Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hejnické slavnosti 2013

Hejnické slavnosti 060

Tradiční akce, která se ve městě odehrává počátkem července. 

Hejnické slavnosti navazují na tradiční Hejnickou pouť, která se slaví u příležitosti vysvěcení Baziliky Navštívení Panny Marie v tomto městě. I v letošním roce se uskuteční veliká kulturní akce spojená s nabitým kulturním programem v centrální části před areálem Baziliky a MCDO (bývalým hotelem Perun), velikým ohňostrojem, kolotočářskými atrakcemi a stánkovým prodejem v ulicích, doplněná o řemeslný jarmark před kostelem. Chceme opět připravit návštěvníkům různé nabídky, které by je mohly oslovit a nechat je prožít tak v Hejnicích krásné chvíle, díky kterým se sem budou i nadále vracet. Postupem jednotlivých ročníků se tato akce změnila v městské pouťové slavnosti spojené s hudebním festivalem, který v tomto malebném podhůří Jizerských hor má jistě neopakovatelnou atmosféru.

Hejnické slavnosti 2013

Termín - sobota 6. a neděle 7. července 2013


Video z letošního ročníku naleznete zde

Fotografie z letošního ročníku naleznete zde 


hejnicke slavnosti  (21), obrázek se otevře v novém okně


Hejnické slavnosti 2013, obrázek se otevře v novém okně 


Hejnické slavnosti pomohou zasaženým povodní...

Jelikož si ještě moc dobře pamatujeme jak zasáhly katastrofické povodně Hejnice v roce 2010, rozhodli jsme se, že mimo přímou pomoc Města Hejnice, pomohou i samotnéPovodeň Hejnice 029, obrázek se otevře v novém okně Hejnické slavnosti 2013.
Z každé prodané vstupenky věnujeme 10 korun na odstraňování škod po současné povodni obci Vojkovice u Kralup v postižené oblasti.
Mimo jiné také na slavnostech umístíme pokladničku na dobrovolné příspěvky pro zájemce, kteří budou chtít přispět ač třeba nebudou kupovat vstupenky.
Děkujeme za vaše případné příspěvky.


Informace o vstupném a vstupenkách

VSTUPENKY 2013 01, obrázek se otevře v novém okně

Koupí vstupenek v předprodeji si zajistíte jistotu vstupu na sobotní akci. Vstupenky jsou limitovány a po prodeji maximální kapacity bude další přístup znemožněn.


Během dvou letních dnů, kdy se každoročně vracela do Hejnic tradiční pouť, chceme nabídnout občanům a návštěvníkům města široké pole zábavného programu a kulturních zážitků.

Hejnické slavnosti 2011 005, obrázek se otevře v novém okněOpět se můžete těšit na řemeslný jarmark v prostoru parčíku před kostelem, který zde nabídne nádhernou oázu pohody a klidu s krásnými důkazy toho, že v Čechách stále máme šikovné lidské ruce, které vám dokáží nabídnout i něco jiného než levné napodobeniny kvalitních produktů. Můžete se těšit na keramiku, sklo, dřevěné výrobky, kytičky, kůži, šperky a spoustu dalších odvětví včetně několika ukázek práce přímo na místě. Nebo rovnou ochutnat nějakou tu skvělou krajovou specialitu. Přijďte si v průběhu víkendu odpočinout do této lokality a v majestátním stínu baziliky se přenést o nějaký ten rok zpátky.

Hejnické slavnosti 103, obrázek se otevře v novém okněSobotní noční oblohu pak opět ozáří velkolepý ohňostroj, který budou dodávat stejní ohněstrůjci jako na Valdštejnských slavnostech ve Frýdlantě. Letošní téma bude znovu výpravné a můžeme prozradit, že se bude jednat o legendu o historii Frýdlantska a okolí. Od lunaparku na parkovišti vedle základní školy se až k bazilice potáhne přes celou ulici stánkový prodej všeho druhu tak, jak to na správné pouti má být. Každý si tu tak může najít toho či onoho svého prodejce, který ho oblaží nějakým tím dárkem z "pouti".

Součástí slavností bude i instalovaná výstava fotografií z fotokroniky Hejnic v prostorách MCDO Hejnice. Hlasováním bude rozhodnuto o ročníku, který poputuje do rámů a na výstavní zdi. Vybereme ty nejzajímavější listy z archivu, aby se i návštěvníci města mohli podívat, jak to u nás před lety vypadalo a co se zde konalo. Jedná se o velmi zajímavé fotografie. Vždycky jsou nej ty z prvomájového průvodu a vítání občánků.

Součástí slavnostního víkendu bude i nedělní možnost využít vyjížďky historickým autobusem Škoda 706 RTO. Okružní jízdy na trase Hejnice - Lázněrto, obrázek se otevře v novém okně Libverda - Bílý Potok - Hejnice budou jistě zpestřením druhého dne víkendu. Navíc pro zájemce je možné využít cesty tohoto autobusu, který brázdil liberecké silnice v šedesátých letech minulého století, již v dopoledních hodinách z Liberce do Hejnic nebo odpolední zpáteční cesty do Liberce. Platnou vstupenkou na jízdu bude vstupenka ze sobotního programu nebo jakýkoliv nápoj z repertoáru firmy Coca Cola, který bude mít cestující u sebe. Neplatí pro děti do 6 let, ti jezdí zcela zdarma.

Hejnická pouť 2010 089, obrázek se otevře v novém okněNa centrálním místě před bazilikou vznikne znovu veliké kulturní centrum, které mimo velikého pódia nabídne pro pohodlí návštěvníků velkokapacitní stany, sezení se stoly a hlavně spoustu druhů občerstvení. Hangárové stany poskytnou přístřeší před případným horoucím sluncem a nebo dotěrnými kapkami deště. Na pódiu se v průběhu obou víkendových dnů vystřídá celá plejáda známých i méně známých umělců, kteří přijedou pobavit návštěvníky Hejnických slavností.

Jako největší hvězda vystoupí letošní navrátilci na koncertní pódia, kapela KRYŠTOF.

Kryštof, obrázek se otevře v novém okně

Přijďte prožít letní víkend do nádherného podhůří Jizerských hor s neopakovatelným výhledem a slavnostním nádechem tradiční akce.

Mimořádné jízdní řády vlaků a autobusů

doprava, obrázek se otevře v novém okněVšem návštěvníkům Hejnických slavností nabízíme ve spolupráci s Českými drahami, ČSAD Liberec, Korid LK a Libereckým krajem mimořádné dopravní spoje veřejné dopravy. Můžete tak využít mimo posílených vlakových souprav po oba dny i speciální spoje, které se hlavně postarají o sobotní odvoz návštěvníků zpět z Hejnic domů na všechny směry. Jedná se hlavně o noční spoje po sobotním vystoupení kapely Kryštof.
Doporučujeme proto vám všem možnost zvolit veřejnou dopravu, protože vám odpadnou starosti s parkování vašeho vozu a otázkou čím se budete mezi stánky osvěžovat.

ikona souboruSpeciální jízdní řád vlaků a autobusů


Jízdy historickým autobusem v neděli 7. července

RTO, obrázek se otevře v novém okně


Mapka areálu

mapa Hejnice 2012, obrázek se otevře v novém okně

Možnosti parkování v Hejnicích na plochách Města.


Kulturní program jednotlivých vystoupení slavností je zde.

Vystoupení jsou za každého počasí, pro pohodlí návštěvníků budou připraveny hangárové párty stany.

Mezi dalšími vystupujícími můžete najít jména jako Václav Neckář a Bacily, UDG,Lipo, Femme 2 fatale, Smola a Hrusky (SK), Medvěd 009, EXIL 51, HitFakers, The Neons, Vichr z hor a další.

neckář, obrázek se otevře v novém okněUDG, obrázek se otevře v novém okněLipo, obrázek se otevře v novém okně

f2f, obrázek se otevře v novém okněSmola a Hrusky, obrázek se otevře v novém okně

medvěd 009, obrázek se otevře v novém okněEXIL 51, obrázek se otevře v novém okně

HitFakers, obrázek se otevře v novém okněThe Neons, obrázek se otevře v novém okně 

Vichr z hor, obrázek se otevře v novém okně


  Hejnické slavnosti na Facebooku

Prográmek slavností

letáček, obrázek se otevře v novém okně

 


Na Hejnické slavnosti Vás zvou

Generální partner

Novus, obrázek se otevře v novém okně

Hlavní partneři

jss, obrázek se otevře v novém okněčtverec, obrázek se otevře v novém okněcis, obrázek se otevře v novém okněčtverec, obrázek se otevře v novém okněcinestar, obrázek se otevře v novém okně

Hlavní mediální partneři

Rc b RGB, obrázek se otevře v novém okněčtverec, obrázek se otevře v novém okněevropa 2, obrázek se otevře v novém okně

Partnery Hejnických slavností najdete zde.


 Součástí slavností byl i koncert Marty KUBIŠOVÉ

v hejnické Bazilice Navštívení Panny Marie
v sobotu 25. května 2013

Koncert M  Kubišová 11, obrázek se otevře v novém okně

Fotografie z koncertu


Fotografie a videa z předchozích ročníků můžete najít v sekci GALERIE
9.5.2013 21:01:18 | přečteno 7943x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load