Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Praktické informace

Mapa areálu 2023

PARKOVÁNÍ

K odstavení automobilů v průběhu slavností můžete využívat volné parkovací plochy v prostorách Hejnic. Centrální parkoviště budou opět zřízena na několika místech. Některé parkovací plochy jsou ve vlastnictví soukromých osob, tam se podmínky proti tomuto můžou lišit. Městské parkoviště poznáte podle řádného označení dopravní značkou "Parkoviště".

  • centrální parkoviště za starým sídlištěm - největší, hlavně pro směr od Liberce a Frýdlantu, z hlavní silnice Frýdlant - Bílý Potok odbočit do ulice Nádražní k nádraží ČD, před ním odbočit doprava na velikou louku mezi koleje a sídliště - adresa do navigace Sídliště 534 Hejnice; GPS souřadnice 50°52'42.498"N, 15°11'12.473"E
  • parkoviště na zpevněné ploše vedle vlakového nádraží - bývalé uhelné sklady - velké, hlavně pro směr od Liberce a Frýdlantu, z hlavní silnice Frýdlant - Bílý Potok odbočit do ulice Nádražní k nádraží ČD, před ním odbočit doprava; GPS souřadnice 50°52'45.380"N, 15°11'6.843"E
  • parkoviště u Hejnického kempu a koupaliště - menší plocha využívaná hlavně pro příjezd ze směru od Tanvaldu přes hory; GPS souřadnice 50°52'32.975"N, 15°11'15.838"E
  • volné plochy na parkovištích obou sídlišť a okolní plochy směrem na Bílý Potok p. S.

Na všechna parkoviště budou návštěvníci navigováni pomocí dopravních značek se symbolem Parkoviště.

Dodržujte zákazy zastavení v místech, kde budou po dobu oslav přenosné dopravní značky. Vystavujete se jinak možnosti odtahu vašeho automobilu z důvodu omezení dopravy. Hlavně se jedná o objízdnou trasu přes ulici Nádražní (kolem měst. úřadu a vlakového nádraží) a ulici Lázeňskou - kopec od přejezdu směrem na L. Libverdu.


CYKLOÚSCHOVNA

I v letošním ročníku na letošních slavnostech bude hlídaná úschovna bicyklů a koloběžek. Jelikož spousta návštěvníků doráží na Hejnické slavnosti na kole, rozhodli jsme se jim opět nabídnout možnost odložit si své kolo do hlídaného prostoru, aby se mohli v klidu věnovat návštěvě naší akce. Cena za odložení je 30,- korun za den. Úschovna bude situována v parčíku vedle blízkosti bývalého hotelu Perun - vedle areálu kulturního pódia. Je mezi vstupy do kulturního prostoru na hlavní stánkařské ulici. V provozu je mezi 10 a 23 hodinou v sobotu a mezi 10 a 18 hodinou v neděli. Na přesné místo budou zájemci směrováni ukazateli a informačními bannery.

VEŘEJNÁ DOPRAVA

Mimořádné jízdní řády vlaků a autobusů

Všem návštěvníkům Hejnických slavností nabízíme ve spolupráci s Českými drahami, ČSAD Liberec, Korid LK a Libereckým krajem mimořádné dopravní spoje veřejné dopravy, které budou jezdit tento červencový víkend.

Jednak můžete využít posílené vlakové soupravy, které by měly pojmout daleko větší množství cestujících po oba dny.

Také se jedná o speciální spoje, které jsou mimořádně zařazené do upraveného jízdního řádu. Ty se hlavně postarají o sobotní odvoz návštěvníků zpět z Hejnic domů na všechny směry. Jedná se hlavně o noční spoje po sobotním vystoupení kapel a ohňostroji. Kdy lze na směr Nové Město p. S. využít autobusový spoj a na směr Raspenava, Frýdlant, Liberec vlakových souprav. Některé posilují spojení mezi Hejnicemi a Raspenavou s napojením na tradiční spoje na Frýdlant a Liberec. Poslední spoj co pojede z Hejnic je přímý do Liberce.

Doporučujeme vám všem možnost zvolit veřejnou dopravu, protože vám odpadnou starosti s parkování vašeho vozu a otázkou čím se budete mezi stánky osvěžovat. A navíc si třeba užijete nevšední zážitek jízdy Jizerskohorskou železnicí.

Speciální jízdní řád vlaků a autobusů


UBYTOVÁNÍ

Během víkendu Hejnických slavností můžete využít tyto ubytovací kapacity v Hejnicích a okolí:

Autokemp Hejnice -včetně chatičkového ubytování - www.autocamphejnice.cz

Klášter Hejnice - www.klasterhejnice.cz

Apartmány Klášterní - http://apartmanyklasterni84.cz/

Bike & Coffee House - http://www.bikecoffeehouse.com/ubytovani

Pension Zvon a Dvůr - www.pensionyhejnice.com

Chalupa pod Ořešníkem Ferdinandov www.chalupa-pod-oresnikem.cz

Chalupa pod Štolpišskými vodopády - www.chalupapodvodopady.cz

Hospoda u Cimpla Ferdinandov - www.ucimpla.cz

Pension Hubert Ferdinandov - www.pension-hubert.eu  Hejnické slavnosti na Facebooku

5.6.2011 11:47:58 | přečteno 11951x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load