Rozhledna Kozákov

GSM: +420 737 946 435
E-mail: kct.semily@seznam.cz, chata@kozakov.cz
Web: www.kct.semily.cz, www.chata-kozakov.cz

Kozákov je se svými 744 m n. m. nejvyšší horou Českého ráje. Od roku 1928 se na vrcholu nachází Riegrova turistická chata a od roku 1993 zde stojí kovová věž, jejíž ochoz ve výšce 24 metrů slouží jako rozhledna.

Kromě výhledu na Český ráj a Pojizeří se otevírá kruhový pohled od Českého středohoří přes Lužické hory, Ještědský hřbet, Jizerské hory, Krkonoše, Broumovskou vrchovinu, Orlické hory až k výběžkům Českomoravské vrchoviny. Za pěkného počasí odtud lze spatřit až čtvrtinu Čech a dalekohledem lze na obzoru zahlédnout i nejvyšší budovy Prahy.

Turisticky zajímavý není jen vrchol Kozákova, ale i další místa na svazích. Na západní straně vystupuje nejvýše do svahu masiv Drábovny. Do mohutného skalního balvanu je vytesána světnička, kdysi snad sloužící jako strážní hláska. O něco níže se nalézají pseudokrasové jeskyně Babí a Kudrnáčova pec. Za návštěvu stojí i muzeum drahých kamenů pana Votrubce, který je i vlastníkem veřejnosti přístupného lomu, kde si můžete najít svůj vlastní polodrahokam.

Přístup k rozhledně je možný pěšky po značených turistických stezkách a cyklostezkách ze Semil, Železného Brodu, Malé Skály i Turnova. Autem je možno dojet až k chatě. V letní sezóně zajíždějí na vrchol Kozákova turistické autobusy.

Duben So - Ne 10:00 - 16:00
Květen Út - Pá 10:00 - 16:00
So - Ne 9:00 - 17:00
Červen - Srpen všechny dny v týdnu 9:00 - 17:00
Září Út - Pá 10:00 - 16:00
So - Ne 9:00 - 17:00
Říjen - Listopad So - Ne 10:00 - 16:00
Otevřeno pouze za příznivých klimatických podmínek. Mimo uvedenou pracovní dobu je vstup na věž možný po dohodě.

Plné
Plné vstupné:30,00 CZK
Rodinné vstupné:100,00 CZKMax. 2 dospělí a 3 děti
Dětské vstupné:20,00 CZK pro děti do 15 let