Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hejnické slavnosti 2017

Hejnické slavnosti 059

Tradiční akce, která se ve městě odehrává počátkem července. 

Hejnické slavnosti navazují na tradiční Hejnickou pouť, která se slaví u příležitosti vysvěcení Baziliky Navštívení Panny Marie v tomto městě. I v letošním roce se uskuteční veliká kulturní akce spojená s nabitým kulturním programem v centrální části před areálem Baziliky a MCDO (bývalým hotelem Perun), velikou a výpravnou show v podobě videomapingu do vodní stěny, kolotočářskými atrakcemi a stánkovým prodejem v ulicích, doplněná o řemeslný jarmark před kostelem. Chceme opět připravit návštěvníkům různé nabídky, které by je mohly oslovit a nechat je prožít tak v Hejnicích krásné chvíle, díky kterým se sem budou i nadále vracet. Postupem jednotlivých ročníků se tato akce změnila v městské pouťové slavnosti spojené s hudebním festivalem, který v tomto malebném podhůří Jizerských hor má jistě neopakovatelnou atmosféru. Letošní ročník je navíc doplněn o připomenutí výročí jubilea 100 let povýšení Hejnice na město.

Hejnické slavnosti 2017

sobota 1. a neděle 2. července

plakát 2017

Fotografie z ročníku 2017

Video z ročníku 2017


Nejaktuálnější informace o slavnostech najdete na facebookovém profilu Informace o vstupném a vstupenkách

vstupenky 2015   web, obrázek se otevře v novém okně

Základní vstupné je v předprodeji 200,- Kč a na místě 250,- Kč

Koupí vstupenek v předprodeji si zajistíte jistotu vstupu na sobotní akci. Vstupenky jsou podmínkou pro umožnění vstupu pouze na sobotní hudební a kulturní program v centrální části slavností. V neděli je vstup zdarma. Stánkový prodej, prostor lunaparku, bazilika, řemesla jsou bez vstupného. Mimo výhodný předprodej budou v prodeji i na místě akce, ale již za plnou cenu. 

ticketstream, obrázek se otevře v novém okně
Pro letošní ročník je možné také k nákupu vstupenek využít i vstupenkový portál Ticketstream, kde najdete vlastní nákup na slavnosti zde. Upozorňujeme, že je nákup doplněn manipulačním poplatkem.

Vše ostatní o vstupném naleznete zde


Hejnické slavnosti opět pomáhají

azylpes, obrázek se otevře v novém okněTento ročník bude spojen s opakovanou podporou nedalekého útulku pro psy a kočky Azyl Pes Krásný Les. Opět tak budete moci přispět na dobrou věc jakou je péče o ztracená, nalezená a opuštěná zvířata nejen z Frýdlantska. Více informací naleznete na webu a facebooku útulku.

Děkujeme. Na akci bude stánek Azylu, kde mimo dárkových předmětů najdete také zapečetěnou pokladničku na vaše finanční příspěvky.
Během dvou letních dnů, kdy se každoročně vracela do Hejnic tradiční pouť, chceme nabídnout občanům a návštěvníkům města široké pole zábavného programu a kulturních zážitků se současným modelem městských slavností.

Hejnické slavnosti 2011 005, obrázek se otevře v novém okněOpět se můžete těšit na řemeslný jarmark v prostoru parčíku před kostelem, který zde nabídne nádhernou oázu pohody a klidu s krásnými důkazy toho, že v Čechách stále máme šikovné lidské ruce, které vám dokáží nabídnout i něco jiného než levné napodobeniny kvalitních produktů. Můžete se těšit na keramiku, sklo, dřevěné výrobky, kytičky, kůži, šperky, textil v mnoha podobách a spoustu dalších odvětví včetně několika ukázek práce přímo na místě. Nebo rovnou ochutnat nějakou tu skvělou krajovou specialitu. Přijďte si v průběhu víkendu odpočinout do této lokality a v majestátním stínu baziliky se přenést o nějaký ten rok zpátky, kdy byly poutě doslova poutěmi a poutníci vyráželi do Hejnic z širokého okolí.

videomaping, obrázek se otevře v novém okněSobotní noční oblohu pak v centrální části s pódiem ozáří velkolepý videomaping do vodní stěny ku příležitosti oslavy 100 let výročí povýšení Hejnic na město, kterého se Hejnice dočkaly v roce 1917. Letošní téma bude navíc návratem k prapůvodu Hejnic a hlavně přivezeme show, která v tomto koutu kraje nikdy nebyla. Na její shlédnutí je třeba mít zakoupenou vstupenku na sobotní program, jehož součástí videomaping bude. Od lunaparku na parkovišti vedle základní školy se až k bazilice potáhne přes celou ulici Lázeňskou a Klášterní stánkový prodej všeho druhu tak, jak to na správné pouti vždy bylo a nyní na slavnostech má být. Každý si tu tak může najít toho či onoho svého prodejce, který ho oblaží nějakým tím dárkem z "pouti" nebo něčím na zub či na žízeň. Opět na vás bude čekat přes 200 stánků s nejrůznějším zbožím a nabídkou.

hejnicke slavnosti  (21), obrázek se otevře v novém okněSoučástí slavností bude i instalovaná výstava historických fotografií Hejnic a fotosoutěže na téma "Hejnice v pohybu". Na centrálním místě před bazilikou vznikne znovu veliké kulturní centrum, které mimo velikého pódia nabídne pro pohodlí návštěvníků velkokapacitní stany, sezení se stoly a hlavně spoustu druhů občerstvení. Hangárové stany poskytnou přístřeší před případným horoucím sluncem a nebo dotěrnými kapkami deště pro velkou spoustu návštěvníků, proto není důvod bát se rozmarů počasí a nedorazit do Hejnic. Na pódiu se v průběhu obou víkendových dnů vystřídá celá plejáda známých i méně známých umělců, kteří přijedou pobavit návštěvníky Hejnických slavností. Součástí programu je také promítání filmů v přilehlém kině. Kde také v sobotu bude v rámci programu pro děti divadelní představení s plyšáky Jů a Helem ze Studia kamarád.

letadlo, obrázek se otevře v novém okněLetošní zajímavou atrakcí pro veřejnost bude také spojení s nedalekým Jizerskohorským technickým muzeem v Bílém Potoce pod Smrkem, kam vás odveze historický autobus. Tam se můžete podívat na jejich neskutečně zajímavé a originální vystavené stroje a zařízení, které toto muzeum schraňuje. V souvislosti s muzeem by také mělo být v provozu přírodní letiště na louce pod hejnickým hřbitovem, kde by měla létat malá letadla své seznamovací lety nad zdejším krajem. Tuto akci však může zhatit počasí, takže poslední rozhodnutí bude vždy až v ten konkrétní den.


JAKO NEJVĚTŠÍ HVĚZDY VYSTOUPÍ KAPELY ČECHOMOR A MIRAI

Čechomor, obrázek se otevře v novém okně Mirai, obrázek se otevře v novém okně

Během celého víkendu se můžete v prostorách kulturního pódia setkat s doprovodnými soutěžemi našich partnerů. Můžete se tak těšit na klání o ceny od partnerského rádia RCL nebo dárky od pivovaru KONRAD. 

PŘIJĎTE PROŽÍT LETNÍ VÍKEND DO NÁDHERNÉHO PODHŮŘÍ JIZERSKÝCH HOR S NEOPAKOVATELNÝM VÝHLEDEM A SLAVNOSTNÍM NÁDECHEM TRADIČNÍ AKCE.Myslíme i na cyklisty

uschovna, obrázek se otevře v novém okně
I v letošním ročníku na letošních slavnostech bude hlídaná úschovna bicyklů. Jelikož spousta návštěvníků doráží na Hejnické slavnosti na kole, rozhodli jsme se opět vyzkoušet nabídnout jim možnost odložit si své kolo do hlídaného prostoru, aby se mohli v klidu věnovat návštěvě naší akce. Cena za odložení je 20,- korun za den. Úschovna bude situována v parčíku vedle blízkosti bývalého hotelu Perun - vedle areálu kulturního pódia. Je mezi vstupy do kulturního prostoru na hlavní stánkařské ulici. V provozu je mezi 10 a 22 hodinou v sobotu a mezi 10 a 18 hodinou v neděli. Na přesné místo budou zájemci směrováni ukazateli a informačními bannery.


MIMOŘÁDNÉ JÍZDNÍ ŘÁDY VLAKŮ A AUTOBUSŮ

doprava, obrázek se otevře v novém okněVšem návštěvníkům Hejnických slavností nabízíme ve spolupráci s Českými drahami, ČSAD Liberec, Korid LK a Libereckým krajem mimořádné dopravní spoje veřejné dopravy. Můžete tak využít mimo posílených vlakových souprav na nejbližších dopravních tratích po oba dny i speciální spoje, které se hlavně postarají o sobotní odvoz návštěvníků zpět z Hejnic domů na všechny směry. Jedná se hlavně o noční spoje po sobotním večerním videomapingu.
Doporučujeme proto vám všem možnost zvolit veřejnou dopravu, protože vám odpadnou starosti s parkováním vašeho vozu a otázkou čím se budete mezi stánky osvěžovat.


MAPKA AREÁLU

mapa arealu 2017, obrázek se otevře v novém okně
Možnosti parkování v Hejnicích na plochách Města.


KULTURNÍ PROGRAM JEDNOTLIVÝCH VYSTOUPENÍ SLAVNOSTÍ JE ZDE


Vystoupení jsou za každého počasí, pro pohodlí návštěvníků budou připraveny hangárové párty stany.

Mezi dalšími vystupujícími můžete najít taková jména jako

Mirka Miškechová


Kino Hejnice
bude nabízet premiérové tituly filmů po oba dny
Já padouch 3, obrázek se otevře v novém okně Piráti z karibiku, obrázek se otevře v novém okně cars 3, obrázek se otevře v novém okně transformers, obrázek se otevře v novém okně


PROGRÁMEK SLAVNOSTÍ

prográmek 2017, obrázek se otevře v novém okně


NA HEJNICKÉ SLAVNOSTI VÁS ZVOU

Projekt podpořila

nadace čez, obrázek se otevře v novém okně

GENERÁLNÍ PARTNER

knorr, obrázek se otevře v novém okně


HLAVNÍ PARTNEŘI

jss, obrázek se otevře v novém okně
      Novus, obrázek se otevře v novém okně

CIS, obrázek se otevře v novém okně


HLAVNÍ MEDIÁLNÍ PARTNEŘI

Rc b RGB, obrázek se otevře v novém okně

drbna, obrázek se otevře v novém okně   HiTRÁDiO FM základní primární, obrázek se otevře v novém okně


PARTNERY HEJNICKÝCH SLAVNOSTÍ NAJDETE ZDE.


INFORMACE PRO ŘEMESLNÍKY A TRHOVCE PRO AKTUÁLNÍ ROK 2017 NAJDETE ZDE

12, obrázek se otevře v novém okně


SOUČÁSTÍ SLAVNOSTÍ BUDE I KONCERT VĚRY MARTINOVÉ

martinová, obrázek se otevře v novém okně

V hejnické bazilice Navštívení panny Marie
v nedělí 3. září 2017


Fotografie a videa z předchozích ročníků můžete najít v sekci GALERIE
23.1.2017 17:26:34 | přečteno 22547x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load