Český ráj

GSM: +420 739 568 347
E-mail: info@kislomnice.cz
Web: www.lomnicenadpopelkou.cz

Honosný lovecký posed byl vystavěn pro tehdejší držitele lomnického panství - rod Rohanů.

Věž byla vybudována v roce 1862 stavitelem Pruvotem v novogotickém stylu. Pojmenována byla po Allainovi, knížeti z Rohanů, který tragicky zahynul při koňských dostizích. Na jeho památku byl také vybudován Allainův kříž na svazích vrchu Tábor.

Věž má půdorys osmiúhelníka, směrem východním a západním se otevírají okna, směrem jižním a severním směřují dveřní otvory. Nadmořská výška věže je 540 m n. m.

Pár kroků od věže je silný pramen vody, který je sledován ČHÚ.

V této době po celkové rekonstukci s možností výlezu na cimbuří.

Přístupná celoročně. Vstup na vlastní nebezpečí.

Allainova věž