Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hejnické slavnosti 2015

Hejnické slavnosti 059

Tradiční akce, která se ve městě odehrává počátkem července. 

Hejnické slavnosti navazují na tradiční Hejnickou pouť, která se slaví u příležitosti vysvěcení Baziliky Navštívení Panny Marie v tomto městě. I v letošním roce se uskuteční veliká kulturní akce spojená s nabitým kulturním programem v centrální části před areálem Baziliky a MCDO (bývalým hotelem Perun), velikým ohňostrojem, kolotočářskými atrakcemi a stánkovým prodejem v ulicích, doplněná o řemeslný jarmark před kostelem. Chceme opět připravit návštěvníkům různé nabídky, které by je mohly oslovit a nechat je prožít tak v Hejnicích krásné chvíle, díky kterým se sem budou i nadále vracet. Postupem jednotlivých ročníků se tato akce změnila v městské pouťové slavnosti spojené s hudebním festivalem, který v tomto malebném podhůří Jizerských hor má jistě neopakovatelnou atmosféru. Letošní ročník je navíc doplněn o připomenutí výročí 290 let o onoho dávného vysvěcení baziliky a vzniku legendy dávných poutí.


Hejnické slavnosti 2015

Termín - sobota 4. a neděle 5. července 2015

Fotogalerie ze slavností 2015 je zde


slavnosti, obrázek se otevře v novém okně Inzerce 8,75x12,8 bez spad, obrázek se otevře v novém okně


Nejaktuálnější informace o slavnostech najdete na facebookovém profilu 

Hejnické slavnosti na Facebooku


Hejnické slavnosti letos pomohou opuštěným psům...

logo, obrázek se otevře v novém okněJelikož jsme v minulých letech pomáhali sbírkou na povodní zasažené Vojkovice u Kralup n. V. nebo víčky jednomu postiženému chlapci z Frýdlantu, rozhodli jsme se i letos, že Hejnické slavnosti 2015 pomohou potřebným. Letos se jedná o pomoc místnímu útulku pro psy, Azyl Pes Krásný les. K tomu, aby byly ty psí oči spokojenější a útulek se mohl v klidu starat o nalezence, je potřeba spousta pomoci a materiálu. Za krmení, pamlsky, odčervovací tablety, odblešovací prostředky i na plochy, obojky, vodítka a spoustu dalších případných dárků budeme rádi. Vše bude na místě přímo vybíráno zástupci útulku v jejich stánku, který najdete v prostoru vchodu do areálu kulturního programu z ulice Klášterní, na místě bývalého hotelu Perun.
Stejně tak bude možné přispět i finančně na jejich povolenou veřejnou sbírku "POMOC PRO ÚTULEK AZYL PES". Budeme rádi, když opět tak jak v minulých letech budeme moci na v neděli v podvečer poděkovat za úžasnou podporu vás všech. Děkujeme za vaše případné příspěvky.


Informace o vstupném a vstupenkách

vstupenky 2015   web, obrázek se otevře v novém okně
Koupí vstupenek v předprodeji si zajistíte jistotu vstupu na sobotní akci. Vstupenky jsou podmínkou pro umožnění vstupu pouze na sobotní hudební a kulturní program v centrální části slavností. V neděli je vstup zdarma. Stánkový prodej, prostor lunaparku, bazilika, řemesla jsou bez vstupného. Mimo výhodný předprodej budou v prodeji i na místě akce, ale již za plnou cenu. 
Vše ostatní o vstupném naleznete zde.

Během dvou letních dnů, kdy se každoročně vracela do Hejnic tradiční pouť, chceme nabídnout občanům a návštěvníkům města široké pole zábavného programu a kulturních zážitků s novým modelem městských slavností.

Hejnické slavnosti 2011 005, obrázek se otevře v novém okněOpět se můžete těšit na řemeslný jarmark v prostoru parčíku před kostelem, který zde nabídne nádhernou oázu pohody a klidu s krásnými důkazy toho, že v Čechách stále máme šikovné lidské ruce, které vám dokáží nabídnout i něco jiného než levné napodobeniny kvalitních produktů. Můžete se těšit na keramiku, sklo, dřevěné výrobky, kytičky, kůži, šperky, textil v mnoha podobách a spoustu dalších odvětví včetně několika ukázek práce přímo na místě. Nebo rovnou ochutnat nějakou tu skvělou krajovou specialitu. Přijďte si v průběhu víkendu odpočinout do této lokality a v majestátním stínu baziliky se přenést o nějaký ten rok zpátky, kdy byly poutě doslova poutěmi a poutníci vyráželi do Hejnic z širokého okolí.

hejnicke slavnosti  (51), obrázek se otevře v novém okněSobotní noční oblohu pak opět ozáří velkolepý ohňostroj, který budou dodávat stejní ohněstrůjci jako na Valdštejnských slavnostech ve Frýdlantě. Letošní téma bude znovu výpravné a můžeme prozradit, že se bude jednat o legendu o historii Hejnic a její jedné důležité budovy. Od lunaparku na parkovišti vedle základní školy se až k bazilice potáhne přes celou ulici stánkový prodej všeho druhu tak, jak to na správné pouti má být. Každý si tu tak může najít toho či onoho svého prodejce, který ho oblaží nějakým tím dárkem z "pouti".

Součástí slavností bude i instalovaná výstava výtvarných prací dětí z hejnické školy na téma "Kostel a klášter Hejnice". hejnicke slavnosti  (21), obrázek se otevře v novém okněVše k letošnímu výročí 290 let od onoho vysvěcení baziliky. Na centrálním místě před bazilikou vznikne znovu veliké kulturní centrum, které mimo velikého pódia nabídne pro pohodlí návštěvníků velkokapacitní stany, sezení se stoly a hlavně spoustu druhů občerstvení. Hangárové stany poskytnou přístřeší před případným horoucím sluncem a nebo dotěrnými kapkami deště pro velkou spoustu návštěvníků, proto není důvod bát se rozmarů počasí a nedorazit do Hejnic. Na pódiu se v průběhu obou víkendových dnů vystřídá celá plejáda známých i méně známých umělců, kteří přijedou pobavit návštěvníky Hejnických slavností. Součástí programu je také promítání filmů v přilehlém kině. Kde se bude letos točit animovaná pohádka Mimoni a sci-fi Avengers - Age of Ultron a Jurský svět.

Jako největší hvězdy vystoupí zpěvák Petr Kolář a kapela Jelen

Petr Kolář, obrázek se otevře v novém okně Jelen, obrázek se otevře v novém okně
Během celého víkendu se můžete v prostorách kulturního pódia setkat s doprovodnými soutěžemi našich partnerů. Můžete se tak těšit na klání o ceny v od partnerského rádia RCL nebo dárky od pivovaru KONRAD. 

Přijďte prožít letní víkend do nádherného podhůří Jizerských hor s neopakovatelným výhledem a slavnostním nádechem tradiční akce.


Složitá situace na silnicích kolem Raspenavy

objíždky 2015, obrázek se otevře v novém okněVzhledem k celoročním pracím na rekonstrukci komunikace II/290 Frýdlant - Raspenava po následcích povodně z roku 2010 je důležitá část úseku v Raspenavě uzavřena pro veškerý provoz. Jedná se o úsek od křižovatky u hotelu Zámeček v Raspenavě po Základní školu v Raspenavě. Objízdná trasa vede přes zajížďku do Nového Města pod Smrkem - Ludvíkova - Raspenavy. Boční ulice v Raspenavě jsou pro nemístní uzavřené a kontrolované Policií. Doporučujeme proto využít pouze legální objížďky přes Nové Město. Cestou z Nového Města jeďte v Ludvíkově na Raspenavu, ne přes Přebytek a Lázně Libverdu neboť cesta je tu hodně poničená a hlavně velmi úzká na rozdíl od té na Raspenavu a zpět na hlavní silnici na Hejnice.

Jako nejlepší spojení je asi volit cestu Liberec - Frýdlant - Nové Město - Raspenava (pumpa) - Hejnice. Objízdná trasa je však delší a asi bude s hodně silným provozem, proto počítejte se zdržením a hlavně s pomalou jízdou. Určitě nedoporučujeme využít zkratku Hajniště - Ludvíkov, silnice tam vlastně ve skutečném stavu není. 
Kdo jede ze směru Jablonec n. N., Turnov, Železný Brod apod., doporučujeme cestu přes Tanvald, Souš a Smědavu. Pro aktuální uzavírky, situaci v dopravě a možné průjezdy raději sledujte web www.dopravniinfo.cz
Pro tyto silniční problémy doporučujeme raději dorazit na naše slavnosti vlakem, který jako jediný není uzavírkou ovlivněn. Ale i vlaky a hlavně autobusy mají zvláštní objížďkové jízdní řády - viz informace níže.
I v letošním ročníku na letošních slavnostech bude hlídaná úschovna bicyklů.kolouschovna, obrázek se otevře v novém okně
Jelikož spousta návštěvníků doráží na Hejnické slavnosti na kole, rozhodli jsme se opět vyzkoušet nabídnout jim možnost odložit si své kolo do hlídaného prostoru, aby se mohli v klidu věnovat návštěvě naší akce. Cena za odložení je 20,- za den.
Úschovna bude situována v parčíku vedle blízkosti bývalého hotelu Perun - vedle areálu kulturního pódia. Je mezi vstupy do kulturního prostoru na hlavní stánkařské ulici. Mimořádné jízdní řády vlaků a autobusů

doprava, obrázek se otevře v novém okněVšem návštěvníkům Hejnických slavností nabízíme ve spolupráci s Českými drahami, ČSAD Liberec, Korid LK a Libereckým krajem mimořádné dopravní spoje veřejné dopravy. Můžete tak využít mimo posílených vlakových souprav po oba dny i speciální spoje, které se hlavně postarají o sobotní odvoz návštěvníků zpět z Hejnic domů na všechny směry. Jedná se hlavně o noční spoje po sobotním večerním ohňostroji.
Doporučujeme proto vám všem možnost zvolit veřejnou dopravu, protože vám odpadnou starosti s parkováním vašeho vozu a otázkou čím se budete mezi stánky osvěžovat.
Speciální jízdní řád vlaků a autobusůMapka areálu

mapa Hejnice 2012, obrázek se otevře v novém okně

Možnosti parkování v Hejnicích na plochách Města.


Kulturní program jednotlivých vystoupení slavností je zde.

Vystoupení jsou za každého počasí, pro pohodlí návštěvníků budou připraveny hangárové párty stany.

Mezi dalšími vystupujícími můžete najít taková jména jako

Donaha
ATMOmusic
Michal Prokop Trio
Michal Horák
Lenny
Rybičky 48
Marek Ztracený
VzHáčka
Bohemia Univerzal Dixieland
Circus Problem
Dáda Patrasová
Jelen
Petr Kolář


Kino Hejnice bude nabízet premiérové tituly za ponížené vstupné po oba dny
mimoni, obrázek se otevře v novém okně Avengers  Age of Ultron   The Avengers  Age of Ultron (2015), obrázek se otevře v novém okně Jurský svět, obrázek se otevře v novém okně


Prográmek slavnostíNa Hejnické slavnosti Vás zvou

Hlavní partneři

cis, obrázek se otevře v novém okněčtverec, obrázek se otevře v novém okněNovus, obrázek se otevře v novém okně

knorr, obrázek se otevře v novém okně

ČD, obrázek se otevře v novém okně

Hlavní mediální partneři

Rc b RGB, obrázek se otevře v novém okněčtverec, obrázek se otevře v novém okněevropa 2, obrázek se otevře v novém okně

drbna, obrázek se otevře v novém okně

Partnery Hejnických slavností najdete zde.


Informace pro řemeslníky a trhovce pro aktuální rok 2015 najdete zde

Hejnické slavnosti 2013 194, obrázek se otevře v novém okně


Součástí slavností bude i koncert Spirituál kvintetu

Spirituál Kvintet 1, obrázek se otevře v novém okně

v hejnické Bazilice Navštívení Panny Marie
v neděli 16. srpna 2015

Informace o koncertu


Fotografie a videa z předchozích ročníků můžete najít v sekci GALERIE
28.1.2015 20:32:57 | přečteno 7824x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load