Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kulturní program

Jednou z hlavních součástí a velkým lákadlem těchto slavností bude opět i doprovodný kulturní program. Tento malý hudební festival pod Jizerkami bude probíhat po oba dva dny v prostorách samotné akce na velké travnaté ploše před zahradou kostela, také v sále místního kina a v přilehlém kostele Navštívení Panny Marie.
Vznikne tak opět místo, kde si návštěvníci budou moci posedět, poslechnout nějakou zajímavou muziku, podívat se na ohňostroj s hudebním motivem, odpočinout si posezením u dobrého občerstvení, setkat se s jinými lidmi, přáteli, rodinou a hlavně se oddat pohodové atmosféře, kterou v Hejnicích připravíme. 
Stejně jako v minulých letech se na venkovním krytém pódiu budou střídat různá hudební seskupení s rozličnými žánry pro celou rodinu. V letošním programu je v programu opět překvapení v podobě ohňostroje, který možná překvapí svou podobou. Návštěvníci tak budou moci vidět místní hudebníky z okolí, ale i velmi známá a populární jména. A že jich letos opravdu je... Odpočinout si pak mohou v přilehlém kině, které bude nabízet návštěvy v maxipohodlných křeslech. Baziliku zase mohou navštívit jak na prohlídku, tak v sobotu na koncert vážné hudby.


VYSTOUPENÍ JSOU ZA KAŽDÉHO POČASÍ, PRO POHODLÍ NÁVŠTĚVNÍKŮ BUDOU PŘIPRAVENY HANGÁROVÉ STANY


Časy hudebníků na venkovním pódiu jsou orientačním začátkem jejich vystoupeníSobota 2. července

v 10,30 hod

natřije, obrázek se otevře v novém okněNatřije

Skupina hrající pop-punkovou vlastní tvorbu, která má za sebou účinkování na festivalech jako je Votvírák nebo Hradecký Majáles. Dvakrát zvítězili v soutěži kapel TPCA Beat festival. Kapela vydala debutové album s názvem Natěrač a následovaly EP Jaderná Fyzička, 3G a LTE a poslední zatím nejúspěšnější EP Figurky.

Facebook, obrázek se otevře v novém okně
ve 12,00 hod

matějovská, obrázek se otevře v novém okně

Eva Matějovská

Dvacetiletá nadějná zpěvačka, vítězka rozhlasové kategorie pěvecké soutěže Česko zpívá v dubnu 2012. Ve svých 12 letech také poprvé bodovala v anketě popularity Český slavík 2012, kde obsadila 59. místo. Eva pravidelně koncertuje na městských slavnostech, plesech, školních, společenských a firemních V.I.P. akcích. Dosud natočila 18 studiových singlů, vyprodukovala několik vlastních videoklipů a chystá natáčení dalších. Ve 2016 nazpívala titulní píseň k filmové pohádce Řachanda. V červnu 2022 přichází do kin muzikálový film Andílci za školou, ve kterém Eva ztvárnila jednu z hlavních rolí. Eva je hrdou patronkou Nadačního fondu Jonášek, který pomáhá onkologicky nemocným dětem.

Facebook, obrázek se otevře v novém okně
ve 13,30 hod

The Remedy je děčínská partička hrající melodickou rockovou hudbu s českými texty. Písničky si píší sami a pokud máte rádi českou rockovou hudbu jako jsou Harlej, Dymytry, Kabát apod., tak právě Remedy pro Vás budou to pravé.  Světelná show, chytlavá hudba, osobitý projev. To jsou Remedy. V minulosti si zahráli s kapelami jako No Name, Olympic, Rybičky 48, Vypsaná fixa nebo Brutus. Vznik kapely sahá k roku 2013. 

Facebook, obrázek se otevře v novém okně
v 15,00 hod

A J Slováčková, obrázek se otevře v novém okně

Anna Julie Slováčková

Zpěvačka a herečka vyrůstající v umělecké rodině vystudovala uměleckou konzervatoř obor populární zpěv. Jako dítě moderovala televizní pořad KIWI Junior a od svých 16 let vystupuje jak v pražských muzikálech, tak jako sólová zpěvačka. Její první divadelní zkušenost byla v divadle Na Rejdišti na studentském představení Swingujeme rejdíme. Stala se účastnicí druhé řady Tvoje tvář má známý hlas. V seriálech jste jí mohli vidět na TV Prima v Ohnivém kuřeti, na TV NOVA jí můžete vidět v úspěšném seriálu Ordinace v Růžové zahradě a na hudební televizi OČKO v Mixxxer Show. V osobní hudební kariéře se zúčastnila celostátního turné s hudebním tělesem Moravia Brass Band, jako sólová zpěvačka po boku Milana Peroutky. Také jí můžete vidět a slyšet v Big Bandu Felixe Slováčka jako sólovou zpěvačku. V roce 2015 založila kapelu, která nyní vystupuje pod jejím jménem. V únoru roku 2021 vydala své debutové CD s názvem “AURA”.
Facebook, obrázek se otevře v novém okně


v 16,30 hod

Malalata, obrázek se otevře v novém okněMalalata

Hudební projekt MALALATA, působící na scéně už celých 8 let, je synonymem pro jedinečnou fúzi balkánských beatů, cikánské muziky, mexické cumbie a karibského reggae. Dvojice slovenských DJs spojuje tyto rytmy do osobitých setů, které navíc doplňuje o nespoutanou a nakažlivě energickou performance.Pod taktovkou dua MALALATA pulzovala nejen středoevropská města, ale i Berlín, Vídeň, Antverpy, Vilnius či Valletta. Jeho rytmy rozhýbaly dokonce i vzdálené Japonsko a Mexiko. MALALATA převedla svou show také na festivalech Pohoda, Colours of Ostrava, Grape a na jednom pódiu s esy jako Parov Stelar Band, Goran Bregović, Mahala Rai Banda, Fanfare Ciocarlia a N.O.H.A.

Facebook, obrázek se otevře v novém okně
v 18,00 hod

Th!s 3, obrázek se otevře v novém okně

Th!s

Kapela poutá pozornost především skutečností, že její baskytarista Vokoun Tvrdič je ve skutečnosti herec a režisér Vojta Kotek. Což je mediálně vděčné. Nicméně TH!S, respektive jejich originálně neoriginální tvorba, je pozoruhodná sama o sobě. Milovníci starého poctivého bigbítu se mají na co těšit.
Vyhlášení ve znění „přinášíme do muziky něco starýho“ tady platí na sto procent. Tuto hudbu už jste slyšeli, a ne jednou, přesto si ji pustíte znovu. Protože to pochopitelně nejsou covery, ale autorské písničky. A kdo má rád staré rockové pecky, ten si je určitě užije. Ale nejen on. Přímočará nakažlivost muziky, která se nestydí brát si inspiraci z toho nejlepšího z kytarové minulosti, strhne leckoho.

Facebook, obrázek se otevře v novém okněv 19,30 hod

COCOMAN, obrázek se otevře v novém okněCocoman & MessenJah

Na hudební scéně je Cocoman aktivní přes patnáct let a za tu dobu se stihl inkarnovat do spousty různých rolí. Byl dreadatým reggae zpěvákem jamajského střihu, zamyšleným folkařem s kytarou na svých akustických shows, divoce tančícím DJem a tvůrcem v EDM projektu Sirene Factory, šíleným chemikem z formace Nevereš, nebo třeba šedou eminencí Coco Jammin – produkce, která stojí za plným pytlem zásadních tuzemských reggae nahrávek posledních let.
Za svůj muzikální workoholismus získal dvě žánrové ceny Anděl, jako zpěvák nebo producent vydal několik desek a hromady singlů. Bezprostřední pozitvní energie - to je základ každého koncertu. Cocoman servíruje šťavnatý hudební mix plný výživných českých textů a do jeho hudebního víření stejně přirozeně zapadá folková litanie, moderní reggae nebo karnevalové EDM. Každá show je cestou ke karnevalovému šílenství. Aby každý odcházel alespoň o kousek výše.

Pozitivní a energická show, smysluplné texty k zamyšlení, multižánrový přesah – zpěv, rap i kázání… MessenJah je stálicí na regage/dancehall/hip-hop scéně, kam každý rok přináší něco nového.

Facebook, obrázek se otevře v novém okně


ve 21:30 hod

UDG, obrázek se otevře v novém okněUDG

UDG je česká pop-rocková hudební skupina pocházející z Ústí nad Labem. V roce 2004 zvítězili v soutěži Coca Cola Popstar, což je nakoplo v jejich kariéře. Název UDG neboli Useless Demi Gods (v překladu nepoužitelní polobozi) je inspirován písněmi kapely Manic Street Preachers. V minulých dnech konečně po dvouleté odluce covidu oslavili 20 let TOUR velkým koncertem ve Fórum Karlín. Do Hejnic se kluci vrací po 9 letech.

Facebook, obrázek se otevře v novém okně
ve 23:15 hod

Suffering souls 2, obrázek se otevře v novém okněSuffering Souls

Závěr sobotního programu obstará kapela, jejíž hudební program budou znát skoro všichni, protože uslyšíte největší pecky světové a české hudební scény.

Facebook, obrázek se otevře v novém okně

Ohňostroj ve 23:00 hod

ohňostroj, obrázek se otevře v novém okně


KINO HEJNICE

v 15:30 hod

jurský svět, obrázek se otevře v novém okně

Příběh filmu Jurský svět: Nadvláda se odehrává čtyři roky po zániku ostrova Isla Nubar, původního domova oživlých jurských tvorů. Ti se mezitím začali kontrolovaně i nekontrolovaně rozmnožovat a v důsledku toho jsme si museli zvyknout na jejich přítomnost v našem ekosystému, i na to, že už patrně nestojíme na vrcholu potravního řetězce. Existují lidé, kteří chtějí tuhle novou ohromnou sílu zneužít pro svůj prospěch, a na druhé straně lidé, již jim v tom chtějí zabránit a snaží se udržet svět v maximální možné rovnováze. K nim patří i Owen Grady (Chris Pratt) a jeho přítelkyně Claire (Bryce Dallas Howard), kteří nabyli patřičné zkušenosti v prvních dvou filmech. Doplňují je pak hvězdy Jurského parku, paleontologové Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern) a teoretik s nadhledem Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Ti všichni se pustí do dechberoucího souboje s časem, lidskými i ještěřími nepřáteli, aby se v situaci, která je nikoliv za pět, ale za minutu dvanáct, pokusili o nemožné.


v 19:30 hod

Jizerky plakat final web, obrázek se otevře v novém okněJizerské hory - Příběh jedinečné krajiny

JIZERSKÉ HORY známé i neznámé. Málokteré pohoří v České republice poznamenala činnost člověka tak, jako Jizerské hory. Přestože dnes patří k často vyhledávaným cílům turistů, skrývají i mnohá tajemství, za kterými se tvůrci vydali. Natáčeli nejmodernějšími technologiemi jak české, tak polské straně hor. Film vypráví příběh Jizerských hor od jejich vzniku až po současnost. Tvůrci mapovali živou i neživou přírodu, místa protkaná hustou sítí turistických tras, ale především ta, kam žádné cesty nevedou. Pořídili i unikátní záběry z podzemí. Aby ve filmu nic důležitého nechybělo, konzultoval Viktor Kuna s více než desítkou lidí z různých oborů. Ve filmu vystupují a vyprávějí příběhy, které jsou pro poznání kraje kolem řeky Jizery ty nejdůležitější.
Neděle 3. července

v 10:00 hod

Karol a Kvido, obrázek se otevře v novém okně

Karol a Kvído

Během koncertu si s Karol, Kvídem, Lůcou a Naty si můžete zazpívat všechny naše oblíbené písničky. Karol je zpěvačka a muzikálová herečka, držitelka Thálie v oboru muzikál z roku 2015. Účinkuje v úspěšných pražských muzikálech jako jsou Děti ráje,  Mýdlový princ, Láska nebeská nebo Mefisto.

Kvído je kluk z pohádkového světa, který poznává náš lidský svět. Vidět ho můžete v našich videoklipech a potkat  se s ním můžete na našich akcích. Rád se učí a poznává nové věci. Přivezou s sebou hity jako "Pan doktor Zub" nebo "O strašlivém draku".
Facebook, obrázek se otevře v novém okněv 11:30 hod

Koneckonců, obrázek se otevře v novém okně

Koneckonců

Koneckonců je česká pop rocková skupina z Jilemnice existující od roku 2004. Své první album vydali v roce 2011 a nese název Začátek. První pozornost na sebe upoutali díky písní „Touha“, která se dostala do několika regionálních rádiích. Další píseň, která bodovala jak u fanoušků tak i v několika rádiích, byla píseň „Spíš“, která vyšla jako singl v roce 2014 a později v roce 2017 na EP – Pro tebe. Díky klipu se píseň „Spíš “dostala do několika regionálních televizí a v roce 2014 se kapela s písní umístila v anketě Český slavík v kategorii Mattoni Hvězda internetu na 11. místě.

Facebook, obrázek se otevře v novém okněve 13:00 hod

barock 2, obrázek se otevře v novém okněBarock a Adam Malík

Profesionální kytarista Adam Malík s akademickým hudebním vzděláním a klasický komorní orchestr z členů profesionálních brněnských těles v čele s koncertním mistrem Filharmonie Brno nabízejí lákavé spojení drsného zvuku elektrické kytary a libozvukem smyčců podpořených cembalem ve slavných skladbách barokních mistrů v čele s Antoniem Vivaldim a Johannem Sebastianem Bachem a rockových legend jakými byli QUEEN či AC/DC. Hudební projekt zasahuje emoce nejširší skupiny obyvatel od fanoušků rockových kapel až po znalce filigránského umění v oblasti vážné hudby.

Facebook, obrázek se otevře v novém okněve 14:30 hod

berenika, obrázek se otevře v novém okněBerenika Kohoutová

Herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová se poprvé před kamerou objevila v pohádce Tři srdce. Její matka je spisovatelka Irena Obermannová, otec hudebník Daniel Kohout, sestra Rozálie Kohoutová je režisérka. Zpívala ve skupině DiscoBalls a měla vlastní projekt Femme Plastique. V roce 2013 vydala s Emilem Viklickým desku Berenika Meets Jazz. V listopadu 2017 vyhrála čtvrtou řadu pěvecké televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas. Její hity jako "Dělám stojky" "Matky" nebo "Cože" asi netřeba představovat.

Facebook, obrázek se otevře v novém okně


v 16:30 hod

Fešáci, obrázek se otevře v novém okněFešáci

Fešáci je česká country skupina, kterou v roce 1967 založili houslista Jan Turek, kytarista Karel Poláček a bendžista Pavel Brümer. Kapela se původně jmenovala Greenes, pak se přejmenovala na Bluegrass Hoppers a roku 1974 po příchodu Petra Novotného, Tomáše Linky, Michala Tučného a manažera Oskara Hahna konečně změnila jméno na Fešáci. Skupinou prošla celá řada známých zpěváků, hudebníků i moderátorů – např. Michal Tučný, Hana Horecká, Jindřich Šťáhlavský, moderátor Petr Novotný nebo bavičská dvojice Josef Mladý – Josef Alois Náhlovský.

Facebook, obrázek se otevře v novém okně
Kino Hejnice

ve 14:00 hod

mimoni, obrázek se otevře v novém okněMimoni 2: Padouch přichází

V neutuchající touze najít toho největšího padoucha všech dob, aby mu mohli věrně sloužit, narazí Mimoni na malého nosatého černovlasého chlapce, který vyrůstá jen se svou německou matkou. Jmenuje se Gru a aniž to tuší, tohle setkání mu zásadně změní život.


v 16:30 hod

andílci, obrázek se otevře v novém okněAndílci za školou

Nový český muzikál. Deváťačka Nikola se spolu se svojí mladší sestrou Anetou a jejich otcem stěhují do nového města. S tím souvisí změna školy a hledání si nových kamarádů. Nikola nastupuje do deváté třídy, do pro ni nepřátelského prostředí, kde si musí vydobýt svoje místo. Nemá to však vůbec jednoduché, protože holkám šéfuje Majda, která nelibě nese to, že třídní idol Šimon začne po nové žákyni nenápadně pokukovat. Nikola je oproti ostatním holkám trochu jiná, zúčastnila se matematické olympiády, zpívá ve školním sboru a je tak trochu šprtka, které utíkají nejnovější trendy a spolu se svým otcem musí zastat podstatnou část domácích povinností a péče o Anetu. Jejím snem je zapadnout mezi ostatní holky ve třídě a mít nové kamarády. Kluci naproti tomu řeší zcela jiné problémy, ze Šimona a jeho citů k Nikole si tak trochu utahují. Jí ale situaci neulehčuje ani její sestra Aneta, která se chová spíše jako zlobivý kluk.
Bazilika Hejnice

Koncert B  Basikové 10, obrázek se otevře v novém okně
Sobota 2. července v 15,30 hod

Pravidelný koncert vážné hudby - Dvořákův festival

Koncert pro varhany a trubku

Josef Kšica – varhany, Miroslav Kejmar – trubka.

Samostatné vstupné - pořádá Římskokatolická farnost Hejnice.

mše, obrázek se otevře v novém okněNeděle 3. července v 9,00 hod

Hejnická poutní mše
Změna programu vyhrazena

letáček 2022, obrázek se otevře v novém okně


Nejaktuálnější informace o slavnostech najdete na facebookovém profilu 


31.1.2020 10:27:09 | přečteno 9330x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load