Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kulturní program

hejnicke slavnosti  (21)
Jednou z hlavních součástí a velkým lákadlem těchto slavností bude opět i doprovodný kulturní program. Tento malý hudební festival pod Jizerkami bude probíhat po oba dva dny v prostorách samotné akce na velké travnaté ploše před zahradou baziliky, také v sále místního kina a v přilehlé bazilice Navštívení Panny Marie.
Vznikne tak opět místo, kde si návštěvníci budou moci posedět, poslechnout nějakou zajímavou muziku, podívat se na ohňostroj, odpočinout si posezením u dobrého občerstvení, setkat se s jinými lidmi, přáteli, rodinou a hlavně se oddat pohodové atmosféře, kterou v Hejnicích připravíme. 
Stejně jako v minulých letech se na venkovním krytém pódiu budou střídat různá hudební seskupení s různými žánry pro celou rodinu. V letošním programu je navíc opět výpravný ohňostroj, který překvapí svým obsahem. Návštěvníci tak budou moci vidět místní hudebníky z okolí, ale i velmi známá a populární jména. A že jich letos opravdu je... Odpočinout si pak mohou v přilehlém kině, které bude nabízet výhodné návštěvy nebo sobotní program pro děti. Baziliku zase mohou navštívit jak na prohlídku, tak v sobotu na koncert vážné hudby.

HEJNICKÉ SLAVNOSTI 2016

VYSTOUPENÍ JSOU ZA KAŽDÉHO POČASÍ, PRO POHODLÍ NÁVŠTĚVNÍKŮ BUDOU PŘIPRAVENY HANGÁROVÉ PÁRTY STANY

Časy hudebníků na venkovním pódiu jsou orientačním začátkem programu


Sobota 2. července

v 10,30 hodin

Renat, obrázek se otevře v novém okně Looksbysisters

Mladá česká zpěvačka a youtuberka, která mimo zpěvu zkouší i herectví.
Facebook, obrázek se otevře v novém okně


v 11 hodin

Devleskere Jakha, obrázek se otevře v novém okně Devleskere Jakha

Taneční soubor z místních dětí, který předvádí čardáše, rómské tance, latinu a indické tance.


ve 12 hodin

Johny Machette, obrázek se otevře v novém okně Johny Machette

Český rapper, který je držitelem ceny Český slavík Mattoni 2013 v kategorii Hvězda Internetu.


ve 13,30 hodin

abba wr a1, obrázek se otevře v novém okně Abba world revival

Dokonalá živá interpretace skladeb ABBA na špičkové úrovni, včetně dokonalé image, dobových kostýmů a pódiové choreografie.
www.abbaworldrevival.com


v 15 hodin

callta, obrázek se otevře v novém okně Pavel Callta

Rodák z České Lípy, který hudební svět doplnil o hity Naštěstí, Zrzka, Terapeut a další songy. Jeho tvář jste mohli vidět i v talentové soutěži ČS má talent
www.pavelcallta.cz

Facebook, obrázek se otevře v novém okně


v 15,30 hodin

Koncert B  Basikové 09, obrázek se otevře v novém okněKoncert pro varhany, housle a klavír

Koncert vážné hudby v bazilice, pořádá MCDO, proto neplatí vstupenky do tohoto prostoru a je zde samostatné vstupné.


v 16,30 hodin

Poláková, obrázek se otevře v novém okně Bára Poláková

Mladá úspěšná herečka, která svými hity "Kráva" a "Nafrněná" vtrhla do světa české popmusic. Za singl "Nafrněná" získala Bára Poláková na výročních Cenách Anděl 2015 cenu za Skladbu roku a zároveň jí Akademie české populární hudby ocenila jako Objev roku.
www.cs.wikipedia.org/wiki/Barbora_Poláková
Facebook, obrázek se otevře v novém okně


v 18,30 hodin

medvěd 009, obrázek se otevře v novém okně Medvěd 009

Úvalská kapela se po čase opět vrací do Hejnic, aby potěšila své fanoušky hity jako Olgoj, Pozdravuj, Merinová nebo Parní stroj. Ale aby také představili své nové album "20".
www.medved009.cz
Facebook, obrázek se otevře v novém okně


ve 20 hodin

noname, obrázek se otevře v novém okně NONAME

Šestičlenná slovenská pop-rocková skupina tvořená hlavně trojicí bratrů Timkových - Igor,Roman a Ivan. Známá hlavně díky písním „Ty a Tvoja sestra“ a „Žily“ a spoustě dalších. Několikanásobný Český slavík bez hranic.
www.no-name.sk
Facebook, obrázek se otevře v novém okně


ve 22,15 hodin

ForFun, obrázek se otevře v novém okně ForFun

Je to mladá kapela působící převážně ve Frýdlantě, stylově zaměřená na pop, rock a blues. Pojí je návaznost na Gymnázium Frýdlant a tradiční hudební vystoupení této školní instituce.
www.forfun.unas.cz
Facebook, obrázek se otevře v novém okně

Slavnostní ohňostroj - ve 22 hodin


Kino Hejnice

v 11 hodin a v 15 hodin

ju a hele v mitrovskych 11 ara galerie 980, obrázek se otevře v novém okně Jů a Hele "Na kouzelném paloučku"

Loutková revue - Na kouzelném paloučku. Když zakokrhá kohout, znamená to, že začíná den. Sluníčko slíbí měsíčku, že když už půjde spinkat, bude mu pak vyprávět, co se zatím „Na kouzelném paloučku“ odehrálo. Těší se na vás tančící slunečnice, kamarádi žabáci Kvik a Kvak a neodolatelný „šoumen“ myšák Kiko, který se vám rád předvede v plné parádě! Podíváte se také na rybičky pod hladinou, proletíte se s papírovými draky široko-daleko a na palouček zavítají kamarádi Jů a Hele.
www.loudadlo.cz/na-paloucku
Facebook, obrázek se otevře v novém okně


v 17 hodin

den nezávislosti, obrázek se otevře v novém okně Den nezávislosti 2 - Nový útok

Potom, co Den nezávislosti redefinoval velkofilmy, přinese další kapitola globální katastrofu nepředstavitelných rozměrů. Za využití posbírané mimozemské technologie spolupracují pozemské národy na ohromujícím obranném programu, jehož úkolem je ochrana planety. Na bezprecedentní vyspělou sílu mimozemšťanů se připravit nelze. Jedině vynalézavost několika statečných mužů a žen může pozemšťany zachránit před vyhynutím.


 Neděle 3. července

v 11 hodin

Cimbalovka, obrázek se otevře v novém okně Cimbálová muzika Dušana Kotlára

"Cimbál, basa, klarinet, housle, … to je základní nástrojové obsazení hudebníků z Liberce, kteří se po nějaké době opět vrací na naše slavnosti potěšit uši a duši netradičním podáním známých hitů.
www.cimbalka.wz.cz


ve 12 hodin

upír Krejčí, obrázek se otevře v novém okně Václav Upír Krejčí

Upírova show pro děti. Václav Upír Krejčí je český bavič, herec, zpěvák, scenárista, režisér a spisovatel. Společně s Ivo Pešákem tvořili pěvecké duo Dýza Boys. Účinkoval v pořadech jako například: Čundrcountryshow, Country estráda a další.


ve 13,30 hodin

Cocoman (2), obrázek se otevře v novém okně Cocoman

Zpěvák producent a písničkář. V roce 2006 začal vystupovat sólově a založil doprovodnou kapelu Solid Vibes se kterou odehrál řadu koncertů v Česku i zahraničí, zúčastnil se několika soutěží a dvakrát reprezentoval Českou reggae scénu na festivale Rototom Sunslash. Od roku 2006 pod svým nickem Cocoman zkoumá a propaguje moderní podobu reggae a dancehall music.
www.cocoman.cz
Facebook, obrázek se otevře v novém okně


v 15 hodin

yoyo band, obrázek se otevře v novém okně YoYo band

Yo Yo Band je česká hudební skupina. Mezi nejúspěšnější hity skupiny patří především ty z 90. let. Jsou to známé písně jako například Karviná, Jedem do Afriky, Rybitví či Kladno.
www.yoyoband.cz


v 17 hodin

hodiny, obrázek se otevře v novém okně Hodiny

Nová pětice pražských muzikantů si říká Hodiny. Na únor si kapela stanovila premiéru svého debutového singlu "Stmívání". Podle prvního poslechu je znát, že skupině pomáhal Richard Krajčo. Právník, rybář, obchodník, horolezec a fotograf - právě to jsou povolání členů kapely. Té vévodí charismatický zpěvák a autor Tomáš Sehnal. 
www.hodiny.net
Facebook, obrázek se otevře v novém okně


Kino Hejnice

ve 13,30 hodin

dory, obrázek se otevře v novém okně Hledá se Dory

V animovaném filmu od studií Disney•Pixar Hledá se Dory se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu s Nemem a Marlinem. Pak si ale Dory z ničeho nic vzpomene, že kdysi a kdesi ztratila své rodiče. Společně s Marlinem a Nemem se vydá na strhující dobrodružství napříč oceánem, až do prestižního Mořského akvária v Kalifornii, kde se léčí nemocní mořští živočichové. Při hledání maminky a tatínka potkává Dory tři svérázné obyvatele Mořského akvária: První je Hank, nerudný chobotničák, který úspěšně uniká zřízencům; druhý je Bailey, samec běluhy, který sám sebe přesvědčil, že mu nefunguje echolokace, a třetí je krátkozraká velryba jménem Naděje. Při prohledávání moderního akvária dojde Dory se svými kamarády k poznání, že své blízké máme nejraději kvůli jejich nedostatkům, a že to nejdůležitější na světě je přátelství a rodina.


v 16 hodin

x men, obrázek se otevře v novém okně X-men: Apokalypsa

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem.


Bazilika Hejnice

Sobota 2. července v 15,30 hodin

Pravidelný koncert vážné hudby - housle : František Lamač, varhany/ klavír : Tomáš Pospíšil. Vstupné zvlášť mimo slavnosti - pořádá MCDO Hejnice.

Nejaktuálnější informace o slavnostech najdete na facebookovém profilu 12.5.2016 21:58:48 | přečteno 5010x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load