Jizerské hory

GSM: +420 602 831 420, +420 607 744 593
E-mail: info@slovanka.eu
Web: www.slovanka.eu

V roce 1887 otevřela jablonecká, janovská a hornokamenická sekce Německého horského spolku na jednom z vrcholů Maxovského hřebene (820 m) rozhlednu.

Jedná se o železnou rozhlednu, ve své době první v Čechách, která byla zakoupena na Světové výstavě ve Vídni. V minulých desetiletích věž značně zchátrala a byla pro návštěvníky uzavřena. V roce 1999 ji však koupila obec Lučany a za pomoci sponzorů a dobrovolných pomocníků ji opravila a znovu zpřístupnila. Od téhož roku je rozhledna uznána státní památkou.

Poloha: nedaleko obce Janov nad Nisou

všechny dny v týdnu -
Rozhledna je celoročně volně přístupná. Vstupné dobrovolné.