Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Volný čas

Aktuality

Program kina Hejnice na měsíc prosinec

Program kina Hejnice na měsíc prosinec

01.12.2021 |

Nabízíme program kina Hejnice na měsíc prosinec. Doporučujeme nákup vstupenek on-line. Taktéž děkujeme za dodržování aktuálně platných opatření.

Nyní to je přítomnost diváků na sále podmíněná proděláním nemoci do 180 dní nebo očkováním. Vyjma dětí do 12 let, kteří nemusí předkládat nic. Osoby mezi 12 a 18 lety a osoby, které nemohou postoupit očkování ze zdravotních důvodů musí předložit PCR test ne starší než 3 dny.

 
Svoz bioodpadu po Hejnicích se ukládá k zimnímu spánku!

Svoz bioodpadu po Hejnicích se ukládá k zimnímu spánku!

01.12.2021 |

Vzhledem k počasí venku přechází svoz kontejnerů s bioodpadem v Hejnicích od středy 1. 12. 2021 do zimního režimu.
To znamená, že se do jarních měsíců ukončilo pravidelné rozmísťování hnědých kontejnerů po městě a jejich rotace.
Ale zůstávají 2 místa kde budou kontejnery na odložení bioodpadu i přes zimu. Tím je plac v centru po bývalém Perunu a na Ferdinandově u hřiště.
Taktéž zůstávají hnědé popelnice na bioodpad na sídlištích, kam lze odložit nevařený bioodpad z kuchyní.

 
Přerušení dodávek vody

Přerušení dodávek vody

30.11.2021 |

Zítra, ve středu 1. 12. 2021 z důvodu nutných prací na opravě vodovodního řadu, bude přerušena dodávka pitné vody ve městě Hejnice.
Přerušení dodávky pitné vody se bude týkat celé ul. Nádražní.
Předpokládané časové rozmezí přerušení dodávky pitné vody bude na dobu nezbytně nutnou k opravě a to od 8:00 - 12:00 hod.
Po provedení opravy bude Frýdlantskou vodárenskou společností, a.s. provedeno odkalení vodovodních řadů v dotčené oblasti.
Zákazníkům doporučujeme odtočení vody z vnitřních rozvodů a přípojky.
Za případné vzniklé potíže se všem předem omlouváme a děkujeme za pochopení. FVS a. s.

 
Hejnice přejí krásný advent

Hejnice přejí krásný advent

30.11.2021 |

Město Hejnice přeje všem svým občanům a návštěvníkům krásný, pohodový a radostný adventní čas.

 
Hledáme počmáraná místa sprejerem

Hledáme počmáraná místa sprejerem

29.11.2021 |

Hejničáci a okolní, potřebujeme prosím pomoci. Máme velmi reálný tip na autora těchto typů kreseb, které se v poslední době objevily po Hejnicích a okolí a to v množství ne malém.
Budeme to předávat Policii k vyšetřování a proto vás žádáme, abyste nám pomohli zmapovat, kde všude se tyto tagy a graffiti (tento výtvarný projev) objevily. Ať sprejem nebo fixou.
Takže prosím poslat mailem nebo telefonem lokalitu nebo čp. kde náš malíř realizoval své umění. My zajistíme fotodokumentaci a předáme s podáním na PČR. Jde nám i o soukromé objekty.
Jedná se hlavně o grafiku u šipky, začínající na nápadné písmeno "Q". Většinou je v barevnosti oranžová a černá.
Děkujeme za pomoc.

 
ZÁKAZ PARKOVÁNÍ V ULICI NÁDRAŽNÍ

ZÁKAZ PARKOVÁNÍ V ULICI NÁDRAŽNÍ

28.11.2021 |

Vážení obyvatelé domů kolem ulice Nádražní v Hejnicích. Toto pondělí 29. listopadu bude od 6 hod ráno celá ulice uzavřena. Důvodem je frézování povrchu včetně parkovacích stání na levé straně před kompletní rekonstrukcí povrchu.
Proto Vás žádáme, abyste si své automobily již večer přeparkovali na jiná místa v Hejnicích nebo ráno nejpozději v 6 hodin s vozidlem odjeli. V případě, že tam vozidlo zůstane, může být poškozeno stavebními stroji, které musí kompletně celý povrch lokality odstranit.Děkujeme za pochopení. A případně to dejte vědět příbuzným a známým, kteří v ulici parkují.

 
Rozsvícení vánočního stromu ve videu

Rozsvícení vánočního stromu ve videu

27.11.2021 | Na tomto odkaze naleznete záznam z netradičního rozsvícení vánočního stromu v Hejnicích, které bohužel opět nemohlo proběhnout v tradičním duchu s účastí všech na místě.
 
Využijte nabídky umořit svůj dluh

Využijte nabídky umořit svůj dluh

26.11.2021 |

Spousta lidí řeší, že by na svůj nějaký dluh měla, ale ten zatím narostl na neskutečné sumy díky úrokům nebo exekutorským poplatkům...
A když nyní využijete možnost AMNESTIE SANKCÍ a u svého věřitele (tomu komu dlužíte), kterým je stát, kraj, obec nebo firma s většinovým podílem těchto uvedených, MŮŽETE ZAPLATIT POUZE SAMOTNÝ DLUH + manipulační poplatek 908 Kč a jsme bez dluhu a starostí.
Když to dáte vědět svému okolí, třeba to jednomu pomůže udělat tlustou čáru za jeho starostmi.

 
Vyhlášen nouzový stav

Vyhlášen nouzový stav

25.11.2021 |

Aktuální situace se mění od dnešní půlnoci!!! 
Nadále platí, že pro vstup na hromadné, kulturní a sportovní akce je nutné prokázat se očkováním či proděláním nemoci do 180 dní. 
Aktuálně se také projednává možnost povinného očkování pro skupinu obyvatel starší 60ti let a také určité profesní obory. Předpoklad zavedení někdy v únoru.
Zákaz trhů se týká pouze adventních, celoroční a farmářské trhy být mohou, jen je zákaz konzumace jídla a pití na místě.
ikona souboruPřesné znění nařízení najdete v tomto dokumentu.

 
Je nutné uhradit poplatky za odpady a psa

Je nutné uhradit poplatky za odpady a psa

22.11.2021 |

Upozorňujeme občany, že s koncem září vypršel termín na zaplacení poplatku za komunální odpad pro letošní rok. Ti, kteří tak zatím neučinili, musí zaplatit v co nejkratším termínu. Jinak se vystavují možných postihů v podobě platebního rozkazu navýšeného až na trojnásobek dlužné částky, což samozřejmě nechceme my ani vy.
Zjistěte si prosím, jestli máte všechny pohledávky vůči svému městu vyrovnané a případně je rychle vyřešte. Toto platí pro všechny obyvatele Hejnic a ty, kdož vlastní v Hejnicích chalupu nebo chatu - rekreační objekt.
Také upozorňujeme majitele psů, že je nutné uhradit za ně adekvátní poplatky. Všichni ti, kteří chovají psa a nemají ho přihlášeného, jej musí po uplynutí stáří 3 měsíců přihlásit a uvedený poplatek také zaplatit.

 
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load