Střední škola hospodářská a lesnická Hejnice

Pracoviště Hejnice

Škola v Hejnicích má určenou kapacitu pro cca 220 žáků, z nichž 96 může být ubytováno v domovech mládeže.

Školní budova je vybavena osmi učebnami. Všechny jsou vybaveny televizním videookruhem, v pěti učebnách je stabilně zabudovaný dataprojektor, pro ostatní učebny je k dispozici mobilní. Ve všech učebná je zřízena přípojka na internet, proto je možné využívat všechny možnosti multimediální výuky. Počítačová učebna je využívána i pro výuku dalších předmětů a je žákům k dispozici i v době mimo vyučování.

Také strojní vybavení a dílenské prostory pro odborný výcvik jsou na velice dobré úrovni, část odborného výcviku také probíhá na smluvních pracovištích v prosperujících firmách.

Praxe v SRN rozšiřují odbornou a jazykovou připravenost našich žáků

Domovy mládeže nabízí všem žákům školy možnost navštěvovat řadu zájmových kroužků a účastnit se i pravidelných akcí - plavaní, bruslení, vodácké víkendy. Jsou vybaveny posilovnou, knihovnou, klubovnami a keramickou dílnou.

V areálu školy je umístěna i školní jídelna, ve které mají ubytovaní žáci zajištěno celodenní stravování, dojíždějící žáci většinou využívají pouze obědy, ale mají možnost si přihlásit i svačiny, případně snídaně.

Škola je téměř 60 let nedílnou součástí města Hejnice, které se svojí polohou řadí mezi turisticky atraktivní místa. Dopravní dostupnost školy je zajištěna autobusovou i vlakovou dopravou.

Kontaktní údaje:

Název školy:
Střední škola hospodářská a lesnická, Frýdlant, Bělíkova 1387, příspěvková organizace
Pracoviště Hejnice

Adresa: Lázeňská 349, 463 62 Hejnice