Rozhledna Jedlová

Lužické hory a Žitavské hory

Jiřetín pod Jedlovou, 408 01

Web: www.jedlova.cz

Jedlová je třetím nejvyšším vrcholem Lužických hor.

Z rozhledny Jedlová je za jasného počasí nádherný výhled. Spatřit můžete vrcholky Krušných hor, Český ráj, a dokonce i Krkonoše. Z tohoto důvodu tu v roce 1891 postavil horský spolek Gebirgsverein 23 m vysokou kamennou rozhlednu. V téže době nechal kníže Ferdinand Kinský vystavět u rozhledny restauraci. Oba objekty prošly po roce 1992 rekonstrukcí a dnes slouží turistické veřejnosti.

Od roku 1905 se zde nachází také pomník německého básníka Friedricha Schillera.

Červenec - Srpen Po - Ne 9:00 - 21:00
Září - Červen Po - Ne 9:00 - 18:00

Vstupné na rozhlednu
Plné vstupné:20,00 CZK