Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hejnická Aprílová zábava 2013

Aprílová zábava 2013 66

Reportáž o tradiční plesové akci

Opět proběhl měsíc březen a k němu již neodmyslitelně patří Hejnická Aprílová zábava. Tentokrát připadla na sobotu 30. března, která předcházela velikonočním svátkům. I proto mohl být tento víkend dosti náročný. Letošní motto se neslo v duchu „Námořníci versus Piráti…“. Proto byl celý sál vyzdoben do námořnických a krvavých barev a všude se na přítomné usmívali tu sličné korzárky tu svalnatí námořníci.

Aprílová zábava 2013 18, obrázek se otevře v novém okně

Bylo úžasné pozorovat, jak se postupně zaplňuje sál spoustou kostýmovaných účastníků, kteří se nechali vyhecovat a dorazili na akci v tematickém převleku. Zaslouží si za to od nás veliký dík a veliký obdiv, neboť jen v přiložené fotogalerii se můžete podívat, že se kolikrát jednalo o velmi zdařilé kostýmy.

Aprílová zábava 2013 32, obrázek se otevře v novém okněAprílová zábava 2013 74, obrázek se otevře v novém okně

Mezi dveřmi dostávali příchozí hned poznávací znamení v podobě „rychlotetování“ na klopu či hrudník v podobě námořních obrázků. Je pravda, že postupem večera se některé obrázky posouvaly na trošku podivné partie na tetování. O úvodní slovo se opět postaral pan starosta Jiří Horák, kterého na parketu vystřídala partička košilatých, obrýlených motýlkářů. Nastoupilo totiž předtančení v podobě hejnického neortodoxního spolku B.O.B.R.. Ten pro letošní ročník lehce zavítal na námluvy od Bobří řeky ke korejské hranici, kde se dal dohromady s PSY. Ano, máme na mysli onu šíleně poskakující sexistickou postavičku korejského rapera. Tanečně-divadelní kreace totiž parodovala populární světový tanec GanGam style. Chudáci diváci ještě netušili, že na konci skladby dojde i na ně a část vyvolených si vychutná svou půlminutku slávy. Ale zvádli to skvěle. Když se k nim bobři nahnali a začali je tahat doprostřed parketu byly někde vidět líté boje. Většinou manželé odmítali pustit manželky, obráceně manželky hnaly manžele s velkou chutí a úsměvem na tváři.

Aprílová zábava 2013 09, obrázek se otevře v novém okněAprílová zábava 2013 15, obrázek se otevře v novém okně

O hudební doprovod se celý večer starala tradiční kapela S.P. Band. Na parketu se pak celou dobu střídaly námořní, pirátské a civilní shluky tanečníků. Všichni si snad akci užívali a spálené počty kalorií a tekutin velmi rádi a ochotně doplňovali v přilehlých barech, které byly připravené na nápor námořních vlků.

Přesně s úderem 22. hodiny došlo na zlatý hřeb tombolochtivých účastníků, kdy se losovaly hlavní ceny. Jelikož se jednalo o zábavu námořnickou, byly i ceny hodně námořně alkoholické.

Aprílová zábava 2013 38, obrázek se otevře v novém okně 
10. cena –
Paní Merunková získala památeční relikvii z historie Hejnic, historickou dopravní značku, která ještě nedávno značila cestu kolem restaurace Dělnický dům. Po velké povodni a odnesení lávky na této značce přibyl nakreslený dodatek, prý pro opilé chodce než se dali na brodění přes řeku.

Aprílová zábava 2013 39, obrázek se otevře v novém okně 
9. cena
– Paní Melicharová si odnesla velmi vzácnou lahvinku. Je to osobní dárek zlatého slavíka Tomáše Kluse, který nám ji tu při loňských slavnostech zanechal. I bobři však měli strach z neznámého pití, takže odolali a raději láhev darovali této šťastlivkyni. Jelikož se k lahvi dostala i celá taška kvalitních citrónů, asi jde o pořádně silnou pálenku. Proto, po rozdělání a okoštování tohoto sladkého a silného pití ji jistě ráno pořádné „wokno“ nemine… A aby to měla jisté, získala jedno pořádné „wokno“ již nyní.

Aprílová zábava 2013 40, obrázek se otevře v novém okně 
8. cena
– Nedávno nám skončila jedna legenda na naší politické scéně. Ano, je to odchod bývalého prezidenta Václava Klause. Jelikož víme, že ho většina z nás bezmezně milovala, jako on miloval sám sebe, proto této šťastlivkyni byl předán pamětní portrét Václava, který ještě do minulého měsíce visel v kanceláři starosty Hejnic. Jeho součástí je i vlastnoruční podpis, který jsme získali v minulém týdnu po návštěvě nového institutu Václava Klause, kde nás přijal mezi schůzkou se Zemanem a Schwarzenbergem kvůli uklizení Lívie na slovenské velvyslanectví. Pro mizivé procento odpůrců Klause je pod ním ještě i první novodobý portrét Vaška Havla, takže stačí jen kluky prohodit.

Aprílová zábava 2013 41, obrázek se otevře v novém okně
7. cena
–Další dáma získala velké překvapení. Jeden nejmenovaný kmotr, který se uchází o velkou zakázku na tunelové spojení metrem mezi Hejnicemi a Špindlerovým Mlýnem – prý pro spousty volných ubytovacích kapacit u nás a tam pro spoustu lyžařských možností, nám daroval krásnou jachtu. Trošku málo co? No, tak jsme z něj ještě vydyndali i krásný maják na pobřeží. To už se dá o zakázce mluvit. A jelikož jsme se nedokázali domluvit, komu co připadne, dostává oba dary náš další soutěžící. Zde jest v jejích rukách plachetnice Malá Žabka a maják Na pobřeží poličky nad krbem.

Aprílová zábava 2013 42, obrázek se otevře v novém okně
6. cena
– Výherce Martin Salaba také neodešel s prázdnou. Náš další tajný sponzor, který nám dodal do našeho skvělého baru vybraný alkohol, nám taktéž daroval jednu lahvinku do naší speciální tomboly. Tudíž tento šťastlivec získal láhev vodky ze známé Likérky Drak. Kolek se sice trošku rozmazává, asi špatná kvalita falzifikátu… A protože známe heslo Likérka Drak, vytře ti zrak, raději výherce dostal i černé brýle a slepeckou bílou hůlku.

Aprílová zábava 2013 43, obrázek se otevře v novém okně
5. cena
– Pro tohoto pána je tu cena, která je spojená s nedávným národním šílenstvím. Volba prezidenta rozdělila národ, kamarády, rodiny a partnery. Proto jsme tomuto výherci darovali několik sad volebních lístků, originální volební urnu a může si udělat nové prezidentské volby po svém, a tak, aby vyhrál ten jeho favorit. Když by ho to zmohlo, tak se dají volební lístky dobře použít jako náhrada toaletního papíru, ale to nechceme nijak naznačovat co si má s kandidáty udělat…

Aprílová zábava 2013 44, obrázek se otevře v novém okněAprílová zábava 2013 98, obrázek se otevře v novém okně
4. cena
–Výherce, který se umístil těsně pod stupni vítězů nemusel zoufat. Získal luxusní cenu, která byla opět trošku překvapením. Populární fotografie výherců z minulých let do Hejnického zpravodaje a na web města včetně všudypřítomného Facebooku letos doplní exkluzivní fotografie tohoto výherce ve společnosti hlavních postav půlnočního překvapení. Jinak jen můžu prozradit, že všude mají na těchto akcích Sex ond the beach, my tu však budeme mít Photo on the beach…

Aprílová zábava 2013 46, obrázek se otevře v novém okněAprílová zábava 2013 48, obrázek se otevře v novém okně
3. cena
–Tento výherce si asi jako jediný mohl vybrat s čím odejde. Byli jsme tam mezi námořníky a piráty, takže je jasné, že Captain Morgan nemůže chybět… A jako správný morgaňák i tento výherce si musel svoji výhru zasloužit. Pamatujete si na reklamu v televizi na kapitána? Nemyslím tu, jak tam kluci machrují, jak dlouho vydrží nechat sedět sličné slečny na svých kolenech. Ale tu druhou, depilační?
Ano, výherce získal krásnou depilační sadu. A k tomu buď plnou láhev kapitána nebo prázdnou láhev kapitána. Plná však byla podmíněná okusením depilačního pásku přímo na místě před ostatními. Šlo jen o lýtko a on do toho šel. Dostal tak plnou lahvinku a krásný vydepilovaný proužek kůže.

Aprílová zábava 2013 49, obrázek se otevře v novém okně
2. cena
–Tato výherkyně získala luxusní loveckou výbavu. No, opravdu, bude jí třeba ku prospěchu při nějaké té cestě do divočiny. Jistě si někteří z vás pamatují slavnou postavičku z televize – Lovec Pampalíny… Takže zde jest slušivý klobouček, plácačka na mouchy a také pastička na myši. Inu lovecká výbava v celé kráse.

Aprílová zábava 2013 50, obrázek se otevře v novém okně
1. cena
–Je to tu, je tu první cena. Možná jste již zaslechli o tom, že se staví nový Titanic a bude brzy vyplouvat. Naše všemocné styky dokázaly podplatit majitele a sehnali jsme poukaz na první plavbu. Sice jako plavčík poslední třídy s povinností hlídat v podpalubí nejspodnější palubu a hlásit stav pronikající vody a množství krys, ale i tak se sveze do Ameriky. K tomu pan Demčák získal slušivé propriety.

Aprílová zábava 2013 53, obrázek se otevře v novém okněAprílová zábava 2013 55, obrázek se otevře v novém okně

Následovalo klání mezi touto desítkou o hlavní cenu, kterou byla avizovaná myčka. Úkol byl jasný na povel start, dostat svoji papírovou kouli za pomyslnou cílovou čáru. Mohla se používat pouze láhev, žádné nohy, ruce či něco jiného. Asistentky a asistenti si rozebrali soutěžící a umně jim připevnili láhev k pasu. Na povel START to rozjeli. Čekal nás velmi zajímavý pohled, škoda, že vítěz to zvládl na dva šťouchy a bylo po srandě. Po potlesku a obrovské radosti manželky (chudák asi nevěděla pro koho myčku vyhrál) asistent dopravil novou myčku… No nová možná není tak úplně, když se na ni podíváte, ale podle vizáže se do kuchyně bude náležitě hodit, protože jinam byste si takovouhle držtičku asi nepostavili. Dostal ji zaplacenou na celý rok. Tedy na mytí, na to ostatní včetně jídla již musí uzavřít domluvu spolu, a podle všeho to je energetická třída „C—„ (cé mínus mínus), protože má spotřebu jak čínské velkoměsto… Po malém poškádlení jsme mu však předali opravdovou cenu – novou myčku BAUMATIC, která bude jistě kvalitnějším a hlavně levnějším příslušníkem domácnosti. Tamtu předchozí může odevzdat do jarního svozu nebezpečného odpadu…

Aprílová zábava 2013 59, obrázek se otevře v novém okněAprílová zábava 2013 63, obrázek se otevře v novém okněAprílová zábava 2013 65, obrázek se otevře v novém okně

Následovalo vydávání tomboly, kde kralovaly obálky… Tedy jako ne úplatkářské, ale ty výherní s poukazy. A tak se šťastní výherci mohli radovat z poukazů na palivové dřevo, vstupů do posilovny, volných vstupenek do kina nebo asi nejcennějších vstupenek na Hejnické slavnosti.

S příchodem půlnoci přišlo i půlnoční překvapení. Asistenti „držáci“ vyhnali z parketu tanečníky a s rychlostí blesku napnuli modrou plachtu, která dávala tušit o co půjde. Pak za zvuků tradičních tónů z boxerského Rockyho začaly po place pobíhat figurky v županech co vypadaly jako dětský pokus o boxerský zápas. Však se vše brzy vysvětlilo a první tóny Flashdance odtajnily co mají pod barevnými župánky. Objevily se totiž retroplavky a 9 bobrů hupslo do „vody“. Následovala akvabelí show na suchu. Okořeněné nenadálým útokem žraloka lidožravého, před kterým zachránil plavce pohotový Mitch z Pobřežní hlídky. Lidé se bavili, akvabely tleskaly a závěrečný tón spustil bouřlivý aplaus. Povedlo se, nikdo se nám neutopil, pro ochránce zvířat sdělujeme, že ani k žraločí úhoně nedošlo.

Aprílová zábava 2013 78, obrázek se otevře v novém okněAprílová zábava 2013 86, obrázek se otevře v novém okně

Pak se již plesalo, tančilo a bavilo až do konce akce. Děkujeme všem za účast a námořní pohodu, účinkujícím za odvahu a pořadatelům za svůj čas. Opět se na vás těšíme v sobotu 29. března 2014.

Autorem fotografií je Zdeněk Polívka a autory videí je Ála Krausová a Jirka Holub. Děkujeme.

Video z předtančení najdete zde a zde.

Video z půlnočního překvapení najdete zde, další zde a jedno zezadu je zde.

2013

Aprílová zábava 2013 01

Aprílová zábava 2013 01

 
Aprílová zábava 2013 02

Aprílová zábava 2013 02

 
Aprílová zábava 2013 03

Aprílová zábava 2013 03

 
Aprílová zábava 2013 04

Aprílová zábava 2013 04

 
Aprílová zábava 2013 05

Aprílová zábava 2013 05

 
Aprílová zábava 2013 06

Aprílová zábava 2013 06

 
Aprílová zábava 2013 07

Aprílová zábava 2013 07

 
Aprílová zábava 2013 08

Aprílová zábava 2013 08

 
Aprílová zábava 2013 09

Aprílová zábava 2013 09

 
Aprílová zábava 2013 10

Aprílová zábava 2013 10

 
Aprílová zábava 2013 11

Aprílová zábava 2013 11

 
Aprílová zábava 2013 12

Aprílová zábava 2013 12

 
Aprílová zábava 2013 13

Aprílová zábava 2013 13

 
Aprílová zábava 2013 14

Aprílová zábava 2013 14

 
Aprílová zábava 2013 15

Aprílová zábava 2013 15

 
Aprílová zábava 2013 16

Aprílová zábava 2013 16

 
Aprílová zábava 2013 17

Aprílová zábava 2013 17

 
Aprílová zábava 2013 18

Aprílová zábava 2013 18

 
Aprílová zábava 2013 19

Aprílová zábava 2013 19

 
Aprílová zábava 2013 20

Aprílová zábava 2013 20

 
Aprílová zábava 2013 21

Aprílová zábava 2013 21

 
Aprílová zábava 2013 22

Aprílová zábava 2013 22

 
Aprílová zábava 2013 23

Aprílová zábava 2013 23

 
Aprílová zábava 2013 24

Aprílová zábava 2013 24

 
Aprílová zábava 2013 25

Aprílová zábava 2013 25

 
Aprílová zábava 2013 26

Aprílová zábava 2013 26

 
Aprílová zábava 2013 27

Aprílová zábava 2013 27

 
Aprílová zábava 2013 28

Aprílová zábava 2013 28

 
Aprílová zábava 2013 29

Aprílová zábava 2013 29

 
Aprílová zábava 2013 30

Aprílová zábava 2013 30

 
Aprílová zábava 2013 31

Aprílová zábava 2013 31

 
Aprílová zábava 2013 32

Aprílová zábava 2013 32

 
Aprílová zábava 2013 33

Aprílová zábava 2013 33

 
Aprílová zábava 2013 34

Aprílová zábava 2013 34

 
Aprílová zábava 2013 35

Aprílová zábava 2013 35

 
Aprílová zábava 2013 36

Aprílová zábava 2013 36

 
Aprílová zábava 2013 37

Aprílová zábava 2013 37

 
Aprílová zábava 2013 38

Aprílová zábava 2013 38

 
Aprílová zábava 2013 39

Aprílová zábava 2013 39

 
Aprílová zábava 2013 40

Aprílová zábava 2013 40

 
Aprílová zábava 2013 41

Aprílová zábava 2013 41

 
Aprílová zábava 2013 42

Aprílová zábava 2013 42

 
Aprílová zábava 2013 43

Aprílová zábava 2013 43

 
Aprílová zábava 2013 44

Aprílová zábava 2013 44

 
Aprílová zábava 2013 45

Aprílová zábava 2013 45

 
Aprílová zábava 2013 46

Aprílová zábava 2013 46

 
Aprílová zábava 2013 47

Aprílová zábava 2013 47

 
Aprílová zábava 2013 48

Aprílová zábava 2013 48

 
Aprílová zábava 2013 49

Aprílová zábava 2013 49

 
Aprílová zábava 2013 50

Aprílová zábava 2013 50

 
Aprílová zábava 2013 51

Aprílová zábava 2013 51

 
Aprílová zábava 2013 52

Aprílová zábava 2013 52

 
Aprílová zábava 2013 53

Aprílová zábava 2013 53

 
Aprílová zábava 2013 54

Aprílová zábava 2013 54

 
Aprílová zábava 2013 55

Aprílová zábava 2013 55

 
Aprílová zábava 2013 56

Aprílová zábava 2013 56

 
Aprílová zábava 2013 57

Aprílová zábava 2013 57

 
Aprílová zábava 2013 58

Aprílová zábava 2013 58

 
Aprílová zábava 2013 59

Aprílová zábava 2013 59

 
Aprílová zábava 2013 60

Aprílová zábava 2013 60

 
Aprílová zábava 2013 61

Aprílová zábava 2013 61

 
Aprílová zábava 2013 62

Aprílová zábava 2013 62

 
Aprílová zábava 2013 63

Aprílová zábava 2013 63

 
Aprílová zábava 2013 64

Aprílová zábava 2013 64

 
Aprílová zábava 2013 65

Aprílová zábava 2013 65

 
Aprílová zábava 2013 66

Aprílová zábava 2013 66

 
Aprílová zábava 2013 67

Aprílová zábava 2013 67

 
Aprílová zábava 2013 68

Aprílová zábava 2013 68

 
Aprílová zábava 2013 69

Aprílová zábava 2013 69

 
Aprílová zábava 2013 70

Aprílová zábava 2013 70

 
Aprílová zábava 2013 71

Aprílová zábava 2013 71

 
Aprílová zábava 2013 72

Aprílová zábava 2013 72

 
Aprílová zábava 2013 73

Aprílová zábava 2013 73

 
Aprílová zábava 2013 74

Aprílová zábava 2013 74

 
Aprílová zábava 2013 75

Aprílová zábava 2013 75

 
Aprílová zábava 2013 76

Aprílová zábava 2013 76

 
Aprílová zábava 2013 77

Aprílová zábava 2013 77

 
Aprílová zábava 2013 78

Aprílová zábava 2013 78

 
Aprílová zábava 2013 79

Aprílová zábava 2013 79

 
Aprílová zábava 2013 80

Aprílová zábava 2013 80

 
Aprílová zábava 2013 81

Aprílová zábava 2013 81

 
Aprílová zábava 2013 82

Aprílová zábava 2013 82

 
Aprílová zábava 2013 83

Aprílová zábava 2013 83

 
Aprílová zábava 2013 84

Aprílová zábava 2013 84

 
Aprílová zábava 2013 85

Aprílová zábava 2013 85

 
Aprílová zábava 2013 86

Aprílová zábava 2013 86

 
Aprílová zábava 2013 87

Aprílová zábava 2013 87

 
Aprílová zábava 2013 88

Aprílová zábava 2013 88

 
Aprílová zábava 2013 89

Aprílová zábava 2013 89

 
Aprílová zábava 2013 90

Aprílová zábava 2013 90

 
Aprílová zábava 2013 91

Aprílová zábava 2013 91

 
Aprílová zábava 2013 92

Aprílová zábava 2013 92

 
Aprílová zábava 2013 93

Aprílová zábava 2013 93

 
Aprílová zábava 2013 94

Aprílová zábava 2013 94

 
Aprílová zábava 2013 95

Aprílová zábava 2013 95

 
Aprílová zábava 2013 96

Aprílová zábava 2013 96

 
Aprílová zábava 2013 97

Aprílová zábava 2013 97

 
Aprílová zábava 2013 98

Aprílová zábava 2013 98

 
 
12.4.2013 11:25:16 | přečteno 2674x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load