Böhmova vyhlídka

Böhmova vyhlídka Semily

Český ráj

Semily, 513 01

Böhmova vyhlídka je plošina na skalním útesu při Riegrově stezce nad pravým břehem Jizery, naproti Krkavčí skále, s příjemným posezením.

Na Böhmově vyhlídce se nachází odpočívadlo se zastřešeným stolem a lavičkami. Pojmenována byla podle Antonína Böhma, prvního předsedy KČT v Semilech.

Z vyhlídky se otevírá krásný pohled na Krkavčí skálu na protilehlém břehu a na balvanité údolí řeky Jizery. Je odtud také výhled na unikátní úsek železniční tratě Pardubice - Liberec. Tato trať patří ke středoevropským unikátům, neboť na necelých třech kilometrech mezi Bítouchovem a Železným Brodem byly ve tvrdé skále proraženy čtyři tunely.

Přístup: Přístup k vyhlídce je po červené turistické cestě, tzv. Riegrově stezce vedoucí ze Semil do Železného Brodu.

Poloha: Vyhlídkový bod se nachází asi v půli cesty ze Semil do Podspálova u zastřešeného odpočívadla.

Böhmova vyhlídka Semily