Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hejnické slavnosti 2019

Hejnické slavnosti navazují na tradiční Hejnickou pouť, která se slaví u příležitosti vysvěcení Baziliky Navštívení Panny Marie v tomto městě. I v letošním roce se uskuteční veliká kulturní akce spojená s nabitým kulturním programem v centrální části před areálem Baziliky a MCDO (bývalým hotelem Perun), velikým ohňostrojem, kolotočářskými atrakcemi a stánkovým prodejem v ulicích, doplněná o řemeslný jarmark před kostelem. Chceme opět připravit návštěvníkům různé nabídky, které by je mohly oslovit a nechat je prožít tak v Hejnicích krásné chvíle, díky kterým se sem budou i nadále vracet. Postupem jednotlivých ročníků se tato akce změnila v městské pouťové slavnosti spojené s hudebním festivalem, který v tomto malebném podhůří Jizerských hor má jistě neopakovatelnou atmosféru. 

Hejnické slavnosti 2019

sobota 6. a neděle 7. července

Hejnické slavnosti 2019, obrázek se otevře v novém okně

programek 2 2019, obrázek se otevře v novém okně

Nejaktuálnější informace o slavnostech najdete na facebookovém profilu Informace o vstupném a vstupenkách

vstupenky 2015   web, obrázek se otevře v novém okně

Základní vstupné je v předprodeji a na místě za 300,- Kč

Koupí vstupenek v předprodeji si zajistíte jistotu vstupu na sobotní akci. Vstupenky jsou podmínkou pro umožnění vstupu pouze na sobotní hudební a kulturní program v centrální části slavností. V neděli je vstup zdarma. Stánkový prodej, prostor lunaparku, bazilika, řemesla jsou bez vstupného. Mimo výhodný předprodej budou v prodeji i na místě akce, ale již za plnou cenu. 


Pro letošní ročník je možné také k nákupu vstupenek využít i online vstupenkový portál Kina Hejnice, kde najdete vlastní nákup vstupenek zde. Upozorňujeme, že je nákup doplněn manipulačním poplatkem 10,- Kč. Takto lze zakoupit pouze vstupenky pro jednotlivce.

Vše ostatní o vstupném naleznete zde


Během dvou letních dnů, kdy se každoročně vracela do Hejnic tradiční pouť, chceme nabídnout občanům a návštěvníkům města široké pole zábavného programu a kulturních zážitků se současným modelem městských slavností.

Hejnické slavnosti 2011 005, obrázek se otevře v novém okněOpět se můžete těšit na řemeslný jarmark v prostoru parčíku před kostelem, který zde nabídne nádhernou oázu pohody a klidu s krásnými důkazy toho, že v Čechách stále máme šikovné lidské ruce, které vám dokáží nabídnout i něco jiného než levné napodobeniny kvalitních produktů. Můžete se těšit na keramiku, sklo, dřevěné výrobky, kytičky, kůži, šperky, textil v mnoha podobách a spoustu dalších odvětví včetně několika ukázek práce přímo na místě. Nebo rovnou ochutnat nějakou tu skvělou krajovou specialitu. Přijďte si v průběhu víkendu odpočinout do této lokality a v majestátním stínu baziliky se přenést o nějaký ten rok zpátky, kdy byly poutě doslova poutěmi a poutníci vyráželi do Hejnic z širokého okolí.

ohňostroj, obrázek se otevře v novém okněSobotní noční oblohu pak v centrální části s pódiem ozáří velkolepý ohňostroj s hudebním motivem. Ten bude opět odpalován z prostor zahrady Kláštera Hejnice, takže nejlepší pohled bude z areálu s pódiem nebo přilehlých částí ulic Jizerská a Klášterní. Loňskou novinkou byla změna ohněstrůjců, takže se můžete těšit na novou podobu této noční show. Od lunaparku na parkovišti vedle základní školy se až k bazilice potáhne přes celou ulici Lázeňskou a Klášterní stánkový prodej všeho druhu tak, jak to na správné pouti vždy bylo a nyní na slavnostech má být. Každý si tu tak může najít toho či onoho svého prodejce, který ho oblaží nějakým tím dárkem z "pouti" nebo něčím na zub či na žízeň. Opět na vás bude čekat přes 200 stánků s nejrůznějším zbožím a nabídkou. Ti se budou snažit postarat o naše návštěvníky a nabídnout jim své zboží. Stánkařský provoz začíná obvykle v 8 hodin ráno a končí v sobotu kolem 20 hodiny a v neděli kolem 18 hodiny.

hejnicke slavnosti  (21), obrázek se otevře v novém okněSoučástí slavností bude i instalovaná výstava  fotosoutěže na téma "Život v Hejnicích". Ta bude tentokrát přímo v prostoru hudebního pódia. Na centrálním místě před bazilikou vznikne znovu veliké kulturní centrum, které mimo velikého pódia nabídne pro pohodlí návštěvníků velkokapacitní stany, sezení se stoly a hlavně spoustu druhů občerstvení. Hangárové stany poskytnou přístřeší před případným horoucím sluncem a nebo dotěrnými kapkami deště pro velkou spoustu návštěvníků, proto není důvod bát se rozmarů počasí a nedorazit do Hejnic. Na pódiu se v průběhu obou víkendových dnů vystřídá celá plejáda známých i méně známých umělců, kteří přijedou pobavit návštěvníky Hejnických slavností. Součástí programu je také promítání filmů v přilehlém kině. 

nisaair, obrázek se otevře v novém okněLetošní zajímavou atrakcí pro veřejnost bude také opětovné spojení s nedalekým Jizerskohorským technickým muzeem v Bílém Potoce pod Smrkem. Tam se můžete podívat na jejich neskutečně zajímavé a originální vystavené stroje a zařízení, které toto muzeum schraňuje. Novinkou budou fotolety helikoptérou pro zájemce z řad návštěvníků našich slavností. Ve spolupráci s firmou NISA AIR, bude možnost vyzkoušet pohled na Hejnice  a okolí z vršku za účelem vyfocení vzpomínek. Detailnější info o letech.


paraklub, obrázek se otevře v novém okněSoučástí sobotního programu bude také odpolední seskok parašutistů přímo do oblasti kulturního pódia v centru slavností. Bude to velmi zajímavá část programu neboť místo je velmi stísněné a budou jej realizovat specialisté na skákání na přesnost. Dopadový cíl bude v lokalitě zvukařského stánku před velkokapacitními stany.

Jizerskohorské technické muzeum a Hejnické slavnosti 2019.

Jizerskohorské technické muzeum sídlí v památkově chráněné budově texilní továrny, bývalé přádelny Karl Bienert v Bílém Potoce. Nabízí expozice leteckých motorů a techniky, energetiky, textilní výroby, letecký trenažér TL-29 Defín a mnoho dalšího. V muzeu jsou připraveni i na dětské návštěvníky, k dispozici je například dětský koutek,nebo modelová železnice.
JAKO NEJVĚTŠÍ HVĚZDA VYSTOUPÍ KAPELA MANDRAGE

mandrage, obrázek se otevře v novém okně

Dalšími hvězdami bude Sebastian nebo Žlutý Pes

Sebastian, obrázek se otevře v novém okně žlutý pes, obrázek se otevře v novém okně

Během celého víkendu se můžete v prostorách kulturního pódia setkat s doprovodnými soutěžemi našich partnerů. Můžete se tak těšit na klání o ceny od partnerského rádia RCL nebo dárky od pivovaru KONRAD. 

PŘIJĎTE PROŽÍT LETNÍ VÍKEND DO NÁDHERNÉHO PODHŮŘÍ JIZERSKÝCH HOR S NEOPAKOVATELNÝM VÝHLEDEM A SLAVNOSTNÍM NÁDECHEM TRADIČNÍ AKCE.Myslíme i na cyklisty

uschovna, obrázek se otevře v novém okně
I v letošním ročníku na letošních slavnostech bude hlídaná úschovna bicyklů. Jelikož spousta návštěvníků doráží na Hejnické slavnosti na kole, rozhodli jsme se opět vyzkoušet nabídnout jim možnost odložit si své kolo do hlídaného prostoru, aby se mohli v klidu věnovat návštěvě naší akce. Cena za odložení je 20,- korun za den. Úschovna bude situována v parčíku vedle blízkosti bývalého hotelu Perun - vedle areálu kulturního pódia. Je mezi vstupy do kulturního prostoru na hlavní stánkařské ulici. V provozu je mezi 10 a 22 hodinou v sobotu a mezi 10 a 18 hodinou v neděli. Na přesné místo budou zájemci směrováni ukazateli a informačními bannery.


MIMOŘÁDNÉ JÍZDNÍ ŘÁDY VLAKŮ A AUTOBUSŮ

doprava, obrázek se otevře v novém okněVšem návštěvníkům Hejnických slavností nabízíme ve spolupráci s Českými drahami, ČSAD Liberec, Korid LK a Libereckým krajem mimořádné dopravní spoje veřejné dopravy. Můžete tak využít mimo posílených vlakových souprav na nejbližších dopravních tratích po oba dny i speciální spoje, které se hlavně postarají o sobotní odvoz návštěvníků zpět z Hejnic domů na všechny směry. Jedná se hlavně o noční spoje po sobotním večerním ohňostroji. Pozor, letos budou spoje posunuty až po 23. hodině.
Doporučujeme proto vám všem možnost zvolit veřejnou dopravu, protože vám odpadnou starosti s parkováním vašeho vozu a otázkou čím se budete mezi stánky osvěžovat.


MAPKA AREÁLU

mapa arealu 2022, obrázek se otevře v novém okně
Možnosti parkování v Hejnicích na plochách Města.


KULTURNÍ PROGRAM JEDNOTLIVÝCH VYSTOUPENÍ SLAVNOSTÍ JE ZDE

Kohout plaší smrt

Bombarďák

AC/CZ

Circus Problem

Sebastian

Jakub Ondra

Mandrage

DEEJAY BENNY

MAREKs

Maxim Turbulenc

Michal Horák

Big´O´Band

Žlutý Pes

Vystoupení jsou za každého počasí, pro pohodlí návštěvníků budou připraveny hangárové párty stany.Kino Hejnice
bude nabízet premiérové tituly filmů po oba dny
mazlíčci, obrázek se otevře v novém okně mib, obrázek se otevře v novém okně spiderman, obrázek se otevře v novém okně


PROGRÁMEK SLAVNOSTÍ

programek 2019, obrázek se otevře v novém okně


NA HEJNICKÉ SLAVNOSTI VÁS ZVOU


HLAVNÍ PARTNEŘI

knorr, obrázek se otevře v novém okně


jss, obrázek se otevře v novém okně
      Novus, obrázek se otevře v novém okně

CIS, obrázek se otevře v novém okně


HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Rc b RGB, obrázek se otevře v novém okněčtverec, obrázek se otevře v novém okněFreedlantsko 777x247px, obrázek se otevře v novém okně

reapress, obrázek se otevře v novém okněčtverec, obrázek se otevře v novém okněblanik, obrázek se otevře v novém okně


PARTNERY HEJNICKÝCH SLAVNOSTÍ NAJDETE ZDE.


INFORMACE PRO ŘEMESLNÍKY A TRHOVCE PRO AKTUÁLNÍ ROK 2019 NAJDETE ZDE

12, obrázek se otevře v novém okně


Fotografie a videa z předchozích ročníků můžete najít v sekci GALERIE
16.4.2022 17:00:25 | přečteno 17172x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load