Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hejnická pouť 2010

Hejnická pouť

Tradiční akce, která se ve městě odehrává počátkem července.

Hejnická pouť se slaví u příležitosti vysvěcení baziliky Navštívení panny Marie. I v letošním roce se v Hejnicích uskuteční opět jen jediná pouť spojená s kolotočářskými atrakcemi a stánkovým prodejem v ulicích, doplněná o kulturní program před Perunem. Chceme totiž připravit návštěvníkům různé nabídky, které by je mohly oslovit a nechat je prožít tak v Hejnicích krásné chvíle, díky kterým se sem budou i nadále vracet. Postupem jednotlivých ročníků se tato akce mění v městské pouťové slavnosti spojené s hudebním festivalem, který v tomto malebném podhůří Jizerských hor má jistě neopakovatelnou atmosféru.

Hejnická pouť 2010

Termín - sobota 3. a neděle 4. července 2010

plakát pouť, obrázek se otevře v novém okně

Můžete se těšit na kolotočářské atrakce, stánkový prodej všeho druhu, řemeslný jarmark (informace pro trhovce), jízdy historickým autoveteránem a také na velký kulturní program, který bude opět po oba dny nabízet zajímavé obsazení. Nedílnou součástí je i sobotní mše v místní bazilice.

Loňské rozložení celé akce zůstává stejné, takže kolotočářské atrakce zakotví v prostoru druhé části stánkového prodeje vedle Základní školy - opačný konec stánkové ulice. Na prostranství před ruinou Perunu se rozloží kulturní pódium a okolo se umístí občerstvovací stánky a protáhne se sem řemeslný jarmark. Vznikne tak místo, kam budou směřovat kroky všech návštěvníků, a které bude centrem všeho dění. Pro příchozí bude připraveno posezení, z části pod velkokapacitním stanem, který bude návštěvníky chránit před rozmary počasí.

Michal Hrůza, obrázek se otevře v novém okněKulturní program se postupně plní a tak se návštěvníci akce mohou těšit na různá vystoupení, která nabízejí rozličné žánry a umělce. Jsme opravdu rádi, že můžeme nabídnout vystoupení Michala Hrůzy a kapely Hrůzy, Xindla X nebo třeba Medvěda 009, který se sem po roce zase vrací. To jsou ti známější jména. Další vystupující také slibují zajímavé zážitky, ať již hudební, divadelní či filmové. Přilehlé kino si pro tento víkend připravilo novinku v podobě Kuky se vrací od režiséra Jana Svěráka o dobrodružství jedné plyšové hračky.
Konkrétní program najdete zde.

Po dobu obou víkendových dnů bude přemístěna autobusová zastávka Hejnice z prostoru před školou na hlavní silnici na ulici Jizerská. Stánky se tak natáhnou až na točnu autobusového nádraží.

I v letošním roce je připravena spolupráce se Spolkem Frýdlantské okresní dráhy, pro tento rok je zde připravena oslava výročí 110. let zahájení provozu na zdejší trati. Letos tu bude také jezdit historický motorový vlak, který všichni znáte z filmu Slunce, seno a jahody s populárním dovětkem "Nezastavujeme, máme zpoždění...".
m1311405, obrázek se otevře v novém okněTradiční červený Hurvínek bude jezdit ve složení dvou motorových vozů řady M131.1 a jednoho starého dvounápravového zeleného vozu, který bude vložen mezi motoráky. Jeden motorák bude od Kolína z Červených Peček (M131.1549), druhý motorák bude od M. Boleslavi ze Skalska (M131.1081). Na nádraží bude umístěna zahradní úzkorozchodná železnice s možností svezení nebo třeba výstava fotografií z historie trati. Tyto oslavy a jízdy proběhnou pouze v sobotu 3. července. ikona souboruJízdní řád historických vláčků.
Zpátky do historie se můžete přenést i vyhlídkovou jízdou autoveteránem po okolí, kterou pro vás připravuje pan Andrš se svoji Aerovkou a dalšími historickými prostředky.

Sobotní večer bude završen ohňostrojem. Součástí programu budou též soutěže o zajímavé ceny s partnery akce.

Děkujeme partnerům, kteří se podílejí na organizaci letošního ročníku.

Na letošní Hejnickou pouť vás zve

hlavní partner

JSS 2, obrázek se otevře v novém okně

a hlavní mediální partner

Rc b RGB, obrázek se otevře v novém okně
Sledujte vysílání RCL, můžete vyhrát exkluzivní jízdu autoveteránem nebo volné lístky na lunapark.

1.2.2010 15:50:36 | přečteno 8391x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load