Máchův kraj

Nosálov
Nosálov, 277 35

Web: www.mestomseno.cz

Telekomunikační věž s vyhlídkovou terasou, která slouží jako rozhledna.

Vrátenská hora (508 m n. m.) leží šest kilometrů na severovýchod od Mšena a 17 km severovýchodně od Mělníka. Myšlenka postavit na Vrátenské hoře rozhlednu se zrodila v roce 1992. Jedná se o telekomunikační věž s vyhlídkovou terasou, která slouží jako rozhledna. Stavba je vysoká 42 metrů, přičemž k vyhlídkovému ochozu ve výši 25 metrů vede 127 točitých schodů.

Pohled z rozhledny po okolní krajině je za dobré viditelnosti úchvatný. Kruhový výhled zahrnuje Krkonoše, Jizerské hory, České středohoří a obce v širokém okolí. Na ochozu jsou rozhledová panoramata a v sezóně mincový dalekohled.

Přístup: po značené turistické stezce ze Skramouše. Autem lze dojet do obce Libovice nebo Nosálov.

Poloha: u obce Nosálov, 4,5 km severovýchodně od Mšena, 10 km na jih od Doks

Květen - Říjen Po - Ne 10:00 - 18:00
Listopad - Duben So - Ne 10:00 - 18:00
Provozní doba - (za mlhy zavřeno). Mimo sezónu je otevřeno nepravidelně o víkendech. Informovat se můžete telefonicky u správce pana Markova na tel. čísle 736 430 615.

Plné vstupné:20,00 CZK

Služby a vybavení: parkoviště