Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hejnické slavnosti 2016

Hejnické slavnosti 059

Tradiční akce, která se ve městě odehrává počátkem července.  

Hejnické slavnosti navazují na tradiční Hejnickou pouť, která se slaví u příležitosti vysvěcení Baziliky Navštívení Panny Marie v tomto městě. I v letošním roce se uskuteční veliká kulturní akce spojená s nabitým kulturním programem v centrální části před areálem Baziliky a MCDO (bývalým hotelem Perun), velikým ohňostrojem, kolotočářskými atrakcemi a stánkovým prodejem v ulicích, doplněná o řemeslný jarmark před kostelem. Chceme opět připravit návštěvníkům různé nabídky, které by je mohly oslovit a nechat je prožít tak v Hejnicích krásné chvíle, díky kterým se sem budou i nadále vracet. Postupem jednotlivých ročníků se tato akce změnila v městské pouťové slavnosti spojené s hudebním festivalem, který v tomto malebném podhůří Jizerských hor má jistě neopakovatelnou atmosféru. Letošní ročník je navíc doplněn o připomenutí výročí 99 let povýšení Hejnice na město, takže taková malá generální zkouška na ročník 2017 a stovku.

Hejnické slavnosti 2016

Videoohlédnutí za ročníkem 2016

Fotogalerie z letošní akce 2016


hejnicke slavnosti 2016 plakat A2, obrázek se otevře v novém okně

Sobota 2. a neděle 3. července

prográmek 2016, obrázek se otevře v novém okně

Nejaktuálnější informace o slavnostech najdete na facebookovém profilu Informace o vstupném a vstupenkách

vstupenky 2015   web, obrázek se otevře v novém okně

Koupí vstupenek v předprodeji si zajistíte jistotu vstupu na sobotní akci. Vstupenky jsou podmínkou pro umožnění vstupu pouze na sobotní hudební a kulturní program v centrální části slavností. V neděli je vstup zdarma. Stánkový prodej, prostor lunaparku, bazilika, řemesla jsou bez vstupného. Mimo výhodný předprodej budou v prodeji i na místě akce, ale již za plnou cenu. 

Vše ostatní o vstupném naleznete zde


Hejnické slavnosti opět pomáhají

amálka, obrázek se otevře v novém okně

Tohle je Amálka, je ze sousedního Bílého Potoka. V jejím mladém věku si s ní život zahrál ošklivou hru a proto potřebuje naši pomoc. Aby se po těžkém zdravotním problému mohla vrátit do plnohodnotného dětského světa plného zábavy, her, radosti a pohybu, potřebuje absolvovat ještě spoustu rehabilitací a pomoci odborníků. Ale to není v tomhle státě zadarmo. Proto Amálce pomohou letošní Hejnické slavnosti. Město Hejnice uspořádá veřejnou finanční sbírku pro tuto malou princeznu. A jako nositel projektu na zajištění další léčby slibujeme, že z každé prodané vstupenky slavností dáme 3 koruny pro Amálku. Přidáte se a pomůžete také splnit obyčejné dětské sny jako je chůze nebo běhání?

Děkujeme. Na akci budou zapečetěné pokladničky.

Více o Amálce a možnostech podporyBěhem dvou letních dnů, kdy se každoročně vracela do Hejnic tradiční pouť, chceme nabídnout občanům a návštěvníkům města široké pole zábavného programu a kulturních zážitků s novým modelem městských slavností.

Hejnické slavnosti 2011 005, obrázek se otevře v novém okněOpět se můžete těšit na řemeslný jarmark v prostoru parčíku před kostelem, který zde nabídne nádhernou oázu pohody a klidu s krásnými důkazy toho, že v Čechách stále máme šikovné lidské ruce, které vám dokáží nabídnout i něco jiného než levné napodobeniny kvalitních produktů. Můžete se těšit na keramiku, sklo, dřevěné výrobky, kytičky, kůži, šperky, textil v mnoha podobách a spoustu dalších odvětví včetně několika ukázek práce přímo na místě. Nebo rovnou ochutnat nějakou tu skvělou krajovou specialitu. Přijďte si v průběhu víkendu odpočinout do této lokality a v majestátním stínu baziliky se přenést o nějaký ten rok zpátky, kdy byly poutě doslova poutěmi a poutníci vyráželi do Hejnic z širokého okolí.

hejnicke slavnosti  (51), obrázek se otevře v novém okněSobotní noční oblohu pak opět ozáří velkolepý ohňostroj, který budou dodávat stejní ohněstrůjci jako na Valdštejnských slavnostech ve Frýdlantě a hlavně ti co střílí již několik let zde v Hejnicích. Letošní téma bude znovu zajímavé a majestátní. Od lunaparku na parkovišti vedle základní školy se až k bazilice potáhne přes celou ulici stánkový prodej všeho druhu tak, jak to na správné pouti má být. Každý si tu tak může najít toho či onoho svého prodejce, který ho oblaží nějakým tím dárkem z "pouti".

hejnicke slavnosti  (21), obrázek se otevře v novém okněSoučástí slavností bude i instalovaná výstava historických fotografií Hejnic a fotosoutěže na téma "Hejnická zákoutí". Na centrálním místě před bazilikou vznikne znovu veliké kulturní centrum, které mimo velikého pódia nabídne pro pohodlí návštěvníků velkokapacitní stany, sezení se stoly a hlavně spoustu druhů občerstvení. Hangárové stany poskytnou přístřeší před případným horoucím sluncem a nebo dotěrnými kapkami deště pro velkou spoustu návštěvníků, proto není důvod bát se rozmarů počasí a nedorazit do Hejnic. Na pódiu se v průběhu obou víkendových dnů vystřídá celá plejáda známých i méně známých umělců, kteří přijedou pobavit návštěvníky Hejnických slavností. Součástí programu je také promítání filmů v přilehlém kině. Kde také v sobotu bude v rámci programu pro děti divadelní představení s plyšáky Jů a Helem ze Studia kamarád.

no 80, obrázek se otevře v novém okněLetošní zajímavou atrakcí pro veřejnost budou také jízdy historickým velmi netypickým autobusem, který bude vozit zájemce na krátkém okruhu po okolí Hejnic. A máte se opravdu nač těšit, protože asi ani skalní pamětníci si tento model alternativy busu RTO nepamatují. Autobus bude opět startovat vedle budovy nádraží ČD a pojede směrem na Lázně Libverdu, zpět přes Hejnice do Bílého Potoka a zpět do Hejnic. Opět bude možné se svést již ráno přímo z Liberce na akci a nebo navečer zpět do Liberce, tyto jízdy jsou však třeba si předem zarezervovat na mail - slavnosti@mestohejnice.cz 
ikona souboruJízdní řád autobusu


JAKO NEJVĚTŠÍ HVĚZDY VYSTOUPÍ SLOVENŠTÍ NONAME a "Nafrněná" Bára Poláková

noname, obrázek se otevře v novém okně Poláková, obrázek se otevře v novém okně

Během celého víkendu se můžete v prostorách kulturního pódia setkat s doprovodnými soutěžemi našich partnerů. Můžete se tak těšit na klání o ceny od partnerského rádia RCL nebo dárky od pivovaru KONRAD. 

PŘIJĎTE PROŽÍT LETNÍ VÍKEND DO NÁDHERNÉHO PODHŮŘÍ JIZERSKÝCH HOR S NEOPAKOVATELNÝM VÝHLEDEM A SLAVNOSTNÍM NÁDECHEM TRADIČNÍ AKCE.

uschovna, obrázek se otevře v novém okněI v letošním ročníku na letošních slavnostech bude hlídaná úschovna bicyklů. Jelikož spousta návštěvníků doráží na Hejnické slavnosti na kole, rozhodli jsme se opět vyzkoušet nabídnout jim možnost odložit si své kolo do hlídaného prostoru, aby se mohli v klidu věnovat návštěvě naší akce. Cena za odložení je 20,- korun za den. Úschovna bude situována v parčíku vedle blízkosti bývalého hotelu Perun - vedle areálu kulturního pódia. Je mezi vstupy do kulturního prostoru na hlavní stánkařské ulici. 


MIMOŘÁDNÉ JÍZDNÍ ŘÁDY VLAKŮ A AUTOBUSŮ

doprava, obrázek se otevře v novém okněVšem návštěvníkům Hejnických slavností nabízíme ve spolupráci s Českými drahami, ČSAD Liberec, Korid LK a Libereckým krajem mimořádné dopravní spoje veřejné dopravy. Můžete tak využít mimo posílených vlakových souprav po oba dny i speciální spoje, které se hlavně postarají o sobotní odvoz návštěvníků zpět z Hejnic domů na všechny směry. Jedná se hlavně o noční spoje po sobotním večerním ohňostroji.
Doporučujeme proto vám všem možnost zvolit veřejnou dopravu, protože vám odpadnou starosti s parkováním vašeho vozu a otázkou čím se budete mezi stánky osvěžovat.


MAPKA AREÁLU

mapa arealu, obrázek se otevře v novém okně
ikona souboru
větší rozlišení obrázku najdete zde

Možnosti parkování v Hejnicích na plochách Města.


KULTURNÍ PROGRAM JEDNOTLIVÝCH VYSTOUPENÍ SLAVNOSTÍ JE ZDE

slavnosti 2016, obrázek se otevře v novém okně

Vystoupení jsou za každého počasí, pro pohodlí návštěvníků budou připraveny hangárové párty stany.

Mezi dalšími vystupujícími můžete najít taková jména jako

Pavel Callta

Abba world revival

Bára Poláková

Medvěd 009

NONAME

ForFun

Václav Upír Krejčí

Cocoman

YoYo band

Hodiny

Kino Hejnice bude nabízet premiérové tituly za ponížené vstupné po oba dny


INFORMACE PRO ŘEMESLNÍKY A TRHOVCE PRO AKTUÁLNÍ ROK 2016 NAJDETE ZDE

12, obrázek se otevře v novém okně


SOUČÁSTÍ SLAVNOSTÍ BUDE I KONCERT BONI PUERI

bonipueri, obrázek se otevře v novém okně

V hejnické bazilice Navštívení panny Marie
v nedělí 5. června 2016


Fotografie a videa z předchozích ročníků můžete najít v sekci GALERIE
10.2.2016 15:23:59 | přečteno 25091x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load