Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Za lepší Hejnice, z.s.

Hejnické Babí léto 2023

Zapsaný spolek Za lepší Hejnice je nezisková, dobrovolnická a nepolitická organizaci, která se snaží podporou kulturně společenských akcí, jak je i zakotveno ve stanovách spolku, posílit pocit sounáležitosti občanů, komunitní charakter města a zlepšit kulturní život v obci.

Jako nezisková organizace pro pořádání kulturně společenských akcí oslovujeme firmy z našeho regionu, které se eventuální pomocí či podporou mohou zviditelnit. Také reagujeme na granty vypisované různými subjekty. Peníze, které získáme, se hned investují do pořádání dalších akcí.

Náš spolek je otevřený všem, kteří mají společný zájem s námi oživit kulturně společenský život v obci a jsou ochotni aktivně se podílet na připravovaných akcích.


Facebook Za lepší Hejnice


Sobota 23. září 2023
od 14 hodin

Hejnické Babí léto

Hejnické Babí léto 2023, obrázek se otevře v novém okně

banner 2023, obrázek se otevře v novém okně

Časový plán Babího léta 2023

14,00 hod - film v kině Mumie – vstup pouze do 15 let

14,00 hod - začátek kolotočování

14,30 hod - začátek malování na obličej a tetování

15,00 – 16,00 hod - odevzdání moučníků, kino

15,30 hod - začátek akce venku, skákací hrad, prodej tomboly

15,45 hod - začátek show Čáry Kluk

16,45 hod - začátek dětských soutěží na place

17,00 hod - prodej moučníků v kině

17,15 hod - zpěvačka Eliška Lüftnerová

18,15 hod - vyhlášení moučníků, losování tomboly

18,30 hod - bikeshow Honza Sladký

19,15 hod - zahájení hudby LOGR


ikona souboruKuchařka Zlatého hejnického jablka v elektronické podobě do roku 2017Hejnické Babí léto 2015 68, obrázek se otevře v novém okně
Babí léto 2019 001, obrázek se otevře v novém okně

Akce, která se v minulých letech osvědčila a stala se téměř tradicí, je např. Hejnické babí léto. První ročník se pořádal roku 2006. Jedná se o rozloučení s létem a prázdninami formou her, soutěží a atrakcí pro děti a dospělé v prostorách před bývalým hotelem Perun. Součástí této akce bývá kromě soutěží pro děti a dospělé promítání rodinného filmu v místním kině, reprodukovaná i živá hudba, nafukovací atrakce a i ohňostroj. Prodejní stánky s občerstvením jsou samozřejmostí. Součástí Hejnického babího léta je také soutěž Zlaté hejnické jablko. Jde o souboj moučníků vyrobených místními občany. Vítěz získává hodnotnou cenu.

Mezi akce, které pořádáme nebo se na nich podílíme, patří Martinské ohně, Vánoční strom, Pálení čarodějnic.

Předsedou spolku je Michal Berka.Oficiální stránky našeho spolku jsou www.zalepsihejnice.cz


Zlaté hejnické jablko

- otevřené klání o krále sladkých, slaných a ostatních moučníků, které se koná během Hejnického babího léta. Soutěžící přinesou na akci do vestibulu kina od 15 do 16 hodin svůj moučník.

Pravidla:

Přihlásit se může každý, účast není omezena věkem, bydlištěm anii pohlavím. Soutěžící však může být pouze fyzická osoba, firmy, restaurace, pekařství či cukrářství se zúčastnit nemohou.

Každý soutěžící je odměněn, ti, kteří se umístí na prvních pěti místech, získají hodnotné ceny, král získává navíc pamětní plaketu.

Benefice Hejnice 08, obrázek se otevře v novém okně

Moučník musí být nějakým způsobem spojen s jablky. Musí být jednodruhový (jeden typ, ne mozaika různých technik a druhů) a rozměr musí být maximálně rozměr plechu na pečení v domácí troubě.

Soutěžním výtvorům je třeba dodat podepsaný podnos, tác, plech, talíř atd., aby bylo možné je v pořádku vrátit.

Navíc ke každému moučníku je třeba odevzdat jeho recept. Bude následovat vydání Hejnické zlatojablečné kuchařky.

Hodnocení má dvě části: vzhled moučníku a jejich chuť. Za každou část dostane soutěžící body, které po sečtení určí pořadí. V případě rovnosti bodů rozhodují body za vzhled, případně los.

9.9.2010 9:26:39 | přečteno 6131x | Jiří Třísko
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load