Samospráva

Školní fotovoltaickou elektrárnu podpořilo ministerstvo

05.12.2021 |

V rámci akce pořízení fotovoltaické elektrárny na střeše ZŠ a MŠ Hejnice a rekuperační jednotky do jedné z tříd, chceme poděkovat Ministerstvu životního prostředí a Státnímu fondu životního prostředí za podporu pořízení tohoto vybavení.

Obrázek není k dispozici

CUKROVÍ PRO ZDRAVOTNÍKY V NEMOCNICI!!!

03.12.2021 |

Vyhlašujeme sbírku cukroví pro zdravotníky a pacienty v Krajská nemocnice Liberec.
Proč? Zkuste si poslechnout toto krátké video, kde se snažíme vysvětlit proč jsme se inspirovali skvělým nápadem starosty sousedního Rychnova Tomášem Levinským, jak vyjádřit podporu a solidaritu s vytíženými zdravotníky naší nemocnice.
A nejen zdravotníky, ale také bohužel zpříjemnit čas i těm, kteří budou advent nuceni trávit na nemocničním lůžku bez svých blízkých.
Cukroví do sbírky prosím zabalit do nevratných krabic a krabiček, případně doplnit nějaký vzkaz na podporu či třeba jen obrázek červeného srdce a dodat na MěÚ Hejnice od středy 8. do pondělí 13. prosince včetně. O víkendu je možné také donést, ale jen po dohodě času se starostou na tel. 777682274.
Než sbírku odvezeme, uložíme krabičky do chladna a pak vše předáme přímo v nemocnici, kde jsme akci domluvili.
Chceme Vám všem poděkovat, kdož se zapojíte do této akce, kdy bychom chtěli, aby ti, kteří už se dlouhé měsíce snaží tuhle situaci zvládat nebyli terčem verbálních útoků, ale spíš poděkování, že tu za nimi stojíme. Děkujeme.

Pozor na sobotní vichřici

03.12.2021 |

V sobotu dopoledne dorazí na Frýdlantsko velmi silný vítr s nárazy až 25 m/s. Dejte si proto pozor při chůzi a jízdě před větvemi a padajícími stromy. Nyní také pozor na létající vánoční výzdobu a ozdoby.

Kotlíkové dotace naposledy v našem kraji

02.12.2021 |

Poslední vlna kotlíkových dotací na výměnu topných zdrojů v Libereckém kraji startuje. Nyní hlavně určena pro domácnosti s nižšími příjmy. Informace na kontaktech v letáku.

Program kina Hejnice na měsíc prosinec

01.12.2021 |

Nabízíme program kina Hejnice na měsíc prosinec. Doporučujeme nákup vstupenek on-line. Taktéž děkujeme za dodržování aktuálně platných opatření.

Nyní to je přítomnost diváků na sále podmíněná proděláním nemoci do 180 dní nebo očkováním. Vyjma dětí do 12 let, kteří nemusí předkládat nic. Osoby mezi 12 a 18 lety a osoby, které nemohou postoupit očkování ze zdravotních důvodů musí předložit PCR test ne starší než 3 dny.

Svoz bioodpadu po Hejnicích se ukládá k zimnímu spánku!

01.12.2021 |

Vzhledem k počasí venku přechází svoz kontejnerů s bioodpadem v Hejnicích od středy 1. 12. 2021 do zimního režimu.
To znamená, že se do jarních měsíců ukončilo pravidelné rozmísťování hnědých kontejnerů po městě a jejich rotace.
Ale zůstávají 2 místa kde budou kontejnery na odložení bioodpadu i přes zimu. Tím je plac v centru po bývalém Perunu a na Ferdinandově u hřiště.
Taktéž zůstávají hnědé popelnice na bioodpad na sídlištích, kam lze odložit nevařený bioodpad z kuchyní.

Přerušení dodávek vody

30.11.2021 |

Zítra, ve středu 1. 12. 2021 z důvodu nutných prací na opravě vodovodního řadu, bude přerušena dodávka pitné vody ve městě Hejnice.
Přerušení dodávky pitné vody se bude týkat celé ul. Nádražní.
Předpokládané časové rozmezí přerušení dodávky pitné vody bude na dobu nezbytně nutnou k opravě a to od 8:00 - 12:00 hod.
Po provedení opravy bude Frýdlantskou vodárenskou společností, a.s. provedeno odkalení vodovodních řadů v dotčené oblasti.
Zákazníkům doporučujeme odtočení vody z vnitřních rozvodů a přípojky.
Za případné vzniklé potíže se všem předem omlouváme a děkujeme za pochopení. FVS a. s.

Hejnice přejí krásný advent

30.11.2021 |

Město Hejnice přeje všem svým občanům a návštěvníkům krásný, pohodový a radostný adventní čas.

Hledáme počmáraná místa sprejerem

29.11.2021 |

Hejničáci a okolní, potřebujeme prosím pomoci. Máme velmi reálný tip na autora těchto typů kreseb, které se v poslední době objevily po Hejnicích a okolí a to v množství ne malém.
Budeme to předávat Policii k vyšetřování a proto vás žádáme, abyste nám pomohli zmapovat, kde všude se tyto tagy a graffiti (tento výtvarný projev) objevily. Ať sprejem nebo fixou.
Takže prosím poslat mailem nebo telefonem lokalitu nebo čp. kde náš malíř realizoval své umění. My zajistíme fotodokumentaci a předáme s podáním na PČR. Jde nám i o soukromé objekty.
Jedná se hlavně o grafiku u šipky, začínající na nápadné písmeno "Q". Většinou je v barevnosti oranžová a černá.
Děkujeme za pomoc.

ZÁKAZ PARKOVÁNÍ V ULICI NÁDRAŽNÍ

28.11.2021 |

Vážení obyvatelé domů kolem ulice Nádražní v Hejnicích. Toto pondělí 29. listopadu bude od 6 hod ráno celá ulice uzavřena. Důvodem je frézování povrchu včetně parkovacích stání na levé straně před kompletní rekonstrukcí povrchu.
Proto Vás žádáme, abyste si své automobily již večer přeparkovali na jiná místa v Hejnicích nebo ráno nejpozději v 6 hodin s vozidlem odjeli. V případě, že tam vozidlo zůstane, může být poškozeno stavebními stroji, které musí kompletně celý povrch lokality odstranit.Děkujeme za pochopení. A případně to dejte vědět příbuzným a známým, kteří v ulici parkují.