Rozhledna Hvozd

Rozhledna Hvozd, autor: Milan Drahoňovský

Lužické hory a Žitavské hory

Krompach, 457 71

Hvozd či Hochwald byl oblíbeným turistickým cílem od konce 18. století. V roce 1821 na něj vystoupil i bývalý rakouský císař Ferdinand I.

Dnes je na jednom ze dvou vrcholů Hvozdu turistická chata německého majitele a na druhém 25 m vysoká rozhledna postavená již v roce 1892. Chata i rozhledna leží na německém území, ale přístup po turistické cestě bývá tolerován. Oba ostrohy hraniční hory jsou turisty vyhledávané hlavně pro krásné východy slunce.

Poloha: na hranici se SRN 1,5 km V od Krompachu, 6 km SV od obce Petrovice u Jablonného v Podještědí

Rozhledna je přístupná po celý rok. Vstupné se platí v německé turistické boudě u rozhledny.

Květen - Říjen Po - Ne 10:30 - 22:00

Služby a vybavení: parkoviště, občerstvení, občerstvení

Rozhledna Hvozd, autor: Milan Drahoňovský

Rozhledna Hvozd