Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hejnické slavnosti 2014

Hejnické slavnosti 059

Tradiční akce, která se ve městě odehrává počátkem července. 

 

Hejnické slavnosti navazují na tradiční Hejnickou pouť, která se slaví u příležitosti vysvěcení Baziliky Navštívení Panny Marie v tomto městě. I v letošním roce se uskuteční veliká kulturní akce spojená s nabitým kulturním programem v centrální části před areálem Baziliky a MCDO (bývalým hotelem Perun), velikým ohňostrojem, kolotočářskými atrakcemi a stánkovým prodejem v ulicích, doplněná o řemeslný jarmark před kostelem. Chceme opět připravit návštěvníkům různé nabídky, které by je mohly oslovit a nechat je prožít tak v Hejnicích krásné chvíle, díky kterým se sem budou i nadále vracet. Postupem jednotlivých ročníků se tato akce změnila v městské pouťové slavnosti spojené s hudebním festivalem, který v tomto malebném podhůří Jizerských hor má jistě neopakovatelnou atmosféru.


Oficiální video z letošního ročníku

Fotogalerie z letošního ročníku

1. část

2. částHejnické slavnosti 2014

Termín - sobota 5. a neděle 6. července 2014

hejnicke slavnosti plakat A2 2014, obrázek se otevře v novém okně
Letáček 2014, obrázek se otevře v novém okně


Nejaktuálnější informace o slavnostech najdete na facebookovém profilu 

Hejnické slavnosti na Facebooku

Hejnické slavnosti pomohou potřebnému Radečkovi...

radeček, obrázek se otevře v novém okněJelikož jsme v minulém roce pomáhali sbírkou na povodní zasažené Vojkovice u Kralup n. V., rozhodli jsme se i letos, že Hejnické slavnosti 2014 pomohou potřebným. Letos se jedná o pomoc malému Radečkovi ze sousedního Frýdlantu, který urputně bojuje se svým tělesným postižením. K tomu, aby byl boj úspěšnější potřebuje navštěvovat lázně. Je smutné, že tyto náklady na lázeňské pobyty však nejsou hrazené zdravotní pojišťovnou. Proto se rodina rozhodla uspořádat sbírku víček z PET lahví, které mu následně přináší potřebné finance na jeho léčbu.
Na vlastní akci - u všech třech vstupů na kulturní plac budou umístěné pytle na tato víčka. Ať je již přinesete s sebou nebo je tam dáte po tom co si zde koupíte pití, budeme rádi za všechny příspěvky, které následně do Frýdlantu k Radečkovi dopravíme.
Děkujeme za vaše případné příspěvky.


Informace o vstupném a vstupenkách

vstupenka 2014, obrázek se otevře v novém okně
Koupí vstupenek v předprodeji si zajistíte jistotu vstupu na sobotní akci. Vstupenky jsou podmínkou pro umožnění vstupu pouze na sobotní hudební a kulturní program v centrální části slavností. V neděli je vstup zdarma. Mimo výhodný předprodej budou v prodeji i na místě akce, ale již za plnou cenu. 
Vše ostatní o vstupném naleznete zde.

Během dvou letních dnů, kdy se každoročně vracela do Hejnic tradiční pouť, chceme nabídnout občanům a návštěvníkům města široké pole zábavného programu a kulturních zážitků s novým modelem městských slavností.

Hejnické slavnosti 2011 005, obrázek se otevře v novém okněOpět se můžete těšit na řemeslný jarmark v prostoru parčíku před kostelem, který zde nabídne nádhernou oázu pohody a klidu s krásnými důkazy toho, že v Čechách stále máme šikovné lidské ruce, které vám dokáží nabídnout i něco jiného než levné napodobeniny kvalitních produktů. Můžete se těšit na keramiku, sklo, dřevěné výrobky, kytičky, kůži, šperky, textil v mnoha podobách a spoustu dalších odvětví včetně několika ukázek práce přímo na místě. Nebo rovnou ochutnat nějakou tu skvělou krajovou specialitu. Přijďte si v průběhu víkendu odpočinout do této lokality a v majestátním stínu baziliky se přenést o nějaký ten rok zpátky, kdy byly poutě doslova poutěmi a poutníci vyráželi do Hejnic z širokého okolí.

hejnicke slavnosti  (51), obrázek se otevře v novém okněSobotní noční oblohu pak opět ozáří velkolepý ohňostroj, který budou dodávat stejní ohněstrůjci jako na Valdštejnských slavnostech ve Frýdlantě. Letošní téma bude znovu výpravné a můžeme prozradit, že se bude jednat o legendu o historii Frýdlantska a okolí. Od lunaparku na parkovišti vedle základní školy se až k bazilice potáhne přes celou ulici stánkový prodej všeho druhu tak, jak to na správné pouti má být. Každý si tu tak může najít toho či onoho svého prodejce, který ho oblaží nějakým tím dárkem z "pouti".

Součástí slavností bude i instalovaná výstava fotografií z fotokroniky Hejnic v prostorách MCDO Hejnice. Hlasováním bylo rozhodnuto o ročníku 1976, který poputuje do rámů a na výstavní zdi. Vybereme ty nejzajímavější listy z archivu, aby se i návštěvníci města mohli podívat, jak to u nás před lety vypadalo a co se zde konalo. Jedná se o velmi zajímavé fotografie. Vždycky jsou nej ty z prvomájového průvodu a vítání občánků.

m1311405, obrázek se otevře v novém okněSoučástí slavnostního víkendu bude i sobotní možnost využít vyjížďky historickým motorovým vlakem M 131.1, který je znám pod názvem Hurvínek. Výletní jízdy na trase Hejnice - Bílý Potok - Hejnice a Hejnice - Lužec - Hejnice budou jistě zpestřením prvního dne víkendu. Navíc pro zájemce je možné využít cesty tohoto vlaku, který brázdil okolní tratě v šedesátých letech minulého století, již v dopoledních hodinách z Frýdlantu do Hejnic nebo večerní zpáteční cesty do Frýdlantu. Jízdné na výletní jízdu (mimo cestu Frýdlant - Hejnice - Frýdlant) je paušální 20,- Kč za osobu a platí se přímo ve vlaku. Neplatí pro děti do 5 let, ty jezdí zcela zdarma. Jízdy historickým vlakem jsme připravili společně se Spolkem Frýdlantské okresní dráhy.

hejnicke slavnosti  (21), obrázek se otevře v novém okněNa centrálním místě před bazilikou vznikne znovu veliké kulturní centrum, které mimo velikého pódia nabídne pro pohodlí návštěvníků velkokapacitní stany, sezení se stoly a hlavně spoustu druhů občerstvení. Hangárové stany poskytnou přístřeší před případným horoucím sluncem a nebo dotěrnými kapkami deště pro velkou spoustu návštěvníků, proto není důvod bát se rozmarů počasí a nedorazit do Hejnic. Na pódiu se v průběhu obou víkendových dnů vystřídá celá plejáda známých i méně známých umělců, kteří přijedou pobavit návštěvníky Hejnických slavností. Součástí programu je také promítání filmů v přilehlém kině. Kde se bude letos točit animovaná pohádka Jak vycvičit draka a fantasy Transformers: Zánik. Vstupné do kina je zvýhodněno na 50,- Kč. Tyto dva filmy doplní představení zdarma, dokument Světlo za horami od L. Šikulové o Hejnicích.

Jako největší hvězdy vystoupí kapela Wohnout a Kamil Střihavka.

Wohnout, obrázek se otevře v novém okně Kamil Střihavka, obrázek se otevře v novém okně
Během celého víkendu se můžete v prostorách kulturního pódia setkat s doprovodnými soutěžemi našich partnerů. Můžete se tak těšit na klání o ceny v podobě volných poukázek do prostor Centra Babylon nebo dárky od pivovaru KONRAD. 
V programu také bude ukázka modelářské práce, kdy se představí velké modely vojenské těžké techniky v ukázce tankové bitvy. Ta proběhne na nádvoří baziliky v sobotu kolem 14,45 hodin, po vystoupení Voxela na hlavním pódiu. navíc budou na stejném místě po celý den k vidění právě tyto nevšední modely vojenské techniky.

Přijďte prožít letní víkend do nádherného podhůří Jizerských hor s neopakovatelným výhledem a slavnostním nádechem tradiční akce.


Složitá situace na silnicích kolem Raspenavy

objížďka 2, obrázek se otevře v novém okněVzhledem k celoročním pracím na rekonstrukci komunikace II/290 Frýdlant - Hejnice po následcích povodně z roku 2010 je důležitá část úseku v Raspenavě uzavřena pro veškerý provoz. Jedná se o úsek od benzínové pumpy v Raspenavě po odbočku na Peklo a L. Libverdu v Raspenavě Lužci. Objízdná trasa vede přes zajížďku do Ludvíkova. Boční ulice v Raspenavě jsou pro nemístní uzavřené a kontrolované Policií. Doporučujeme proto využít pouze legální objížďky přes Ludvíkov.
Jako nejlepší spojení je asi volit cestu Liberec - Frýdlant - Nové Město - Lázně Libverda - Hejnice. Objízdná trasa před L. Libverdou je však velmi úzká ve velmi špatném technickém stavu, proto počítejte se zdržením a hlavně s pomalou jízdou. Určitě nedoporučujeme využít zkratku Hajniště - Ludvíkov, silnice tam vlastně ve skutečném stavu není. 
ikona souboruMapa objízdných tras na Frýdlantsku ve velkém rozlišení zde.
Kdo jede ze směru Jablonec n. N., Turnov, Železný Brod apod., doporučujeme cestu přes Tanvald, Souš a Smědavu. Pro aktuální uzavírky, situaci v dopravě a možné průjezdy raději sledujte web www.dopravniinfo.cz
Pro tyto silniční problémy doporučujeme raději dorazit na naše slavnosti vlakem, který jako jediný není uzavírkou ovlivněn. Ale i vlaky a hlavně autobusy mají zvláštní objížďkové jízdní řády - viz informace níže.


Mimořádné jízdní řády vlaků a autobusů

doprava, obrázek se otevře v novém okněVšem návštěvníkům Hejnických slavností nabízíme ve spolupráci s Českými drahami, ČSAD Liberec, Korid LK a Libereckým krajem mimořádné dopravní spoje veřejné dopravy. Můžete tak využít mimo posílených vlakových souprav po oba dny i speciální spoje, které se hlavně postarají o sobotní odvoz návštěvníků zpět z Hejnic domů na všechny směry. Jedná se hlavně o noční spoje po sobotním večerním ohňostroji.
Doporučujeme proto vám všem možnost zvolit veřejnou dopravu, protože vám odpadnou starosti s parkováním vašeho vozu a otázkou čím se budete mezi stánky osvěžovat.
ikona souboruSpeciální jízdní řád vlaků a autobusů

Jízdy historickým vlakem M131.1 v sobotu 5. července


Mapka areálu

mapa Hejnice 2012, obrázek se otevře v novém okně

Možnosti parkování v Hejnicích na plochách Města.


Kulturní program jednotlivých vystoupení slavností je zde.

Vystoupení jsou za každého počasí, pro pohodlí návštěvníků budou připraveny hangárové párty stany.

Mezi dalšími vystupujícími můžete najít taková jména jako

Marek Ztracený
Kristína
Zrní
The Backwards - Beatles revival
Voxel
Paulie Garand
Fuera Fondo
Pískomil se vrací
Exots
Michal Horák
Vichr z hor

Kino Hejnice bude nabízet premiérové tituly za ponížené vstupné a zadarmo po oba dny
drak, obrázek se otevře v novém okně tranformers, obrázek se otevře v novém okně film Lenky, obrázek se otevře v novém okně


Prográmek slavností

Letáček 2014, obrázek se otevře v novém okně


Na Hejnické slavnosti Vás zvou

Generální partner

knorr, obrázek se otevře v novém okně

Hlavní partneři

cis, obrázek se otevře v novém okněčtverec, obrázek se otevře v novém okněcez, obrázek se otevře v novém okně

Novus, obrázek se otevře v novém okně

Hlavní mediální partneři

Rc b RGB, obrázek se otevře v novém okněčtverec, obrázek se otevře v novém okněevropa 2, obrázek se otevře v novém okně

drbna, obrázek se otevře v novém okně

Partnery Hejnických slavností najdete zde.


Informace pro řemeslníky a trhovce pro aktuální rok 2014 najdete zde

Hejnické slavnosti 2013 194, obrázek se otevře v novém okně


Součástí slavností bude i koncert Anety Langerové

poster aneta langerova Hejnice fin, obrázek se otevře v novém okně

v hejnické Bazilice Navštívení Panny Marie
v neděli 17. srpna 2014

Informace o koncertu


Fotografie a videa z předchozích ročníků můžete najít v sekci GALERIE
8.1.2014 8:27:06 | přečteno 12132x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load