Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Singltrek pod Smrkem

singltrek 2

Netradiční cyklistické vyžití v Jizerkách

Singltrek pod Smrkem

Singltrek pod Smrkem je unikátní projekt přírodních stezek navržených pro maximální požitek z jízdy na kole, vybudovaná s nejvyšší šetrností a respektem k přírodě. Jedná se o ojedinělou  destinaci tohoto typu nejen v České republice, ale i celé kontinentální Evropě. Singltrek pod Smrkem naleznete ve Frýdlantském výběžku, na úbočí hory Smrk (1124 m. n.m.), nejvyšší hory české části Jizerských hor.

Singltrek jsou úzké přírodní stezky, které kopírují krajinu, vedou po vrstevnicích, klikatí se mezi stromy, nikdy nevedou dlouho rovně, příliš do kopce či z kopce.  Jsou jednosměrné a je nutné na nich dodržovat určitá pravidla.  Jezdit pouze vyznačeným směrem, předjíždění oznamovat signálem „stopa“ a naopak na toto požádání jiným jezdcem za vámi uhnout k horní straně stezky. Zastavovat tak, abych nebyl překážkou pro ostatní a neohrozil je i sebe. Být ohleduplný k ostatním jezdcům i přírodě a myslet na to, že se po stezkách pohybuje každý na vlastní nebezpečí. Jízda je pak opravdovým zážitkem, nejde o ujeté kilometry ale o radost a prožitek ze samotné jízdy.

Na Singltreku pod Smrkem si ze čtyř stupňů obtížnosti vyberete takové stezky a okruhy, které vám budou z hlediska kondice a zkušeností nejvíce vyhovovat a ze kterých se vrátíte příjemně unavení, ale s výbornou náladou, nadšení a se spoustou zážitků.

Zelená stezka  - pro všechny.

Širší přírodní stezka vhodná i pro začátečníky, menší děti a handicapované.


Modrý singltrek – lehké singltrekové stezky.

Jednostopá stezka vhodná pro začátečníky, děti, rodiny s dětmi a ostatní cyklisty, kteří již mají osvojené ovládání kola, ale doposud neměli zkušenosti s jízdou v terénu.


Červený singltrek – středně obtížné singltrekové stezky.

Červený singltrek představuje dynamiku jízdy po lesních stezkách.


Černý singltrek – náročné singltrekové stezky.

Černý singltrek vyžaduje od jezdce jistotu kontroly nad kolem a maximální koncentraci při jízdě.

Singltrek pod Smrkem je naplněním partnerství mezi lesníky, samosprávou a neziskovým sektorem. Krajské ředitelství Lesů ČR v Liberci spolu se starosty Svazku obcí Smrk dlouho hledalo projekt, který by severní stranu Jizerských hor oživil cestovním ruchem a přitom by byl citlivý ke zdejší mimořádně krásné lesnaté krajině.
První etapa projektu - zhruba dvacetikilometrový okruh, tvořený novými singltrekovými stezkami propojenými úseky lesních cest - byla dokončena v listopadu 2009 a na Frýdlantsko začali ve velkém množství mířit cyklisté i z daleka. Na první etapu navázalo projektování a budování dalších částí, tentokrát již jako česko-polský projekt podpořený Evropskou unií. Vzniká Testcentrum  celoodpružených horských kol zn. MERIDA BIKE  v Lázních Libverda.

Úseky druhé etapy a oficiální nástupní místo „Singltrek Centrum“  jsou postupně otevírány od roku 2011. Na konci roku 2013 je úhrnná délka singltrekových stezek v síti na českopolském pomezí mezi 50 - 60 kilometry a nabízí 4 úrovně obtížnosti.  Jízdu po singltrekových stezkách si tak mohou užít nejen zkušení bajkeři, ale i méně zdatní cyklisté a malé děti.

Třetí etapa je vyústěním budování nyní už ne okruhu, ale promyšlené sítě singltrekových stezek. Ty, doplněné zázemím a testcentry značkových kol v Novém Městě pod Smrkem a Lázních Libverda, zcela jistě nalákají k návštěvě i ty prozatím váhající. Singltrek pod Smrkem je totiž pro všechny, kteří mají rádi kolo, pěkné stezky a přírodu. Nezáleží na vaší kondici ani technické zdatnosti. Na Singltreku pod Smrkem si ze čtyř stupňů obtížnosti vyberete takové stezky a okruhy, které vám budou vyhovovat a ze kterých se vrátíte nadšení, vydovádění a s úsměvem na tváři.

Singltrek pod Smrkem, www.singltrekpodsmrkem.cz 

info@singltrek.cz

Součástí areálů je i možnost zapůjčení kol k testování. Ať již v Test-centru v Lázních Libverdě - www.laznelibverda.cz, další v Singltrek Centrum v Novém Městě p. Smrkem

Zde jsou veškeré informace o kolech a jejich půjčování.

7.1.2014 8:48:07 | přečteno 7115x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load