Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zlaté hejnické jablko

DSC 1718

Kulinářské klání jablečných moučníků

Letošní ročník Hejnického Babího léta byl opět spojen s kláním o krále - královnu jablečných moučníků „Zlaté hejnické jablko“. Po roční pauze, kterou vyplnil místo Babího léta Benefiční koncert pro vyplavené Hejnice se tak opět mohli místní cukrářky, cukráři a všichni podobní ukázat a předvést. Soutěže se nakonec zúčastnilo jedenáct zájemců, kteří se chtěli pochlubit se svým výtvorem a třeba i vyhrát nějakou z hodnotných cen. Při registrování jablečných pochutin dostal každý účastník malé dárečky, které jsme pro ně připravili, aby za svoji snahu také něco obdržel od nás. Tentokrát jsme stan s moučníky „rozbili“ na hlavním prostranství vedle pódia, aby jsme diváky nemuseli „tahat“ až do divadelní přístavby. Cukrárna u „SAMYC“, po vzoru letošního motta Slunce, seno a Babí léto byla dokonalá, včetně okna s muškáty a konvičkou paní učitelky.

DSC 1709, obrázek se otevře v novém okně

DSC 1711, obrázek se otevře v novém okněDSC 1712, obrázek se otevře v novém okněDSC 1715, obrázek se otevře v novém okněDSC 1719, obrázek se otevře v novém okně

Pro zájemce z řad diváků byla připravena prohlídka soutěžních výtvorů. Pohledy byly asi tak lákavé, že již hodinu před plánovaným prodejem moučníků stála u stánku veliká fronta. Poté přišla ke slovu porota. Nejdříve porota vyhodnotila vzhled výtvorů a následně pak i chuť. Za každou kategorii dostávali soutěžící body, které nakonec po sečtení určily konečné pořadí.

Prvních pět umístění bylo dekorováno před celým publikem. To se tak dozvědělo, že na pátém místě se umístila Hana Krčková se svou variací Závinu.

DSC 1755, obrázek se otevře v novém okně DSC 1716, obrázek se otevře v novém okně

Na čtvrtém místě skončila Líba Hradilová se svými Ovocnými košíčky.

DSC 1717, obrázek se otevře v novém okně

Bronzovou příčku obsadila Michaela Hradilová se svými řezy.

DSC 1751, obrázek se otevře v novém okně DSC 1714, obrázek se otevře v novém okně

Stříbro získala s krásným výtvorem Zuzana Pitrová, která jako nováček letošního ročníku byla i největším skokanem. Ovace ji získal její Medový dort s jablky a tvarohem.

DSC 1779, obrázek se otevře v novém okně DSC 1718, obrázek se otevře v novém okně

A titulem královna jablečných moučníků 2011 a celkovou vítězkou se stala Lenka Dvořáková se Svěžími letními řezy. Mohla se tak těšit z nádherné plakety jako vzpomínku na tento ročník a také z multifunkční tiskárny CANON. Té se však ihned po předání vzdala a darovala ji jako cenu do dalšího ročníku soutěže. Děkujeme.

DSC 1811, obrázek se otevře v novém okně DSC 1713, obrázek se otevře v novém okně

Děkujeme všem za účast, děkujeme porotě za nasazení, děkujeme partnerům za krásné ceny, blahopřejeme vítězům a doufáme, že se ani v příštím ročníku nenechají naši „cukráři“ zahanbit.

Již brzy se zde budete moci seznámit s kompletní Hejnickou zlatojablkovou kuchařkou. I když letos nebyly recepty ke všem výtvorům. Zatím zde uvádíme recept vítězný.


 Svěží letní řezy – Lenka Dvořáková

DSC 1713, obrázek se otevře v novém okně

Těsto:

4 vejce, 250 g cukru, 125 ml oleje, 125 ml mléka, 300 g polohrubé mouky, 1 prášek do pečiva

Upečeme korpus.

1. náplň:

V litru jablečného džusu rozvaříme 4 jablka a přidáme 2 pudingové vanilkové prášky a 4 lžíce cukru.

Nalijeme na korpus a dáme ztuhnout.

2. náplň:

1 pomazánkové máslo, 2 kysané smetany, 1 ušlehaná šlehačka.

Smícháme a dáme na 1. náplň. Potom namočíme cukrářské piškoty v jablečném džusu a poklademe na 2. náplň a potřísníme čokoládovou polevou.

Dobrou chuť.

14.11.2011 14:30:42 | přečteno 2593x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load