Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Masopust 2019

Masopust 2019 01_1

Fotogalerie z akce

Rok s rokem se sešel a tak se v sobotu 23. února skvěla v kalendáři hláška „MASOPUST“. Tradiční akce opět startovala před městským úřadem, kde se na 15. hodinu scházela zajímavá uskupení maskovaných skupinek. Mimo velké skupiny výletníků z období hippies dorazila také výprava žlutých Simpsonů ze Springfieldu, vodnická výprava, koňská skupina nebo spousta zvířátek, která vedla fialová kráva Milka. Jelikož se Grinchovi nepodařilo minule zničit v Kdovíkově Vánoce, zkusil dorazit letos sem k nám a zkazit Masopust, ale byl zpacifikován ostatními a poslušně předal vládu nad městem na jeden den do rukou masopustního průvodu a mohlo se začít slavit. Počasí letos bylo velmi příznivé, takže jsme nemuseli bojovat ani s větrem či deštěm.

Po společné fotografii masek vyrazil průvod doprovázený spoustou diváků na korzování po městě. Letos byla poctěna návštěvou část Skřivánku, středu města a následně Ferdinandova. Tradičně kolemjedoucí vozidla nechápala, co se to děje a ještě překvapeněji se tvářily posádky, když jim na okénko zaklepal pračlověk nebo slepice s kasičkou, aby přispěly na tuhle kulturní akci. Postupem času průvod navštívil na 9 zastávek po městě a pomalu nabíral výšku na cílovou stanici sálu Restaurace U Cimpla na Ferdinandově. Je známé, že do cílové destinace dorazí jen část průvodu, ale o to veselejší a vysmátější. Tentokrát již čekala na sále maskovaná omladina, která se zúčastnila dětské diskotéky a vyhlášení 3 nejlepších masek ve dvou kategoriích. Následovalo hodnocení dospěláckých masek, kde v nejlepší trojici bodovaly skupinky vodníků, kraviček a Simpsonových. Následovala masopustní veselice až do ranních hodin.

Chceme za organizátory poděkovat všem dobrým lidem, kteří se pro letošní ročník rozhodli nabídnout svou pohostinnost masopustnímu průvodu v podobě něčeho na zub nebo něčeho na žízeň. Díky moc tedy rodině Vlčkových, Jirounkových, Hrdinových, Leitnerových, Krejčích, Henclových, Ledvinkových, Hradilových, Neumanových, Podhorových, Stejskalových a paní Aleně Dvořákové. Akci jako každý ročník pořádá Sdružení osadníků Ferdinandova, takže velké poděkování patří i jim a hlavně Alence Henclové. Tak zase za rok ahoj v masopustním průvodu.

-DEM-

Video z akce

4.3.2019 17:04:08 | přečteno 342x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load