Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kulturní program

hejnicke slavnosti  (21)
Jednou z hlavních součástí a velkým lákadlem těchto slavností bude opět i doprovodný kulturní program. Tento malý hudební festival pod Jizerkami bude probíhat po oba dva dny v prostorách samotné akce na velké travnaté ploše před zahradou baziliky, také v sále místního kina a v přilehlé bazilice Navštívení Panny Marie.
Vznikne tak opět místo, kde si návštěvníci budou moci posedět, poslechnout nějakou zajímavou muziku, podívat se na ohňostroj, odpočinout si posezením u dobrého občerstvení, setkat se s jinými lidmi, přáteli, rodinou a hlavně se oddat pohodové atmosféře, kterou v Hejnicích připravíme. 
Stejně jako v minulých letech se na venkovním krytém pódiu budou střídat různá hudební seskupení s různými žánry pro celou rodinu. V letošním programu je navíc opět výpravný ohňostroj, který překvapí svým obsahem. Návštěvníci tak budou moci vidět místní hudebníky z okolí, ale i velmi známá a populární jména. A že jich letos opravdu je... Odpočinout si pak mohou v přilehlém kině, které bude nabízet výhodné návštěvy. Baziliku zase po oba dny rozezní koncerty vážnější hudby, které budou k výročí 290 let od jejího vysvědcení.

Hejnické slavnosti 2015

Vystoupení jsou za každého počasí, pro pohodlí návštěvníků budou připraveny hangárové párty stany.

Sobota 4. července

v 11,30 hodin

Donaha, obrázek se otevře v novém okně Donaha

Donaha (dříve On The Way) je studentská teenage pop-punková kapela z Bruntálska.


ve 13 hodin

Atmo Music, obrázek se otevře v novém okně ATMOmusic

„ATMO music“ je libereckým hudebním projektem jehož hlavními členy jsou rapper „Beef“ a hudební producent „ODD“ (V jeho širším základu však můžeme nalézt i rappera Lipa (BPM) nebo zpěváka Jakuba Děkana.


ve 14 hodin

Michal Prokop, obrázek se otevře v novém okně Michal Prokop Trio

Muž mnoha zájmů a profesí, v hudební oblasti znám především jako zpěvák, pohybující se přibližně v trojúhelníku žánrů rock – soul – blues.


v 15,30 hodin

Michal Horák, obrázek se otevře v novém okně Michal Horák

Tento mladík skládá, zpívá, hraje na kytaru, klavír, ba občas i na foukací harmoniku. A podoba tvorby a vystupování s T. Klusem je asi jen náhodná...


v 16,30 hodin

Lenny, obrázek se otevře v novém okně Lenny

Držitelka ceny Anděl za objev roku je originál, který na české hudební scéně působí jako zjevení. Písničkářka, klavíristka a skladatelka.


v 18 hodin

Rybičky 48, obrázek se otevře v novém okně Rybičky 48

Známá pop-punková kapela z Kutné Hory, která dovalí i se svými hity jako Vážené dámy, Emily, Zamilovaný/Nešťastná...ve 20 hodin

Marek Ztracený, obrázek se otevře v novém okně Marek Ztracený

Charismatický zpěvák a skladatel, pocházející ze západních Čech, držitel mnoha hudebních ocenění např. Objev roku 2008 Český slavík.
www.marek-ztraceny.cz
Facebook, obrázek se otevře v novém okně


ve 22 hodin

Hejnické slavnosti 2014 2  část 92, obrázek se otevře v novém okně VzHáčka

"Zpozakopcová" kapela se vrací na naše pódium i s podmanivým hlasem zpěvačky Nikol a inovovaným názvem...

22 hod

Slavnostní ohňostroj


Neděle 5. července

v 10,30 hodin

 Bohemia Univerzal Dixieland

Kapela Bohemia Univerzal Band se svým dixielandovým programem.


ve 12 hodin

Circus Problem, obrázek se otevře v novém okně Circus Problem

Neobvyklý nováček na české hudební scéně. Kombinací balkánské lidové hudby, diskotékového beatu a laciného popu si již získali mnoho fanoušků.


ve 13,30 hodin

Dáda Patrasová, obrázek se otevře v novém okně Dáda Patrasová

Dagmar českými dětmi též přezdívaná Dáda, je česká herečka, zpěvačka a moderátorka, která potěší hlavně nejmladší publikum.


v 15 hodin

Jelen, obrázek se otevře v novém okně Jelen

Jelen je akustická kapela jenž hraje „roots music“ – vlastní tvorbu vycházející z kořenů populární hudby jako je country, folk, bluegrass a blues.. 


v 16,30 hodin

Petr Kolář, obrázek se otevře v novém okně Petr Kolář

Známý zpěvák, který prošel mnoha známými kapelami a má spoustu známých hitů.


Bazilika Hejnice

Během obou dní bude v bazilice probíhat hudební produkce, která bude volně přístupná bez jakýchkoliv vstupenek. Jedná se o oslavu výročí 290 let od vysvědcení baziliky v současné podobě.

Sobota 13,30 až 14,00 hodin, a 15,00 až 15,30 hodin

Puella trio, obrázek se otevře v novém okně Puella trio

Jsou klavírní trio a žijí hudbou...
www.puellatrio.cz
Facebook, obrázek se otevře v novém okně

Neděle 14,00 až 14,30 hodin, a 16,15 až 16,45 hodin

Honza Vopařil, obrázek se otevře v novém okně Honza Vopařil

Folkový písničkář z Raspenavy, který představí vlastní písničky.
Facebook, obrázek se otevře v novém okně

Kino Hejnice

Během slavností mohou návštěvníci navštívit digitální kino Hejnice, které bude nabízet ke zhlédnutí tři filmy. 

Sobota ve 14 hodin
Neděle v 16 hodin

Mimoni

mimoni, obrázek se otevře v novém okně

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná komedie Mimoni, která z nich konečně a především zcela zaslouženě dělá hlavní postavy jejich vlastního příběhu.

Vstupné 100,- Kč.


Sobota v 17 hodin

Avengers - Age of Ultron

Avengers  Age of Ultron   The Avengers  Age of Ultron (2015), obrázek se otevře v novém okně

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů.

Vstupné 70,- Kč.


Neděle ve 13,30 hodin

Jurský svět

Jurský svět, obrázek se otevře v novém okně

Před dvaadvaceti lety tragicky skončil sen excentrického milionáře Johna Hammonda, který chtěl na odlehlém ostrově z dinosauří DNA vypěstovat Jurský park s živými exponáty. Od té doby se ale mnohé změnilo, park jede na plné obrátky, ročně jím projdou milióny nadšených návštěvníků, kteří s očima navrch hlavy sledují v akci desítky „vyhynulých" živočichů. Jenže vedení parku stále hledá nové způsoby, jak tuto jedinečnou atrakci ještě víc zatraktivnit. A v tu chvíli přijdou komplikace.

Vstupné 70,- Kč

17.5.2015 12:15:48 | přečteno 3959x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load