Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kulturní program

hejnicke slavnosti  (21)
Jednou z hlavních součástí a velkým lákadlem těchto slavností bude opět i doprovodný kulturní program. Tento malý hudební festival pod Jizerkami bude probíhat po oba dva dny v prostorách samotné akce na velké travnaté ploše před zahradou kostela, také v sále místního kina a v přilehlém kostele Navštívení Panny Marie.
Vznikne tak opět místo, kde si návštěvníci budou moci posedět, poslechnout nějakou zajímavou muziku, podívat se na výpravný ohňostroj s hudebním motivem, odpočinout si posezením u dobrého občerstvení, setkat se s jinými lidmi, přáteli, rodinou a hlavně se oddat pohodové atmosféře, kterou v Hejnicích připravíme. 
Stejně jako v minulých letech se na venkovním krytém pódiu budou střídat různá hudební seskupení s různými žánry pro celou rodinu. V letošním programu je navíc překvapení v podobě návratu ohňostroje s novým tvůrcem, který překvapí svou podobou. Návštěvníci tak budou moci vidět místní hudebníky z okolí, ale i velmi známá a populární jména. A že jich letos opravdu je... Odpočinout si pak mohou v přilehlém kině, které bude nabízet výhodné návštěvy nebo sobotní program pro děti. Baziliku zase mohou navštívit jak na prohlídku, tak v sobotu na koncert vážné hudby.

HEJNICKÉ SLAVNOSTI 2018

VYSTOUPENÍ JSOU ZA KAŽDÉHO POČASÍ, PRO POHODLÍ NÁVŠTĚVNÍKŮ BUDOU PŘIPRAVENY HANGÁROVÉ PÁRTY STANY

Časy hudebníků na venkovním pódiu jsou orientačním začátkem programu


Sobota 30. června


v 11 hodin

The Důchod, obrázek se otevře v novém okně The Duchod

Místní hudební uskupení s vlastní tvorbou, kterou můžete často slyšet v klubu u Kocoura. Fake rock.ve 12,30 hodin

PlakatVojtaano, obrázek se otevře v novém okně Vojtaano

Za uměleckým pseudonymem Vojtaano se skrývá divadelní a televizní herec, hudebník a stand-up komik Vojtěch Záveský. Veřejnost ho zná ze seriálů Vinaři, Ulice, Panmáma, Kriminálka Anděl nebo Případy 1. oddělení. Pod hlavičkou Vojtaano na sebe výrazně upozornil dvěma povedenými nahrávkami v roce 2016. Skladbu Lavina složil a nahrál pro internetový seriálový hit z fotbalového prostředí Vyšehrad a vtipnou písničkou s animovaným klipem Budulínek vs. Galantní Jelen oslovil hned několik generací uživatelů YouTube.

Facebook, obrázek se otevře v novém okněve 14 hodin

FFO 2, obrázek se otevře v novém okně Fast Food Orchestra

Je libo ska nebo reggae styl od téhle známé partičky pohodářů? V nedávné době přesedlali z anglických na české texty a na konci minulého roku jeli tour se svou novou deskou Struny. Takže rozhýbejte kolena, budeme se vlnit...

Facebook, obrázek se otevře v novém okněv 15,30 hodin

Koncert B  Basikové 09, obrázek se otevře v novém okně Varhanní koncert v kostele

Koncert vážné hudby v bazilice, pořádá Farnost Hejnice, proto neplatí vstupenky do tohoto prostoru a je zde samostatné vstupné 100,- Kč.v 16 hodin

Naty, obrázek se otevře v novém okně Naty Hrychová

Mladá česká zpěvačka a herečka, která sbírá jedno ocenění za druhým a má velikou budoucnost podle těch co tomu rozumí. Její hit "Moje matematika" vidělo přes 6 miliónů uživatelů videokanálu a velké fronty u autogramiády po koncertech dosvědčují, že mladí tuhle holčinu dobře znají. Je na čase, abyste ji poznali i vy...

Facebook, obrázek se otevře v novém okně
v 16,30 hodin

Miro Šmajda, obrázek se otevře v novém okně Miro Šmajda

Hezounek z finále jedné řad Superstar shodil blonďatou hřívu a mimo vystupování sólo se skvěle chytil jako hlavní zpěvák kluků od rány, kapely Walda Gang, kde úžasnou češtinou mate fanoušky. Je libo pro dámy trošku krásné podívané a pohlazení pro uši všech???

Facebook, obrázek se otevře v novém okně
v 18,30 hodin

Ukázka výcviku policejních psů
v 19 hodin

Luftner, obrázek se otevře v novém okně Petr Lüftner

Český písničkář z Ústí nad Labem jenž se svou harmonikou vystupoval s Xindlem X, který mu potom pomohl s vydáním jeho debutového alba Až se příště narodím, která obsahuje i song s úžasným klipem Vlasy šedivý.

Facebook, obrázek se otevře v novém okně
ve 20,30 hodin

David Koller press, obrázek se otevře v novém okně David Koller

Legenda na hudební scéně, která dorazí tentokrát bez kapely Lucie s kterou vydal nový song a chystá veliké turné. Na pódiu se představí jako zpěvák, kytarista i bubeník a je jasné, že ze svého playlistu bude sypat minimálně hity jako „Amerika, Černí andělé či Šrouby do hlavy“.

Facebook, obrázek se otevře v novém okně
ve 22,15 hodin

Ztracený, obrázek se otevře v novém okně Marek Ztracený

Charismatický zpěvák z protilehlého konce České republiky se vrací do Hejnic po tom co vydal novou desku a naplnil pražské Fórum Karlín. S sebou z futrálu na kytaru či piáno přiveze hity jako „Léto 95, Káva a sex, Ztrácíš nebo novinkové". Taktéž přiveze svou novou, ještě horkou desku Vlastní svět. 

Facebook, obrázek se otevře v novém okně
ve 23,30 hodin

Hejnické slavnosti 2015 085, obrázek se otevře v novém okně DJ Jerrys

Ukončení sobotního večera bude po taktovkou diskotéky pod širým nebem s výběrem songů přesně pro zdejší publikum. Hraje Jirka Holas.

Facebook, obrázek se otevře v novém okněohňostroj, obrázek se otevře v novém okně Hudební ohňostroj - ve 22 hodin


Kino Hejnice

v 11 a v 15 hodin

loudadlo, obrázek se otevře v novém okně Veselná pouť

Už samotný název nás zavádí tam, kam děti s rodiči velice rádi chodí - do světa hudby, kolotočů a říše cizokrajných zvířat. Na pouti se s vámi setkají také dvě roztomilá strašidla Kryšpín a Táhlo, ježibaba a neposední hadi. V představení nás navštíví Jů a Hele a společně se přeneseme do míst plných kouzel, zábavy a legrace. „Hola, hola, pouť vás volá!"

VSTUPNÉ ZDARMA


v 17,30 hodin

jurský svět, obrázek se otevře v novém okně Jurský svět: Zánik říše

Před čtyřmi lety nás dinosauři porazili. Alespoň na Isla Nubar, exotickém ostrově, kde prosperoval unikátní zábavní park Jurský svět, než se jeho exponátům podařilo utéct z klecí. Ve finále jednoho z nejúspěšnějších filmů všech dob opustili ostrov poslední lidé a nechali ostrov napospas prehistorickým tvorům. Jenže teď se za nimi musí vrátit. Proč? Protože na ostrově se probudila tamní sopka a dinosaurům už podruhé v dějinách hrozí vyhynutí. Claire (Bryce Dallas Howard) se z upjaté manažerky parku proměnila v aktivistku, která je chce za každou cenu zachránit. A Owena (Chris Pratt) na ostrov žene touha najít a spasit Blue, inteligentního ještěra, jehož dokázal vychovat a částečně vycvičit, a po němž se po zániku parku slehla zem.

VSTUPNÉ 100,- Kč


 Neděle 1. července


v 10,30 hodin

FBAND skvěle, obrázek se otevře v novém okně F Band

F Band jest místní kapelou z Frýdlantska, která má svou hudbu zakořeněnou v tónech country a folku. 
Facebook, obrázek se otevře v novém okně
ve 12 hodin

Majda, obrázek se otevře v novém okně Majda Reifová z Kouzelné školky

Kdo by neznal pořad Kouzelná školka z televizních obrazovek? A odtud míří za našimi dětmi i Majda se svou show. V případě velikého vedra se bude představení konat v sousedním kinosále.

ve 13 hodin

BOB, obrázek se otevře v novém okně Big´O´Band

Big'O'Band je těžká hudební váha, plný zvuk velkého orchestru, 25 sehraných lidí na scéně, všeho schopných, zvyklých hrát v jakékoli poloze, kdekoli venku, dělat show. Big'O'Band vyčaruje skvělou atmosféru, naplní jakkoli velký prostor. Zahraje cokoli, spojí, roztancuje a rozehřeje náměstí. Již loni to dokázal a nyní se vrací na volný den, kdy ukáže jak takový správný big band má vypadat, znít a pařit spolu s publikem.

Facebook, obrázek se otevře v novém okně
v 15 hodin

pokáč, obrázek se otevře v novém okně Pokáč

Zpěvák, kytarista, hráč na ukulele a známý příslušník všech sociálních sítí s netradičním smyslem pro humor přiveze mimo svých hitů „Vymlácený entry, Láska na vsi, Co z tebe bude, Máme doma kočku“ také celou svou desku Vlasy, která je čerstvě zlatá za prodejnost.

Facebook, obrázek se otevře v novém okněv 17 hodin

Petr Spálený, obrázek se otevře v novém okně Petr Spálený

Český banjista, zpěvák, bavič, textař, skladatel, muzikant, komik, kreslíř a humorista. Typické složení skupiny sestávající jak z hudebníků, tak i ze známých Mládkových komiků umožňuje realizaci hudebně -zábavných bloků. Společným jmenovatelem je nepolitický, nesatirický a neangažovaný humor, který má diváka především pobavit. Dadaistické monology, scénky a anekdoty střídají známé i méně známé písničky Banjo Bandu, kterém interpretuje jak Ivan Mládek, tak i ostatní členové jeho „panoptika“.

Facebook, obrázek se otevře v novém okněKino Hejnice

v 16 hodin

solo, obrázek se otevře v novém okně Solo: Star Wars Story

Naloďte se na Millennium Falcon a vydejte se do předaleké galaxie ve filmu Solo: Star Wars Story, zbrusu novém dobrodružství nejoblíbenějšího syčáka v galaxii. V řadě troufalých eskapád hluboko v temném a nebezpečném zločineckém podsvětí potkává Han Solo nejen mohutného Chewbaccu, svého budoucího kopilota, ale narazí i na nechvalně známého hazardního hráče Landa Calrissiana. Na této cestě se zrodí jeden z nejnepravděpodobnějších hrdinů ságy Star Wars.
VSTUPNÉ 100,- Kč


Bazilika Hejnice

Sobota 30. června v 15,30 hodin

Vstupné 100,- Kč zvlášť mimo slavnosti - pořádá Římskokatolická farnost Hejnice.


Nejaktuálnější informace o slavnostech najdete na facebookovém profilu 


30.5.2018 18:47:38 | přečteno 6071x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load