Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hejnické slavnosti 2012

Hejnická pouť 2010 043

Tradiční akce, která se ve městě odehrává počátkem července.

Hejnické slavnosti navazují na tradiční Hejnickou pouť, která se slaví u příležitosti vysvěcení baziliky Navštívení Panny Marie. I v letošním roce se uskuteční veliká kulturní akce spojená s nabitým kulturním programem v centrální části před bývalým hotelem Perun, kolotočářskými atrakcemi a stánkovým prodejem v ulicích, doplněná o řemeslný jarmark před kostelem. Chceme opět připravit návštěvníkům různé nabídky, které by je mohly oslovit a nechat je prožít tak v Hejnicích krásné chvíle, díky kterým se sem budou i nadále vracet. Postupem jednotlivých ročníků se tato akce změnila v městské pouťové slavnosti spojené s hudebním festivalem, který v tomto malebném podhůří Jizerských hor má jistě neopakovatelnou atmosféru.

Hejnické slavnosti 2012

Termín - sobota 30. června a neděle 1. července 2012

Video z letošních Hejnických slavností 2012 naleznete zde.

Fotografie z ročníku 2012 naleznete zde.

Hejnické slavnosti 060, obrázek se otevře v novém okně


Plakat Hejnice 2012, obrázek se otevře v novém okně


 Hejnické slavnosti na Facebooku


Během dvou letních dnů, kdy se každoročně vrací do Hejnic tradiční pouť, chceme nabídnout občanům a návštěvníkům města široké pole zábavného programu a kulturních zážitků.

Hejnické slavnosti 2011 005, obrázek se otevře v novém okněOpět se můžete těšit na řemeslný jarmark v prostoru parčíku před kostelem, který zde nabídne nádhernou oázu pohody a klidu s krásnými důkazy toho, že tady stále máme šikovné lidské ruce. Můžete se těšit na keramiku, sklo, dřevěné výrobky, kytičky, kůži, šperky a spoustu dalších odvětví včetně několika ukázek práce přímo na místě. Nebo rovnou ochutnat nějakou tu skvělou krajovou specialitu.

Bazilika 5, obrázek se otevře v novém okněSobotní noční oblohu pak ozáří velkolepý ohňostroj, který budou dodávat stejní ohněstrůjci jako na Valdštejnských slavnostech ve Frýdlantě. Letošní téma bude výpravné a můžeme prozradit, že se bude jednat o legendu o historii Hejnic včetně jednoho velkého překvapení. Od lunaparku u školy se až k bazilice potáhne přes celou ulici stánkový prodej všeho druhu tak, jak to na správné pouti má být. Každý si tu tak může najít toho svého prodejce, který ho oblaží nějakým tím dárkem z "pouti". Opět na akci bude prodej suvenýrů vztahujících se k loňskému výročí, mezi kterými nebudou chybět ani  originální památeční mince a další upomínkové předměty na tento památný rok.

Hejnická pouť 2010 089, obrázek se otevře v novém okněNa centrálním místě před bazilikou vznikne znovu kulturní centrum, které mimo velikého pódia nabídne pro pohodlí návštěvníků velkokapacitní stany, sezení se stoly a hlavně spoustu druhů občerstvení. Na pódiu se v průběhu obou víkendových dnů vystřídá celá plejáda známých i méně známých umělců, kteří přijedou pobavit návštěvníky Hejnických slavností.

Jako největší hvězda vystoupí letošní stříbrný slavík Tomáš KLUS.

Hejnické slavnosti 2011 142, obrázek se otevře v novém okně

Přijďte prožít víkend do nádherného podhůří Jizerských hor s neopakovatelným výhledem a slavnostním nádechem tradiční akce.

stadler, obrázek se otevře v novém okněNa sobotní večer vypravují České dráhy mimořádnou posilu vlakového spoje na Liberec s odjezdem v 19,40 z Hejnic. Jedná se proti klasickému jízdnímu řádu o vlakovou soupravu. Dojde tak k posílení posledního spoje odtud, který byl v podobě autobusu.


Mapka areálu

mapa Hejnice 2012, obrázek se otevře v novém okně

Kulturní program jednotlivých vystoupení slavností je zde.

Vystoupení jsou za každého počasí, pro pohodlí návštěvníků budou připraveny hangárové párty stany.

Mezi dalšími vystupujícími můžete najít jména jako Vladimír Mišík & ETC, Gipsy.cz, Medvěd 009, Prago Union, Jiří Schmitzer, ABBA Stars, Fuera Fondo (SK) nebo Exots.

misik, obrázek se otevře v novém okně gipsy cz, obrázek se otevře v novém okně prago union, obrázek se otevře v novém okně

medvěd 009, obrázek se otevře v novém okně abba stars, obrázek se otevře v novém okněSchmitzer, obrázek se otevře v novém okně

Prográmek slavností
Slavnosti program, obrázek se otevře v novém okně

Možnosti parkování v Hejnicích na plochách Města.

Na Hejnické slavnosti Vás zvou

Generální partner

cis, obrázek se otevře v novém okně

Hlavní partneři

husqvarna, obrázek se otevře v novém okněčtverec, obrázek se otevře v novém okněceltima logo - staré, obrázek se otevře v novém okněčtverec, obrázek se otevře v novém oknělázně libverda, obrázek se otevře v novém okně

Hlavní mediální partneři

Rc b RGB, obrázek se otevře v novém okněčtverec, obrázek se otevře v novém okněevropa 2, obrázek se otevře v novém okně

Partnery Hejnických slavností najdete zde.

Součástí slavností byl i koncert Lucie Bílé
v hejnické Bazilice Navštívení Panny Marie 1. června

Lucie Bílá Hejnice 19, obrázek se otevře v novém okně

Fotografie z koncertu najdete zde

Fotografie a videa z předchozích ročníků můžete najít v sekci GALERIE

16.11.2010 10:36:11 | přečteno 12879x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load