Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hejnická Aprílová zábava 2012

Aprílovka 2012 01

 Reportáž z tradiční městské zábavy

V sobotu 24. března byl na programu kulturních akcí vrchol letošní plesové sezóny v podobě tradiční Hejnické Aprílové zábavy. Jako tradičně se museli její účastníci přestěhovat autobusy, vlaky, pěšmo a koňmo do sousední Raspenavy, neboť nám tu žádný štědrý mecenáš opět za minulý rok nestihl postavit kulturní sál, kde by se tyto aktivity mohly odehrávat.

Aprílovka 2012 01, obrázek se otevře v novém okně

Tentokrát jsme se rozhodli udělat akci v duchu motta – „Květinové děti se vrací...“. Plakáty a pozvánky avizovaly, že uvítáme stylově oblečené tanečníky a tanečnice, ale určitě jsme netušili, kolik lidí se rozhodne vrátit o pár desítek let zpátky a udělat ze sebe pořádného hipíka. Každý kdo dorazil, dostal na klopu, prsa, čelo, výstřih, stehno a všude možně symbolickou kytičku, abychom věděli že je náš. Na začátku se o úvodní slovo postaral pan starosta Jiří Horák. Na parketu ho vystřídaly za divných tónů skupinky vlasatých „mániček“, které se slézaly z celé Besedy a uprostřed si dávaly „mírový kouř“. Jednalo se o předtančení v podání B.O.B.R.a, které se po chvíli rozjelo na tóny české verze muzikálu Vlasy a konkrétně to byla skupinová choreografie na píseň Vodnář, která gradovala tóny další hitovky Kéž slunce svítí. To už ale máničky rozjely divoké tance po celém sále a mezi rozdáváním kytek tahaly diváky na společný tanec.

Aprílovka 2012 09, obrázek se otevře v novém okněAprílovka 2012 04, obrázek se otevře v novém okněAprílovka 2012 11, obrázek se otevře v novém okně

K tanci a poslechu hrála celý večer skupina S. P. Band, která bavila účastníky před dalším bodem programu, což byla tradiční a nevyzpytatelná aprílová tombola. Tentokrát se deset šťastlivců nějak k pódiu nehrnulo ač mohli tušit, že hlavní výhra letos bude hodně cenná.

Aprílovka 2012 16, obrázek se otevře v novém okně

Aprílovka 2012 17, obrázek se otevře v novém okně10. cena – Výherce Marek Hanzlů byl značně potěšen. Pořadatelé pružně reagují na poptávku na trhu a vzhledem k současnému nedostatku levných vajíček oslovili široko daleko spousty chovatelů slepiček. Ti byli tak hodní, že nám poskytli do tomboly pár svých vyhlášených nosnic. A proto naše asistentky přihnaly našemu výherci jeho nové hejno slepiček. Gratulujeme.

Aprílovka 2012 18, obrázek se otevře v novém okně9. cena – Výherce si zavzpomíná na dávné časy, když ještě okolní svět moc nevnímal. Šťastná paní Plášilová se totiž stává hlavní hvězdou příštího vítání občánků na hejnickém úřadě. Po domluvě s paní matrikářkou bude na vítání přednášet básničku nebo zpívat písničku. Již nyní se na to naši novorozenci moc těší. Gratulujeme.

Aprílovka 2012 19, obrázek se otevře v novém okně8. cena – Tato cena je jednou z pamětních. Tentokrát bude moci Petr Hradil vzpomínat na loňské oslavy velkého výročí vzniku Hejnic. Na stálou památku těchto krásných dnů a akcí získal památeční triko pořadatelů, které sloužilo do poslední chvíle. Pozor, ono je ještě pořád mokré, z toho deště, který neustále padal onen letní víkend. A dále dostal nejpoužívanější předmět, který byl třeba – slušivý deštník. Gratulujeme. 

Aprílovka 2012 20, obrázek se otevře v novém okně7. cena – Šťastné číslo 7 a Jirka Čivrný získává velké překvapení. Možná mu trošku napověděly propriety, které mu přinesly naše sličné asistentky. Na co by asi potřeboval kbelíček, hadříček a saponátek? Správná odpověď je, že tento výherce získal výhru v podobě exklusivního úklidu tohoto sálu po této zábavě. Prosili jsme tedy, aby společensky unavení hosté chodili zvracet na záchod, aby mu to ještě nestěžovali. Od rána 10ti hodin čeká pan správce na předání sálu, tak kde to vázne...? Gratulujeme. 

Aprílovka 2012 21, obrázek se otevře v novém okně6. cena – Tento výherce také neodešel s prázdnou. Motto aprílové zábavy bylo „Květinové děti“. Proto této šťastlivkyni bylo předáno krásné tématické triko, které jí bude jistě slušet. A jako správný hipík musela mít kvalitního a pořádného špeka, se kterým se jistě podělila u svého stolu. Takže navíc dostala speciálního špeka od jednoho místního pěstitele. Užijte si ho ve zdraví a pohodě. Gratulujeme. 

Aprílovka 2012 22, obrázek se otevře v novém okně5. cena – A je tu cena, která je přivezená až z Prahy. Jistě jste všichni zaregistrovali problémy hlavního města s exekucí majetku v podobě Karlova mostu, Pražského hradu a Staroměstského náměstí. Naši zvědové a informátoři dokázali situace náležitě využít a v kritické době pomohli matičce Praze výměnou pár tisícovek za část pražského orloje. A právě ciferník s hodinovým strojkem získal náš další výherce pan Cifra. Kostru jsme nechali sousednímu Liberci, tam prý se nějaká ta politická mrtvola jistě ztratí. Gratulujeme. 

Aprílovka 2012 23, obrázek se otevře v novém okně4. cena – Výherce, který se umístil těsně pod stupni vítězů nemusí zoufat. Získává luxusní cenu, která asi není takovým překvapením. Populární fotografie výherců z minulých let do Hejnického zpravodaje a na web města letos opět doplní exkluzivní fotografie tohoto výherce ve společnosti hlavních postav půlnočního překvapení. Gratulujeme. 

Aprílovka 2012 25, obrázek se otevře v novém okně3. cena – Tento výherce si odnesl opět nějakou tu vzpomínkovou relikvii. Hrozí zánik hejnického kina a proto jsme se rozhodli věnovat tomuto šťastlivci historickou cívku se zbytkem filmu a jednu uhlíkovou elektrodu, se kterou se před desítkami let promítalo. Cívka je specifická tím, že to byla ta, která nesla ruský film SOKOLOVO, kdy unavený promítač prý náhodně přehodil kotouče a nejdřív byl vidět pohřeb hlavního hrdiny a následně pak běhal jak zajíc v zákopech a bojoval jak pes. Inu diverzní činnost byla i v hejnickém kině. Gratulujeme.

Aprílovka 2012 26, obrázek se otevře v novém okně2. cena – Tato výherkyně Nela Pospíšilová si právě přišla na velmi cennou elektroniku. V současné chvíli vychází od společnosti Apple iPAd třetí generace. Ale proč bychom dávali takovou nekvalitní a nemoderní věc. My podarujeme výherkyni nejmodernější kalkulačkou, která je nyní na trhu MADE IN CHINA. Výherkyně má v ceně i hodinové zaškolení na tomto stroji u našich šikmookých přátel z východu. Gratulujeme.

Aprílovka 2012 27, obrázek se otevře v novém okně1. cena – Je to tu, mohli jsme tu mít první cenu. Ale jelikož se nám letos poštěstilo u sponzorů a dodali nám úžasné a hodnotné věci, tak tu máme předfinální cenu. Tato výherkyně, slečna Soukupová totiž právě získala svůj vlastní automobil. Nemusela se bát, už v onu sobotu s ním mohla jet z této zábavy domů. Dlouho nám trvalo, než jsme ho tam dostali, ale byl tam. Došlo k předání automobilu Volswagen v slušivých „hipíz“ barvách jeho nové majitelce. Nechť jí dlouho slouží. Gratulujeme.

Ale na plakátech jsme psali něco o nějakém počítači a že my umíme držet slovo že? Proto si všichni výherci odložili své výhry a připravili se na závěrečné klání o hlavní cenu počítač. Jako soutěžní pomůcka byla zvolena retrohračka z minulého století skákací pavouk. Kdo doskákal první, ten měl notebook. Vyhrála slečna Soukupová, která už vlastnila nový automobil.  Získala nový notebook, který jí zpříjemní jistě spoustu volných chvilek. Objednali jsme ho na ALZA.CZ a v položce zboží bylo napsáno NOTEBOOK. Tak nevím co se divíte, že je to sešit... Ale abyste si nemysleli, tak jsme jí dali opravdový počítač. Ano, to na obrázku je historický, ale opravdový osobní počítač DIDAKTIK M ze slovenské Skalice, hitovka přelomu devadesátých let.

Aprílovka 2012 29, obrázek se otevře v novém okněAprílovka 2012 32, obrázek se otevře v novém okně

Přesně v ten okamžik však dorazil zrychlený posel PPL z Alzy.cz, že nám omylem zabalili špatný notebook, ten první byl určen pro řecký trh. A tohle je ten pravý, takže výherce opravdu vyhrál moderní, úplně nový notebook ACER.

Aprílovka 2012 33, obrázek se otevře v novém okněAprílovka 2012 34, obrázek se otevře v novém okně

Po rozdání i klasické tomboly, kde mimo jiné řádil šotek na volných vstupenkách do městského kina a v poli datum změnil DUBEN 2012 na DUBEN 2010 (vstupenky ale opravdu platí na tento duben 2012), se opět tančilo, hodovalo kvasu, vínu a kořaličce a všude kolem byla úžasná atmosféra lásky a pohody, tak jak to ke Květinovým dětem patřilo.

Před půlnocí bylo nachystáno překvapení hlavně pro místní pány, když dorazila taneční skupina Diamonts a předvedla své taneční vystoupení se židlemi a velmi decentním oblečkem.

Aprílovka 2012 57, obrázek se otevře v novém okněAprílovka 2012 59, obrázek se otevře v novém okně

Chvíli po půlnoci bylo připraveno další překvapení, tentokráte pro toho, kdo ten pohled vydržel a dokázal se povznést nad realitu běžných dnů. Dramaticko-tanečně-improvizující uskupení B.O.B.R., tentokrát pouze v pánské sestavě Libor, Kryštof, Tonda, Marek, Vlasta a Jarda se zjevilo jako komando policejního sboru a za tónů songu Let it go, se vrhlo na striptýzovou scénu z muzikálu DO NAHA!. Tuto scénu uvedená sebranka secvičila pro pokus o záchranu hejnického kina, ale vystoupení jim bylo znemožněno, protože se krylo s návštěvou prezidenta republiky v Hejnicích :-)

Aprílovka 2012 64, obrázek se otevře v novém okněAprílovka 2012 67, obrázek se otevře v novém okněAprílovka 2012 71, obrázek se otevře v novém okněAprílovka 2012 81, obrázek se otevře v novém okně

Finální tóny, které spěly ve finální strhnutí posledního prádla na B.O.B.R.ech, byly narušeny vetřelkyní, která nebyla součástí programu a účinkující ve strachu, že se paní bude chtít zapojit do finálního odhalení vlastním shozením lehkých šatů a nutností ji tanečním pochodem nepřeválcovat museli narychlo upravit konec. Škoda, příště víme, že na vystoupení B.O.B.R.ů musíme povolat neoblomné Security. I tak se ale dámy dočkaly a spatřily ony kašpárky, slony, a opeřence...

Aprílovka 2012 83, obrázek se otevře v novém okně

Následovala pak volná zábava, která opět plnila taneční parket a na konci akce se dlouho nechtěli tanečníci rozloučit s kapelou, takže velká část nutně skončila v dalším podniku v Hejnicích. Akce se vydařila, Květinové děti jsou mírumilovné, takže nebyl jakýkoliv problém a již nyní se těšíme na další ročník, který bude v sobotu 30. března 2013. Děkujeme všem za účast a pohodu, účinkujícím za odvahu a pořadatelům za svůj čas.

Autorem fotografií je Zdeněk Polívka s asistentkou Aničkou Votavovou. Děkujeme.

Video v HD z předtančení najdete zde.

Video v HD z půlnočního překvapení najdete zde, další zde a další zde.

2012

Aprílovka 2012 01

Aprílovka 2012 01

 
Aprílovka 2012 02

Aprílovka 2012 02

 
Aprílovka 2012 03

Aprílovka 2012 03

 
Aprílovka 2012 04

Aprílovka 2012 04

 
Aprílovka 2012 05

Aprílovka 2012 05

 
Aprílovka 2012 06

Aprílovka 2012 06

 
Aprílovka 2012 07

Aprílovka 2012 07

 
Aprílovka 2012 08

Aprílovka 2012 08

 
Aprílovka 2012 09

Aprílovka 2012 09

 
Aprílovka 2012 10

Aprílovka 2012 10

 
Aprílovka 2012 11

Aprílovka 2012 11

 
Aprílovka 2012 12

Aprílovka 2012 12

 
Aprílovka 2012 13

Aprílovka 2012 13

 
Aprílovka 2012 14

Aprílovka 2012 14

 
Aprílovka 2012 15

Aprílovka 2012 15

 
Aprílovka 2012 16

Aprílovka 2012 16

 
Aprílovka 2012 17

Aprílovka 2012 17

 
Aprílovka 2012 18

Aprílovka 2012 18

 
Aprílovka 2012 19

Aprílovka 2012 19

 
Aprílovka 2012 20

Aprílovka 2012 20

 
Aprílovka 2012 21

Aprílovka 2012 21

 
Aprílovka 2012 22

Aprílovka 2012 22

 
Aprílovka 2012 23

Aprílovka 2012 23

 
Aprílovka 2012 24

Aprílovka 2012 24

 
Aprílovka 2012 25

Aprílovka 2012 25

 
Aprílovka 2012 26

Aprílovka 2012 26

 
Aprílovka 2012 27

Aprílovka 2012 27

 
Aprílovka 2012 28

Aprílovka 2012 28

 
Aprílovka 2012 29

Aprílovka 2012 29

 
Aprílovka 2012 30

Aprílovka 2012 30

 
Aprílovka 2012 31

Aprílovka 2012 31

 
Aprílovka 2012 32

Aprílovka 2012 32

 
Aprílovka 2012 33

Aprílovka 2012 33

 
Aprílovka 2012 34

Aprílovka 2012 34

 
Aprílovka 2012 35

Aprílovka 2012 35

 
Aprílovka 2012 36

Aprílovka 2012 36

 
Aprílovka 2012 37

Aprílovka 2012 37

 
Aprílovka 2012 38

Aprílovka 2012 38

 
Aprílovka 2012 39

Aprílovka 2012 39

 
Aprílovka 2012 40

Aprílovka 2012 40

 
Aprílovka 2012 41

Aprílovka 2012 41

 
Aprílovka 2012 42

Aprílovka 2012 42

 
Aprílovka 2012 43

Aprílovka 2012 43

 
Aprílovka 2012 44

Aprílovka 2012 44

 
Aprílovka 2012 45

Aprílovka 2012 45

 
Aprílovka 2012 46

Aprílovka 2012 46

 
Aprílovka 2012 47

Aprílovka 2012 47

 
Aprílovka 2012 48

Aprílovka 2012 48

 
Aprílovka 2012 49

Aprílovka 2012 49

 
Aprílovka 2012 50

Aprílovka 2012 50

 
Aprílovka 2012 51

Aprílovka 2012 51

 
Aprílovka 2012 52

Aprílovka 2012 52

 
Aprílovka 2012 53

Aprílovka 2012 53

 
Aprílovka 2012 54

Aprílovka 2012 54

 
Aprílovka 2012 55

Aprílovka 2012 55

 
Aprílovka 2012 56

Aprílovka 2012 56

 
Aprílovka 2012 57

Aprílovka 2012 57

 
Aprílovka 2012 58

Aprílovka 2012 58

 
Aprílovka 2012 59

Aprílovka 2012 59

 
Aprílovka 2012 60

Aprílovka 2012 60

 
Aprílovka 2012 61

Aprílovka 2012 61

 
Aprílovka 2012 62

Aprílovka 2012 62

 
Aprílovka 2012 63

Aprílovka 2012 63

 
Aprílovka 2012 64

Aprílovka 2012 64

 
Aprílovka 2012 65

Aprílovka 2012 65

 
Aprílovka 2012 66

Aprílovka 2012 66

 
Aprílovka 2012 67

Aprílovka 2012 67

 
Aprílovka 2012 68

Aprílovka 2012 68

 
Aprílovka 2012 69

Aprílovka 2012 69

 
Aprílovka 2012 70

Aprílovka 2012 70

 
Aprílovka 2012 71

Aprílovka 2012 71

 
Aprílovka 2012 72

Aprílovka 2012 72

 
Aprílovka 2012 73

Aprílovka 2012 73

 
Aprílovka 2012 74

Aprílovka 2012 74

 
Aprílovka 2012 75

Aprílovka 2012 75

 
Aprílovka 2012 76

Aprílovka 2012 76

 
Aprílovka 2012 77

Aprílovka 2012 77

 
Aprílovka 2012 78

Aprílovka 2012 78

 
Aprílovka 2012 79

Aprílovka 2012 79

 
Aprílovka 2012 80

Aprílovka 2012 80

 
Aprílovka 2012 81

Aprílovka 2012 81

 
Aprílovka 2012 82

Aprílovka 2012 82

 
Aprílovka 2012 83

Aprílovka 2012 83

 
Aprílovka 2012 84

Aprílovka 2012 84

 
Aprílovka 2012 85

Aprílovka 2012 85

 
Aprílovka 2012 86

Aprílovka 2012 86

 
Aprílovka 2012 87

Aprílovka 2012 87

 
 
3.4.2012 12:29:09 | přečteno 3189x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load