Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Kulturní program

hejnicke slavnosti  (21)
Jednou z hlavních součástí a velkým lákadlem těchto slavností bude opět i doprovodný kulturní program. Tento malý hudební festival pod Jizerkami bude probíhat po oba dva dny v prostorách samotné akce na velké travnaté ploše před zahradou baziliky, také v sále místního kina a v přilehlé bazilice Navštívení Panny Marie.
Vznikne tak opět místo, kde si návštěvníci budou moci posedět, poslechnout nějakou zajímavou muziku, podívat se na výpravný videomaping, odpočinout si posezením u dobrého občerstvení, setkat se s jinými lidmi, přáteli, rodinou a hlavně se oddat pohodové atmosféře, kterou v Hejnicích připravíme. 
Stejně jako v minulých letech se na venkovním krytém pódiu budou střídat různá hudební seskupení s různými žánry pro celou rodinu. V letošním programu je navíc překvapení v podobě videomapingu, který překvapí svou podobou. Návštěvníci tak budou moci vidět místní hudebníky z okolí, ale i velmi známá a populární jména. A že jich letos opravdu je... Odpočinout si pak mohou v přilehlém kině, které bude nabízet výhodné návštěvy nebo sobotní program pro děti. Baziliku zase mohou navštívit jak na prohlídku, tak v sobotu na koncert vážné hudby.

HEJNICKÉ SLAVNOSTI 2017

VYSTOUPENÍ JSOU ZA KAŽDÉHO POČASÍ, PRO POHODLÍ NÁVŠTĚVNÍKŮ BUDOU PŘIPRAVENY HANGÁROVÉ PÁRTY STANY

Časy hudebníků na venkovním pódiu jsou orientačním začátkem programu


Sobota 1. července

v 11 hodin

The Neons, obrázek se otevře v novém okně The Neons

Tahle kapela hraje zvesela a vznikla z bývalých členů liberecké legendy !ON . Navíc svou novou tvorbu nabízí v rodném českém jazyce.
Facebook, obrázek se otevře v novém okně


ve 13 hodin

atmo music, obrázek se otevře v novém okně ATMO music

Hudební skupina, která vznikla v roce 2012 a skládá se ze dvou členů: Raper a textař Beef a hudební producent ODD. Mají na kontě jedenáctý singlů, dvě desky, více jak 52 milionů shlédnutí na YouTube a přes 100 tisíc odběratelů. Nejznámější hity jako Valerie, Andělé nebo Ráno není jistě třeba představovat.


ve 14,30 hodin

BOB, obrázek se otevře v novém okně Big´O´Band

Big'O'Band je těžká hudební váha, plný zvuk velkého orchestru, 25 sehraných lidí na scéně, všeho schopných, zvyklých hrát v jakékoli poloze, kdekoli venku, dělat show. Big'O'Band vyčaruje skvělou atmosféru, naplní jakkoli velký prostor. Zahraje cokoli, spojí, roztancuje a rozehřeje náměstí plné třeba otrávených, podchlazených a zmoklých jednotlivců.


v 15,30 hodin

Koncert B  Basikové 09, obrázek se otevře v novém okněKoncert pro varhany

Koncert vážné hudby v bazilice, pořádá MCDO, proto neplatí vstupenky do tohoto prostoru a je zde samostatné vstupné 100,- Kč.


v 16,30 hodin

Poetika, obrázek se otevře v novém okně Poetika

Poetika je hudební skupina z Vysočiny, tvoří novou vlnu českého pop rapu. Jejich hity "Zkouším žít" a "Každou vteřinou" mají milióny shlédnutí. Skládá se ze tří hudebníků : Eduard Rovenský (Packet), Dan Hrdlička (Dan Aerah) a Ondřej Brejška.
www.poetikamusic.cz

Facebook, obrázek se otevře v novém okně
v 18,30 hodin

Čechomor, obrázek se otevře v novém okně Čechomor

Legendární kapela navštíví Hejnice. Česká hudební skupina hrající v originálním pojetí české, moravské a slovenské lidové písně. Hity jako "Proměny", "Velické zvony" nebo "Mistečko" zná asi každý.


ve 20,30 hodin

Mirai, obrázek se otevře v novém okně Mirai

Mirai, to je název nové tříčlenné kapely, kterou tvoří Šimon Bílý, Mirai Navrátil a Michal Stulík. Pochází z hudebně úrodné severomoravské pánve, konkrétně z Nového Jičína, respektive Frýdku-Místku. Hity jako "Když nemůžeš, tak přidej", "Dítě robotí" nebo "Cesta z města" sesbíraly již milióny shlédnutí.
Facebook, obrázek se otevře v novém okně


ve 22,15 hodin

vzh, obrázek se otevře v novém okně VzHáčka

"Zpozakopcová" kapela se vrací na naše pódium i s podmanivým hlasem zpěvačky Nikol a aktuálním hudebním setem...
www.vzhacka.cz
Facebook, obrázek se otevře v novém okněvideomaping, obrázek se otevře v novém okněVideomaping do vodní stěny - ve 22 hodin


Kino Hejnice

v 13,30 hodin

Já padouch 3, obrázek se otevře v novém okně Já, padouch 3

Největší světový padouch Gru a jeho žlutí mimoní pomocníčci se vracejí v novém dobrodružství. A budou čelit neméně rafinovanému zločinci jménem Baltazar Bratt. Naštěstí má Gru i další pomocnice – agentku Lucy Wilde a adoptovaný trojlístek uličnic: Margo, Edith a Agnes.


v 16 hodin

Piráti z karibiku, obrázek se otevře v novém okně Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara, kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci geniální a krásnou astronomku, a tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva.


 Neděle 2. července

v 10,30 hodin

Nautica, obrázek se otevře v novém okně Nautica

Nautica existuje od roku 2010, hraje převážně vlastní písničky a je z Jablonce. V repertoáru májí i písně převzaté - nejvíce z oblasti big beatu, folku nebo rocku. Jsou dvojnásobní vítězové Dětské Porty a Folkového kvítku, za autorskou tvorbu vyhráli např. Zlatý oříšek 2013 - soutěž dětských talentů v ČT, v roce 2016 vyhráli talentovou soutěž kapel do 19 let Škola rocku. 
Facebook, obrázek se otevře v novém okně


ve 12 hodin

Nesvatba, obrázek se otevře v novém okně MIchal Nesvadba

Je autorem a choreografem všech svých vystoupení a představení. Je režisérem lední šou Princezna Zmrzlina (1999). Je scénáristou a hlavním protagonistou televizního seriálu pro děti Kouzelná školka (od roku 1999). V roce 1997 poprvé představil světu jevištní práci se samolepicí páskou, která nese jméno Mr. Tapeman, na festivalu v Japonsku. Hra, při které se dá barevná samolepicí páska modelovat od jednoduchých tvarů až po plastické tvary imitující reálné předměty.


ve 13,30 hodin

Mirka Miškechová, obrázek se otevře v novém okně Mirka Miškechová

Slovenská písničkářka Mirka Miškechová, která se loni představila jako host na koncertech Xindla X, s nímž nazpívala song Cudzinka v tvojej zemi. Třiadvacetiletá Miškechová pochází z Povážské Bystrice. Na konci loňského roku vydala debutové album Schizofrenik optimista a momentálně studuje v Bratislavě žurnalistiku.
Facebook, obrázek se otevře v novém okně


v 15 hodin

Perutě, obrázek se otevře v novém okně Perutě a Milan Peroutka

Hlavní tvář kapely Perutě je Milan Peroutka, kterého nyní každý zná z televizní show Tvoje tvář má známý hlas, ale také jako moderátora hudebního kanálu Óčko. Kapela Perutě pro vás hraje chytlavé písničky vlastní tvorby už od roku 2013.
www.perute.com
Facebook, obrázek se otevře v novém okně 


v 17 hodin

Mládek Banjo Band, obrázek se otevře v novém okně Ivan Mládek

Český banjista, zpěvák, bavič, textař, skladatel, muzikant, komik, kreslíř a humorista. Typické složení skupiny sestávající jak z hudebníků, tak i ze známých Mládkových komiků umožňuje realizaci hudebně -zábavných bloků. Společným jmenovatelem je nepolitický, nesatirický a neangažovaný humor, který má diváka především pobavit. Dadaistické monology, scénky a anekdoty střídají známé i méně známé písničky Banjo Bandu, kterém interpretuje jak Ivan Mládek, tak i ostatní členové jeho „panoptika“.
www.mladekivan.cz
Facebook, obrázek se otevře v novém okně


Kino Hejnice

ve 13,30 hodin

transformers, obrázek se otevře v novém okně Transformers: Poslední rytíř

Vůdce Autobotů Optimus Prime zmizel. Světem zmítá zuřivá válka mezi lidmi a ostatními Transformery. V pořadí pátý film Transformers, který přímo navazuje na čtvrtý díl, jenž nesl podtitul Zánik, asi nemohl mít beznadějnější výchozí situaci. Režisér Michael Bay, který je duchovním otcem téhle velmi úspěšné série, tvrdí, že pátý díl je jeho posledním, a že chce proto odejít s „pořádným ohňostrojem". V jeho pojetí zní ta slova fanouškům velmi výpravných akčních filmů jako rajská hudba. 


v 16 hodin

cars 3, obrázek se otevře v novém okně Auta 3

Legendární závoďák Blesk McQueen z ničeho nic zjistí, že ho nová generace závodních aut poslala mimo závodní dráhu, kterou nade vše miluje. Zpátky do hry mu může pomoci pouze mladá automechanička Cruz Ramirezová, která však sama pomýšlí na vítězství a inspirace od Doktora Hudsona Horneta. Slavný závoďák s číslem 95 musí ve Zlatém pístu všem dokázat, že nepatří do starého železa.


Bazilika Hejnice

Sobota 1. července v 15,30 hodin

Koncert B  Basikové 10, obrázek se otevře v novém okněPravidelný koncert vážné hudby - Varhany: Martin Moudrý. 
Vstupné 100,- Kč zvlášť mimo slavnosti - pořádá Římskokatolická farnost Hejnice.


Nejaktuálnější informace o slavnostech najdete na facebookovém profilu 


21.5.2017 23:53:57 | přečteno 4619x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load