Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Pomáháme - Veřejná sbírka pro Amálku

Amálka foto
Tohle je Amálka, je ze sousedního Bílého Potoka, vlastně je naše, protože my jsme tady všichni jedna velká rodina. V jejím mladém věku si s ní život zahrál ošklivou hru a proto potřebuje naši pomoc. Aby se po těžkém zdravotním problému mohla vrátit do plnohodnotného dětského světa plného zábavy, her, radosti a pohybu, potřebuje absolvovat ještě spoustu rehabilitací a pomoci odborníků. Ale to není v tomhle státě zadarmo :-(
Proto Amálce pomohou letošní Hejnické slavnosti. Město Hejnice uspořádá veřejnou finanční sbírku pro tuto malou princeznu. A jako nositel projektu na zajištění další léčby slibujeme, že z každé prodané vstupenky slavností dáme 3 koruny pro Amálku. Přidáte se a pomůžete také splnit obyčejné dětské sny jako je chůze nebo běhání?
Děkujeme. Na akci budou zapečetěné pokladničky.
Kdož by měl zájem, tak pokladnička bude také umístěna v kanceláři matriky na MěÚ Hejnice již od 10. června 2016 až do Hejnických slavností.

A kdo to vlastně Amálka je?

Jmenuji se Amálka Hanková a jsou mi 4 roky. Narodila jsem se jako naprosto zdravá holčička. Všechno jsem zvládala tak, jako ostatní děti a měla radost ze života. Na roce jsem začala chodit i pár slůvek jsem řekla. Když mi bylo 15 měsíců, musela jsem na povinné očkování. Po šesti týdnech od očkování jsem dostala vysoké horečky a upadla do bezvědomí. Musel pro mě přiletět vrtulník a odvézt mě do Ústecké nemocnice na specializované dětské oddělení. Tam mě měsíc léčili, byla jsem v umělém spánku s diagnózou těžkého zánětu mozku. Po probuzení z umělého spánku jsem nic neviděla, teprve po několika dnech se mi zrak začal vracet. Nemohla jsem se pohybovat tak jako předtím, nemohla jsem sama jíst, pít a vše se musela učit od znovu. Po dvou měsících mě z nemocnice pustili domů. Letos jsou to 3 roky co bojuji.

2x ročně jezdím do lázní, což mi hodně pomáhá a dělám tam velké pokroky. Stále však ještě nechodím a levá strana mého těla je slabší. Abych se po těžkém zdravotním problému mohla vrátit do plnohodnotného dětského světa, potřebuji ještě spoustu rehabilitací a pomoci odborníků.

Toto je citované stanovisko rodičů Amálky.

Děkujeme za Vaši pomoc a příspěvky

23.5.2016 19:10:28 | přečteno 4723x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load