Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kulturní program 2023

Jednou z hlavních součástí a velkým lákadlem těchto slavností bude opět i doprovodný kulturní program. Tento malý hudební festival pod Jizerkami bude probíhat po oba dva dny v prostorách samotné akce na velké travnaté ploše před zahradou kostela, také v sále místního kina a v přilehlém kostele Navštívení Panny Marie.
Vznikne tak opět místo, kde si návštěvníci budou moci posedět, poslechnout nějakou zajímavou muziku, podívat se na ohňostroj s hudebním motivem, odpočinout si posezením u dobrého občerstvení, setkat se s jinými lidmi, přáteli, rodinou a hlavně se oddat pohodové atmosféře, kterou v Hejnicích připravíme. 
Stejně jako v minulých letech se na venkovním krytém pódiu budou střídat různá hudební seskupení s rozličnými žánry pro celou rodinu. V letošním programu je v programu opět překvapení v podobě ohňostroje, který možná překvapí svou podobou. Návštěvníci tak budou moci vidět místní hudebníky z okolí, ale i velmi známá a populární jména. A že jich letos opravdu je... Odpočinout si pak mohou v přilehlém kině, které bude nabízet návštěvy v maxipohodlných křeslech. Baziliku zase mohou navštívit jak na prohlídku, tak v sobotu na koncert vážné hudby.


VYSTOUPENÍ JSOU ZA KAŽDÉHO POČASÍ, PRO POHODLÍ NÁVŠTĚVNÍKŮ BUDOU PŘIPRAVENY HANGÁROVÉ STANY


Časy hudebníků na venkovním pódiu jsou orientačním začátkem jejich vystoupení


SOBOTA 1. ČERVENCE


v 10 hodin
Vlastním jménem Václav Vaňura je osobitý písničkář, kytarista, zpěvák a skladatel.  Na kontě má již řadu vlastních klipů i featuringů, účinkování v televizních a rozhlasových pořadech, společná turné a vystoupení s Pokáčem, Pekařem, Jakubem Děkanem, Voxelem, kapelou O5&Radeček a dalšími
v 11,30 hodin
Kohout plaší smrt se vrací na Hejnické slavnosti. Kapela založená roku 1996 v Liberci. Jednoho dne, v nenápadně vyhlížející garáži blízko studentských kolejí, se to prostě stalo. Název byl vyřčen a osud tak zpečetěn. Po celou dobu o sobě kapela tvrdí, že hraje punk, ale vlastně ne zas tak úplně. Tu více, tu méně se v různých epizodách své existence nechala unést do žánrů tu více, tu méně příbuzných, nikdy však neopustila svou cestu, tedy hrát především to, co ji baví.ve 13 hodin
Skupina Cimbal Brothers hraje jako jediná ve střední Evropě nejznámější poprockové hity na housle a cimbál v jedinečném originálním show stylu. Dominantou skupiny jsou bratři Fery a Alex Reinerovi (housle + cimbál), které doprovází vlastní multiinstrumentální kapela ve složení:  kytara, bicí, klavír a basová kytara.ve 14,30 hodin
Jeden z nejzajímavějších úkazů naší hiphopové scény. Kato, který kdysi působil ve skupině Chaozz, v podstatě nastartoval českou hiphopovou scénu. Pak se odstřihl a rozjel tento mnohem alternativnější projekt, ve kterém dominují přemýšlivé a sofistikované texty plné hříček a dvojsmyslů. ​

v 16 hodin
Liberecká kapela, která slaví 30 let. Základy, na nichž skupinaTělavznikla, byly totiž položeny už na podzim 1992, od té doby má na svém kontě desítky hitů a stovky koncertů nejen v domácím Liberci, ale i v klubech a na festivalech po celé republice.
v 17,30 hodin
Pavel Čadek je brněnský písničkář hrající na violoncello a samozvaný zakladatel nového hudebního žánru "cellofolk", což je něco mezi Nohavicou (folk) a Apocalypticou (cellorock).


v 19,45 hodin
Lenny je zpěvačka a autorka, která je již několik let výraznou postavou české hudební scény. Pravidelně se objevuje v nominacích na nejprestižnější domácí hudební ceny, její hity zní z rádií a svým fanouškům vždy kromě jedinečného hudebního zážitku nabízí i unikátní uměleckou podívanou.
ve 21,30 hodin
Šumperská hudební skupina, jejíž tvorba se postupně vyvíjí od folku přes folk-rock až k rocku. Radečci mají na kontě šest řadových alb, výběr nejúspěšnějších písní na albu Best of a ve spolupráci s TV Óčko natočili DVD se záznamem koncertu. V posledních letech kapela tvoří také hudbu k řadě televizních pořadů nebo k reklamním kampaním.ve 23 hodin
Závěr sobotního programu obstará kapela, jejíž hudební program budou znát skoro všichni, protože uslyšíte největší pecky světové a české hudební scény.
KINO HEJNICE

ve 14 hodin 
Indiana JonesINDIANA JONES A NÁSTROJ OSUDU
Harrison Ford se jako americký archeolog a dobrodruh Indiana Jones vrací na plátna kin a vyráží na další výpravu.v 17,30 hodin
Mezi živlyMEZI ŽIVLY 
Rodinný animovaný filmMezi živlyod společností Disney a Pixar je originální celovečerní film odehrávající se ve Městě živlů, kde společně žijí živly ohně, vody, země a vzduchu.

NEDĚLE 2. ČERVENCE

v 10 hodin
Čiperkové zpívají písničky, které baví děti, rodiče, babičky i dědy. Zpívají dětské písničky, jak z vlastní tvorby, tak převzaté a učí malé diváky říkanky a tanečky.

v 11,30 hodin
Český písničkář z Ústí nad Labem jenž se svou harmonikou vystupoval s Xindlem X, který mu potom pomohl s vydáním jeho debutového alba Až se příště narodím, která obsahuje i song s úžasným klipem Vlasy šedivý.
ve 13 hodin
Slovenská hudební skupina vznikla v únoru 2010 a začala rovnou skládáním a hraním svých vlastních písní. Kapela se v roce 2010 / 2011 zúčastnila soutěže kapel Starter, ve které se dostala až do semifinále a v hodnocení Slovenských kapel skončila na druhém místě.
ve 14,30 hodin
 Big’O’Band je těžká hudební váha, plný zvuk velkého orchestru, 25 sehraných lidí na scéně, všeho schopných, zvyklých hrát v jakékoli poloze, kdekoli venku, dělat show. Big’O’Band vyčaruje skvělou atmosféru, naplní jakkoli velký prostor a zahraje cokoli.
v 17 hodin
Skupina vznikla původně jako dar několika přátel svým přátelům na oslavu jejich svatebního dne. Na začátku tedy nešlo o spojení profesionálních muzikantů a založení klasické revival skupiny. Waldovy Matušky hrají písně WM v původních aranžmá s láskou a pokorou.


KINO HEJNICE

ve 14 hodin
Mezi živlyMEZI ŽIVLY 
Rodinný animovaný film Mezi živly od společností Disney a Pixar je originální celovečerní film odehrávající se ve Městě živlů, kde společně žijí živly ohně, vody, země a vzduchu.

Nejaktuálnější informace o slavnostech najdete na facebookovém profilu 


2.5.2023 17:09:29 | přečteno 941x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load