Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Koncert Babího léta

Babí léto 07

Fotografie z akce

Psala se sobota 18. září a na kalendáři svítilo Hejnické Babí léto 2021. Bohužel kvůli různým stávajícím opatřením jsme nechtěli zbytečně vyvolávat emoce a rizika, tak jsme v rámci pořadatelského týmu bobrů a Za lepších Hejnic rozhodli, že to také tentokrát bude "light" verze a půjde spíš o Koncert Babího léta.
Jako tradičně když pořádáte jedinou akci v roce si počasí postavilo hlavu a vyšlo do puntíku podle předpovědi. Takže přesně ve 12 hodin, když jsme měli připravený areál začalo silně mrholit a až na drobné přestávky vydržela padat voda z nebes až do závěrečných tónů poslední kapely, kdy se pak přišel na tu bahenní spoušť všude kolem podívat měsíček a hvězdy. Ale tušili jsme to a tak jsme zvolili supermokrou variantu stavby areálu a pro návštěvníky jsme pronajali velké hangárové stany, aby u nás mohli v suchu chvíli vydržet a další stany byly součástí míst před bary a bufety, aby ani při čekání ve frontách nikomu nepršelo za krk.
V 15 hodin tak první vystupující Václav Upír Krejčí, který přijel potěšit naše děti musel alternativně vystoupit místo pódia v tom jednom ze stanů, ale dětem se to i tak líbilo a užili si možná více jeho bezprostřední blízkost divákům. Na pódiu se po závěrečném potlesku pro Upíra rozjela hudební produkce děvčat ze Sestrogenu, které za námi dorazily z Jablonce a podle hlasu se dalo poznat odkud název kapely pochází. Zahrály návštěvníkům průřez hudební tvorby od 60. let do současnosti včetně pár svých autorských písní z druhé kapely, která již v Hejnicích vystupovala. Třetím vystupujícím byl host z druhé strany republiky a tím byl Petr Lüftner s kapelou, který dorazil z Ústí nad Labem. Petr tu byl na posledním tradičním Babím létě, takže část jeho tvorby diváci znali. Jeho harmonika je úžasná. Závěrem večera a vrcholem akce bylo vystoupení a koncert kapely VzHáčka, která dostala na "taneční bahenní parket" spoustu lidí z pohodlí suchých stanů.
Během odpoledne bylo pro děti připraveno i malování na obličej, takže jsme i v dešti mohli vidět zajímavé úpravy těch nejmenších. Mezi jednotlivými vystoupeními jsme dětem rozdávali dárky v podobě reflexních plyšáků, nažehlovaček, samolepek, tkaniček a spoustu dalších drobností. Nakonec se všech 400 dárků, které pomohou většímu bezpečí pro naše nejmenší se zájmem rozdalo. V areálu bylo tradičně jak je u nás zvykem v nabídce spoustu dobrého k pití a jídlu. Počasí samozřejmě upravilo zájmy a chutě a tak se místo známých trháků jako třeba míchané nápoje hlavně připravovalo cokoliv horké na zahřátí.
Moc děkujeme všem našim partnerům, kteří podpořili naší akci a dovolili tak vlastně uspořádat takovou podzimní slavnost. Vážíme si jejich přístupu i v této těžké době. Děkujeme.
Také děkujeme všem vám, kteří jste na Koncert Babího léta dorazili v tom nečase co panoval a pomohli nám tak zjistit, že jste nezapomněli se bavit a že tyto akce lidem chyběly. Děkujeme.
Tak snad za rok, 17. září 2022 to bude moci být tradiční Hejnické Babí léto. Na viděnou... Jo a jako host dorazí známá kapela Medvěd 009.
A jak vypadala naše neděle po koncertu? No, byla tak jako ve znamení - Sušit, sušit, sušit, sušit a čistit od bláta. Všechno a všude.

2021

Babí léto 01

Babí léto 01

 
Babí léto 02

Babí léto 02

 
Babí léto 03

Babí léto 03

 
Babí léto 04

Babí léto 04

 
Babí léto 05

Babí léto 05

 
Babí léto 06

Babí léto 06

 
Babí léto 07

Babí léto 07

 
Babí léto 08

Babí léto 08

 
Babí léto 09

Babí léto 09

 
Babí léto 10

Babí léto 10

 
Babí léto 11

Babí léto 11

 
Babí léto 12

Babí léto 12

 
Babí léto 13

Babí léto 13

 
Babí léto 14

Babí léto 14

 
Babí léto 15

Babí léto 15

 
Babí léto 16

Babí léto 16

 
Babí léto 17

Babí léto 17

 
Babí léto 18

Babí léto 18

 
Babí léto 19

Babí léto 19

 
Babí léto 20

Babí léto 20

 
Babí léto 21

Babí léto 21

 
Babí léto 22

Babí léto 22

 
Babí léto 23

Babí léto 23

 
Babí léto 24

Babí léto 24

 
Babí léto 25

Babí léto 25

 
 
25.9.2021 9:16:39 | přečteno 552x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load