Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hejnická pouť 2009

Pouť

Tradiční akce, která se ve městě odehrává počátkem července.

Hejnická pouť se slaví u příležitosti vysvěcení baziliky Navštívení panny Marie. I v letošním roce se v Hejnicích uskuteční opět jen jediná pouť spojená s kolotočářskými atrakcemi a stánkovým prodejem v ulicích, doplněná o kulturní program před Perunem. Chceme totiž nabídnout návštěvníkům různé nabídky, které by je mohly oslovit a nechat je prožít tak v Hejnicích krásné chvíle, díky kterým se sem budou i nadále vracet. Postupem jednotlivých ročníků se tato akce mění spíše v městské slavnosti spojené s hudebním festivalem, který v tomto malebném podhůří Jizerských hor má jistě neopakovatelnou atmosféru.

Hejnická pouť 2009

Termín - sobota 4. a neděle 5. července 2009

Fotografie z ročníku 2009 najdete zde.

Video z ročníku 2009 najdete zde.

Článek o pouti ve zpravodaji 3/2009 najdete zde.


plakat hejnicka pout 09 hi res, obrázek se otevře v novém okně

Program ke stažení v ikona souborupdf.

Můžete se těšit na kolotočářské atrakce, stánkový prodej všeho druhu, řemeslný jarmark (informace pro trhovce), jízdy historickým autoveteránem a také letos pokračování v podobě kulturního programu, který bude tentokrát po oba dny se zajímavým obsazením. Nedílnou součástí je i sobotní mše v místní bazilice.

Letošní velká změna bude spočívat v přesunutí kolotočářských atrakcí do prostoru druhé části stánkového prodeje vedle Základní školy - opačný konec stánkové ulice. Na prostranství, kde byly (před ruinou Perunu) se přemístí kulturní pódium a okolo se umístí občerstvovací stánky a protáhne se sem řemeslný jarmark. Vznikne tak místo, kam by měly směřovat kroky všech návštěvníků, a které bude centrem všeho dění. Pro příchozí bude připraveno posezení, z části pod velkokapacitním stanem.

pára, obrázek se otevře v novém okně Další novinkou v letošním roce je spolupráce se Spolkem Frýdlantské okresní dráhy, který připravil jízdy parního vlaku na Hejnickou pouť. V sobotu 4. července tak budou moci zájemci využít mimořádného parního spoje, který pojede z Liberce do Hejnic. Pak bude pendlovat mezi Hejnicemi a Frýdlantem, a v odpoledních hodinách opět vyrazí z Hejnic do Liberce - ikona souborujízdní řád. Můžete tak vyjet na letošní pouť historickou parní lokomotivou, která vás přenese pár desetiletí zpět v čase. Kompletní jízdní řád najdete na www.hermanicka.wz.cz

filipova, obrázek se otevře v novém okně Kulturní program je naplněn a tak se návštěvníci akce mohou těšit na různá vystoupení, která nabízejí rozličné žánry a umělce. Jsme opravdu rádi, že můžeme nabídnout vystoupení Lenky Filipové, Dědy Mládka IB nebo třeba Medvěda 009. To jsou ti známější jména. Další vystupující také slibují zajímavé zážitky, ať již hudební, divadelní či filmové. Konkrétní program najdete zde. Doufejme, že v onen letní červencový víkend zde vytvoříme atmosféru, která by dokázala nalákat návštěvníky z širokého okolí a nabídla jim nezapomenutelné okamžiky a zážitky. V případě špatného počasí se jednotlivá vystoupení uskuteční v přilehlém kině.

Součástí programu budou též soutěže o zajímavé ceny s partnery akce skupinou ČEZ a pivovarem KONRAD.

Děkujeme partnerům, kteří se podílejí na organizaci letošního ročníku.

Na letošní Hejnickou pouť vás zve

generální partner

cez, obrázek se otevře v novém okně

a hlavní mediální partner

Rc b RGB, obrázek se otevře v novém okně
Sledujte vysílání RCL, můžete vyhrát exkluzivní jízdu autoveteránem nebo volné lístky na lunapark.

28.2.2008 10:35:50 - aktualizováno 28.2.2008 10:54:56 | přečteno 9988x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load