Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kulturní program

hejnicke slavnosti  (21)
Jednou z hlavních součástí a velkým lákadlem těchto slavností bude opět i doprovodný kulturní program. Tento malý hudební festival pod Jizerkami bude probíhat po oba dva dny v prostorách samotné akce na velké travnaté ploše před zahradou kostela, také v sále místního kina a v přilehlém kostele Navštívení Panny Marie.
Vznikne tak opět místo, kde si návštěvníci budou moci posedět, poslechnout nějakou zajímavou muziku, podívat se na výpravný ohňostroj s hudebním motivem, odpočinout si posezením u dobrého občerstvení, setkat se s jinými lidmi, přáteli, rodinou a hlavně se oddat pohodové atmosféře, kterou v Hejnicích připravíme. 
Stejně jako v minulých letech se na venkovním krytém pódiu budou střídat různá hudební seskupení s různými žánry pro celou rodinu. V letošním programu je v programu opět překvapení v podobě ohňostroje, který jistě překvapí svou podobou. Návštěvníci tak budou moci vidět místní hudebníky z okolí, ale i velmi známá a populární jména. A že jich letos opravdu je... Odpočinout si pak mohou v přilehlém kině, které bude nabízet výhodné návštěvy v maxipohodlných křeslech. Baziliku zase mohou navštívit jak na prohlídku, tak v sobotu na koncert vážné hudby.

HEJNICKÉ SLAVNOSTI 2019

VYSTOUPENÍ JSOU ZA KAŽDÉHO POČASÍ, PRO POHODLÍ NÁVŠTĚVNÍKŮ BUDOU PŘIPRAVENY HANGÁROVÉ PÁRTY STANY

programek 2 2019, obrázek se otevře v novém okně

Časy hudebníků na venkovním pódiu jsou orientačním začátkem programu


Sobota 6. července


v 11 hodin
Kohout Official 2019, obrázek se otevře v novém okně
Kohout plaší smrt

Kohout plaší smrt je kapela založená roku 1996 v Liberci. Jednoho dne, v nenápadně vyhlížející garáži blízko studentských kolejí, se to prostě stalo. Název byl vyřčen a osud tak zpečetěn. Po celou dobu o sobě kapela tvrdí, že hraje punk, ale vlastně ne zas tak úplně. Tu více, tu méně se v různých epizodách své existence nechala unést do žánrů tu více, tu méně příbuzných, nikdy však neopustila svou cestu, tedy hrát především to, co ji baví.

Facebook, obrázek se otevře v novém okně


ve 12,30 hodin
Bombardak 2, obrázek se otevře v novém okně Bombarďák

Koncert pro děti plný divokých písní a ztřeštěných tanečků okořeněných interaktivní komunikací s dětským divákem. Skvěle přijímaný koncert je určen dětem, ale nudit se nebude ani dospělý doprovod.

Facebook, obrázek se otevře v novém okně
ve 14 hodin

AC CZ, obrázek se otevře v novém okně AC/CZ
Nejsvěžejší AC/DC revivalová kapela kritiky uznávaná jako nejlepší revival v ČR. Kapela ročně odehraje přes 80 koncertů a objevuje se na pódiu s přední špičkou české hudební scény. Můžete se těšit na velkou show s originálními kostýmy, nástroji, kulisami a hlavně interpretací.
Facebook, obrázek se otevře v novém okně
v 15,30 hodin

Koncert B  Basikové 09, obrázek se otevře v novém okněPravidelný koncert vážné hudby - Varhany: prof. Josef Popelka
Koncert vážné hudby v bazilice, pořádá Farnost Hejnice, proto neplatí vstupenky do tohoto prostoru a je zde samostatné vstupné 100,- Kč.


v 15,45 hodin

paraklub, obrázek se otevře v novém okně

Seskok parašutistů

Do prostoru před pódium seskočí parta parašutistů, kteří mají výcvik na seskok na přesnost, takže se můžete těšit na centimetrové dopady.

v 16 hodin

circus problem, obrázek se otevře v novém okně Circus Problem

Kapela Circus Problem vznikla v roce 2012. Její bouřlivé působení na české scéně zahrnuje jak pouliční busking, klubovou scénu, tak i velká pódia na předních českých i zahraničních festivalech. Prezentuje se svojí originální a nezaměnitelnou tvorbou autorských písní i některých coverů.

Facebook, obrázek se otevře v novém okně
v 17,15 hodin

Rc b RGB, obrázek se otevře v novém okně Návštěva týmu RCL s cenami pro návštěvníky
v 17,30 hodin

Sebastian, obrázek se otevře v novém okně Sebastian

Zpěvák hitu Toulavá, která se stala nejstreamovanější český singl roku 2015, stal se Objevem roku na Óčku i v cenách rádia Evropa 2. Toulavá zatím na YouTube nasbírala už víc než 28 miliónů zhlédnutí a patří v tomhle ohledu k nejlepším českým klipům historie. Následovaly hity Záchranný bod, Až na to přijde a Hvězdy, dočkal se nominace na Slavíka a stal se Zpěvákem roku podle posluchačů Evropy 2. V březnu 2017 vydal první desku a absolvoval první samostatné turné.

Facebook, obrázek se otevře v novém okně


v 20 hodin

Jakub Ondra, obrázek se otevře v novém okněJakub Ondra
Jakub Ondra ječeský písničkář, zpěvák, kytarista a busker. V roce 2019 soutěžil v národním kole Eurovize.  Zpočátku zpíval jen v angličtině písničky svých oblíbených interpretů. V roce 2017 začal psát vlastní písně v češtině. Nejúspěšnějším songem je On the Menu.
Facebook, obrázek se otevře v novém okně


ve 21,30 hodin

mandrage, obrázek se otevře v novém okně Mandrage

Mandrage je plzeňská popová kapela s vícejazyčně znějícím názvem. Skupina se proslavila hity jako jsou Šrouby a matice, Františkovy lázně, Hledá se žena, Na dlani nebo Motýli. Jejich koncertní vystoupením je zárukou vizuální a světelnou show.

Facebook, obrázek se otevře v novém okně
ve 23,15 hodin

DJ Benny, obrázek se otevře v novém okně DEEJAY BENNY

Frýdlantská legenda za DJ´ pultem, která dorazí poprvé na Hejnické slavnosti a provede vás zbytkem sobotní noci.

Facebook, obrázek se otevře v novém okně

ohňostroj, obrázek se otevře v novém okně Hudební ohňostroj - ve 23 hodin
Kino Hejnice

v 15 hodin

Teriér Max se horko těžko vyrovnal se skutečností, že není jediným oblíbencem své paničky Katie, a už jsou na obzoru další nečekané změny. Nejdřív se k nim nastěhoval ten chlap, pak Katie začala tloustnout, na nějaký čas odjela, a když se vrátila, přivezla s sebou miminko. Jelikož bylo naprosto bezbranné a neschopné, začal ho Max na každém kroku hlídat a chránit. Z ustavičných starostí si vytvořil nervový tik, na který veterinář Maxovi naordinoval pobyt na venkově. Veliká chyba!

Vstupné 130,- Kč


v 18,30 hodin
spiderman, obrázek se otevře v novém okněSpider-Man: Daleko od domova
Peter Parker se vrací ve snímku Spider-Man: Daleko od domova, který je další kapitolou filmové série Spider-Man: Homecoming! Náš dobrý soused a superhrdina se vydá se svými kamarády Nedem, MJ a ostatními na prázdniny do Evropy. Petrův plán nechat na pár týdnů superhrdinství a užívat si vezme brzy za své, neboť Spider-Manovi zkříží cestu agent Nick Fury. Ten po Peterovi chce, aby mu pomohl vypátrat, proč na starý kontinent útočí obří elementálové.Facebook, obrázek se otevře v novém okně
Vstupné 130,- Kč Neděle 7. července


v 10,30 hodin

mareks, obrázek se otevře v novém okně MAREKs

Tři mladí muzikanti ze severu Čech. Hrajeme převážně naše písně s folkovým nádechem. Po tříletém působení jsme se rozhodli nahrát album LOUTKA, které vyjde v průběhu rok


Facebook, obrázek se otevře v novém okně

ve 12 hodin
Maxim Turbulenc, obrázek se otevře v novém okně Maxim Turbulenc

Skupina dvakrát nominována na cenu Akademie populární hudby a v anketě Zlatý slavík se umístila čtyřikrát do první desítky. Mezi nejznámější hity patří například Jede jede mašinka, Polámal se mraveneček, Sluníčko, Báječná ženská, série Čecho Decho, Umbaj vari a mnoho dalších. Aktuální složení těžkotonážní kapely: Daník, Ajfel a Timi.

Facebook, obrázek se otevře v novém okně
ve 13 hodin

 Michal HorákHorák, obrázek se otevře v novém okně

Michal je písničkář. Je mu 20 let a písně, které hraje na koncertech, si píše sám. Jak text, tak hudbu. Doprovází se na kytaru, piáno, někdy si ke kytaře přidá i foukací harmoniku. Taky občas dojde i na heligonku po pradědovi Frantíkovi. Celá tahle činnost je spíš o textech. Na koncertech si připadá víc jako herec či vypravěč než muzikant. A tak mu to i vyhovuje. Snaží se psát hudbu na témata originální a humorná, o věcech, který by lidé mohli dost dobře znát. Páč bavit ho baví. A inspirace je všude hromada, stačí si jen vybrat...

Facebook, obrázek se otevře v novém okněve 14,30 hodin
BOB, obrázek se otevře v novém okněBig´O´Band

Big'O'Band je těžká hudební váha, plný zvuk velkého orchestru, 25 sehraných lidí na scéně, všeho schopných, zvyklých hrát v jakékoli poloze, kdekoli venku, dělat show. Big'O'Band vyčaruje skvělou atmosféru, naplní jakkoli velký prostor. Zahraje cokoli, spojí, roztancuje a rozehřeje náměstí. Již loni to dokázal a nyní se vrací na volný den, kdy ukáže jak takový správný big band má vypadat, znít a pařit spolu s publikem.

Facebook, obrázek se otevře v novém okně
v 17 hodin
žlutý pes, obrázek se otevře v novém okně 

Pražská rocková kapela, kterou založil v létě 1978 její frontman, zpěvák, textař a hudební skladatel Ondřej Hejma, jenž v ní chtěl realizovat své představy o české podobě amerického rocku. Její hity jako Sametová, Náruživá nebo Modrá netřeba představovat.


Facebook, obrázek se otevře v novém okněKino Hejnice

ve 14 hodin
mib, obrázek se otevře v novém okněMuži v černém: Globální hrozba

Muži a ženy v černém vždycky chránili Zemi před šmejdem z vesmíru. Ve svém novém dobrodružství čelí dosud největšímu globálnímu ohrožení: zákeřnému dvojímu agentovi v organizaci Mužů v černém.

Vstupné 130,- Kč
v 16,30 hodin
mazlíčci, obrázek se otevře v novém okněTajný život mazlíčků 2

Teriér Max se horko těžko vyrovnal se skutečností, že není jediným oblíbencem své paničky Katie, a už jsou na obzoru další nečekané změny. Nejdřív se k nim nastěhoval ten chlap, pak Katie začala tloustnout, na nějaký čas odjela, a když se vrátila, přivezla s sebou miminko. Jelikož bylo naprosto bezbranné a neschopné, začal ho Max na každém kroku hlídat a chránit. Z ustavičných starostí si vytvořil nervový tik, na který veterinář Maxovi naordinoval pobyt na venkově. Veliká chyba!

Facebook, obrázek se otevře v novém okně

Vstupné 130,- KčBazilika Hejnice

Sobota 6. července v 15,30 hodinKoncert B  Basikové 10, obrázek se otevře v novém okně
Pravidelný koncert vážné hudby - Varhany: prof. Josef Popelka
Vstupné 100,- Kč zvlášť mimo slavnosti - pořádá Římskokatolická farnost Hejnice.

Nejaktuálnější informace o slavnostech najdete na facebookovém profilu 
8.5.2019 15:05:46 | přečteno 4389x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load