Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hejnická Aprílová zábava 2011

Apr

Fotografie a video z městské zábavy

Sobota 2. dubna 2011. Toto datum bylo spojeno s vyvrcholením plesové a zábavové sezóny ve frýdlantském výběžku. Od 20 hodin totiž startovala Hejnická Aprílová zábava. Jednalo se o třetí ročník a opět po roce jsme se museli přemístit do sousední Raspenavy, která na rozdíl od Hejnic má Českou Besedu s velkým sálem. Letošní ročník byl ve znamení zahájení oslav výročí 800 let Hejnic. Proto jsme také pro návštěvníky připravili překvapení v podobě vystoupení zpěváka a moderátora Petra Vondráčka. Ten dorazil spolu s kytaristou ze své kapely Lokomotiva a necelou hodinu bavil sál svými verzemi rock 'n' rollů. Musíme říct, že na piáno fakt umí.

logo 800 let, obrázek se otevře v novém okně Apr, obrázek se otevře v novém okně bobri znak final, obrázek se otevře v novém okně

A jak to všechno začalo? Speciálně vypravené autobusy chvíli před osmou hodinou večerní dopravily tancechtivé návštěvníky z mateřských Hejnic dále po proudu Smědé do Raspenavy. Opět jsme účastníky zapojili do výzdoby sálu a každý si mohl nafouknout svůj balónek a pomoci vyzdobit sál.

Apr, obrázek se otevře v novém okně Apr, obrázek se otevře v novém okně

Na začátku se o úvodní slovo postaral moderátor Libor Štrom, který poté předal mikrofon na zdravici i starostovi Hejnic Jiřímu Horákovi. Po jeho slovech přišlo na řadu předtančení, kdy na úvodní tóny skladby Michala Davida Děti ráje, přiběhlo na parket šest párů trošku přerostlých dětí a ukázaly secvičenou taneční sestavu. Závěrečná mexická vlna ukončila první vystoupení skupiny B.O.B.R., která se pak ještě vrátila na půlnoční překvapení.

Apr, obrázek se otevře v novém okně Apr, obrázek se otevře v novém okně

Jelikož se jedná o aprílovou zábavu, tak jsme ihned na začátku pozvali šťastlivce, kteří dokázali zachytit létací plyšáky od „Dětí ráje“ a nabídli jim možnost zasoutěžit si o exkluzivní ceny. Bylo to dvanáct odvážlivců, kterým po prvních slovech představení soutěže asi hodně ztuhnul úsměv. Po vzoru pořadu Faktor strachu totiž museli sníst co nejrychleji brouka a zapískat. Těžko jsme je přemlouvali, ať se nebojí do zakryté sklenice pro brouky sáhnout, ještě když jim asistent ukazoval čerstvé kousnutí od jednoho z nich. Nakonec to ale zvládli, brouci totiž byli z čokolády.

Apr, obrázek se otevře v novém okně Apr, obrázek se otevře v novém okně

Po odstartování byly vidět různé metody a postupy, někdo v klidu rozbalil a začal kousat, někdo rozbalil a snažil se ho spolknout, což ho málem udusilo a byli i tací, kteří nerozbalili a začali kousat včetně alobalu a papírových nožiček. Je pravda, že pak místo písknutí tahali z pusy části krovek na alobalu a papírové zbytky nožiček.

Apr, obrázek se otevře v novém okně Vítěz získal kvalitní rycí vidle od Fiskarsu a šišku Kloučkova salámu.

Apr, obrázek se otevře v novém okně Druhý v pořadí se radoval z Masového dortu od řeznictví Klouček.

Apr, obrázek se otevře v novém okně Třetí šťastlivec se těšil z tlačenky a vepřové konzervy od stejného dodavatele.

O zábavu a hudební doprovod se celý večer starala skupina S.P. Band, která se nám rozrostla o jednoho dalšího kytaristu. Po dvou hodinách programu zavítal na pódium avizovaný Petr Vondráček. Zhodnocení jeho vystoupení nechám na každém z účastníků zvlášť. Po jeho posledním přídavku přišly na řadu číslované vstupenky. Každý z návštěvníků si s natěšením přál, aby to jeho číslo bylo vylosováno z osudí, vždyť avizovaná hlavní cena sekačka na trávu byla velkým lákadlem. Nakonec se nám sešlo těchto deset výherců.

Apr, obrázek se otevře v novém okně Apr, obrázek se otevře v novém okně

Apr, obrázek se otevře v novém okně 10. cena Výherce Mirek Knobloch vyhrává slavnostní oběd s B.O.B.R.em. Aby neměl strach, že by ho to mohlo zruinovat, tak si B.O.B.R. dodá menu sám. Dostal i vzorek na ochutnání. Jinak má ale připraveny dva pytle bobří štěpky na Službách, výborně se s tím topí. Gratulujeme.

Apr, obrázek se otevře v novém okně 9. cena Výherce Tomáš Leitner získává originální kolekci oblečení Made in Hejnice. A jelikož je móda vrtkavá, tak rozhodnutí o modelech necháme na něm. Asistentky předaly historickou Dopletu a zásobu vlny. Přejeme příjemné zimní večery u pletení svetříků. Gratulujeme.

 

Apr, obrázek se otevře v novém okně 8. cena V současné době se musí šetřit všude, takže tomuto výherci ušetříme nějaké korunky. Jiří Palme totiž nemusí shánět vánoční stromek na příští Vánoce. Vyhrává luxusní vánoční strom, který je pro něj připraven v parčíku na Ferdinandově. Prosíme výherce, aby si stromeček, který je asi 4 metry vysoký odebral do konce dubna. Gratulujeme.

Apr, obrázek se otevře v novém okně Apr, obrázek se otevře v novém okně7. cena – Šťastné číslo 7 a Milan Pecháček získává opravdu luxusní cenu, která je trošku překvapením. Populární fotografie výherců z minulých let do Hejnického zpravodaje a na web města letos doplní exkluzivní fotografie tohoto výherce ve společnosti hlavních postav půlnočního překvapení. Doporučujeme se tvářit vesele, uvidí vás jen celý region a možná i nějaký ten bulvár. Gratulujeme.

Apr, obrázek se otevře v novém okně 6. cena – Výherkyně si jistě pamatuje na Benefiční koncert pro Hejnice, který získával prostředky na vyplavené dětské hřiště. A proto získává originální a velmi žádané triko Koncert pro Hejnice. A k tomu získává čestnou funkci střihače pásky při slavnostním otevření. Aby mohla sama vyzkoušet nové hřiště, dostává i obligátní kyblíček s lopatičkou. Gratulujeme.

Apr, obrázek se otevře v novém okně 5. cena – A je tu opět cena, která dělá z našeho výherce zaměstnance města. Tentokrát fekálníka nahrazuje městský zahradník. Aby jsme dodrželi zásady BOZP, dostává náš výherce luxusní laclové kalhotky od Krtečka, obligátní čepici a také rukavice na hrabání se v hlíně. Tak a je tu strýček Pompo jak vyšitý. Gratulujeme.

Apr, obrázek se otevře v novém okně 4. cena – Výherkyně Veronika Štíchová, která se umístila těsně pod stupni vítězů nemusí zoufat. Získává totiž velmi cennou meteostanici. No, žabička Jůlinka je na žebříčku nahoře, tak asi bude venku krásně. Přejeme mnoho úspěchů v meteorologické branži. Gratulujeme.

Apr, obrázek se otevře v novém okně 3. cena – Výherce Jirka Šimon získává poukaz na letní dovolenou. K vodě, za sluníčkem. No, je to sice jen na hejnické koupaliště, ale je jasné, že pozice plavčíka pro tohoto výherce je jak stvořená. Takže dostává krásné triko, záchranný kruh a hlavně nezbytnou píšťalku. Nemusí mít strach, paní Plášilová ho na začátku zaučí jak tahat utopené z vody. Gratulujeme.

Apr, obrázek se otevře v novém okně 2. cena – Rodinu Pohlovu si dobře zapamatujte. Počátkem července se s ní znovu setkáte při letošních oslavách výročí Hejnic. Tito šťastlivci totiž vyhrávají zpívání jedné písně s partnerskou kapelou Medvěd 009, která to naposledy v Hejnicích na benefici pořádně rozjela. Aby zapadli s ostatními u mikrofonů, získávají originální triko medvědů i s podpisy. A na nacvičování písně dle svého výběru nejnovější album kapely. Těšíme se tedy 2. července ve 21 hodin před Perunem.

Apr, obrázek se otevře v novém okně 1. cena – Je to tu, máme tu hlavní výhru, kterou jistě všichni znáte, protože byla avizovaná na plakátech a pozvánkách. Výherkyně slečna Soukupová získává sekačku na trávu, originální sekačku na trávu, zvláště na podhorské louky a zahrady.
Abyste si ale všichni nemysleli, že jsme takové potvory, co si děláme jen srandu, tak výherce dostává poukaz na pravou a živou ovečku, která mu bude v nejbližších dnech předána. Užívejte ji v pohodě a starejte se o sekačku jako o člena rodiny.

Výherci dostali ještě krásnou kytičku v podobě zdravého pórku a brokolice od Zeleniny Novák a také velmi chutné mazance od hejnické pekárny. Vypadali všichni štastni, jen ten s tou fotkou pořád nevěděl, co že ho to čeká. Ostatní návštěvníci si začali vyzvedávat tombolu, která obsahovala v letošním roce hodně cenných odměn. V tu chvíli se ztratil zbytek ostychu, nervozity z losování a prostě se skvěle uvolnila nálada. Kluci z kapely rozjeli bezvadné taneční série a parket doslova praskal ve švech. Kdo netančil, ten využíval oba připravené bary. Za menší výběr jídla může nemožnost pronájmu kuchyně z důvodu umístění vyplavené mateřské školky. Z tohoto důvodu byla i tato zábava zvolena jako nekuřácká, což snad většina účastníků kvitovala. Vždyť venku bylo na cigárko tak krásně.

Apr, obrázek se otevře v novém okně Apr, obrázek se otevře v novém okně

Další bod programu nastal o půlnoci. Nasvětlený parket udělal místo v přední části, jakoby očekával nějaké to půlnoční překvapení. S prvními tóny známého motivu z Labutího jezera se na parket vyřítilo pět labuťáků. Po strašlivé ráně se k nim přidala ještě jedna postřelená labuť, která si setkání s myslivcem odnesla tlustým šípem v kolenu. Obrovský smích, povzbuzování a aplaus diváků ztěžoval labutím orientaci, protože neslyšely vůbec hudební podklad. Po chvíli se ke svým družkám přiřadila i další labuť Odeta, která byla centrem dění. Ač to vypadalo, že vystoupení skončilo hromadným pochcípáním opeřenců, opak byl pravdou. Mezi ostatní totiž sestoupila černá labuť Otyla. Hned si našla mezi bílými své obdivovatele, kteří se k ní hrdě a s černým podvazkem hlásili. Závěrečný boj černé a bílé labutě a také kankán služebných jen vygradoval atmosféru. Je jasné, že po závěrečné děkovačce musela skupina B.O.B.R. dát přídavek. Ten, zbavený trémy a ostychu předčil originál a dav diváků se náramně bavil.

Apr, obrázek se otevře v novém okně Apr, obrázek se otevře v novém okně Apr, obrázek se otevře v novém okně Apr, obrázek se otevře v novém okně Apr, obrázek se otevře v novém okně Apr, obrázek se otevře v novém okně

Následovalo společné fotografování, včetně slíbené ceny pro Milana Pecháčka, který tak získal nezapomenutelnou cenu v podobě společné fotky s dvěma hlavními labutěmi a celým ansáblem. Pak už se jen tančilo a bavilo až do ranních hodin, kdy po poslední písni S.P. Bandu, se dav přemístil do autobusu směr Hejnice.

Apr, obrázek se otevře v novém okně Apr, obrázek se otevře v novém okně Apr, obrázek se otevře v novém okně

Chtěl bych zde moc poděkovat všem organizátorům a pořadatelům, dále sponzorům a dárcům tomboly a cen do soutěží a hlavně vám, účastníkům, za tak skvělou atmosféru. A zhodnocení celé akce nechám na vás, jistě máte nějaké pozitivum a také negativum. Tak doufám, že těch pozitivních vzpomínek bude více. A co bude dál? No zaškrtněte si v kalendáři termín sobota 31. března, která se o půlnoci přehoupne do pravého Apríla. To bude totiž další ročník Hejnické Aprílové zábavy a již teď můžeme slíbit, že různá připravená překvapení budou gradovat letošní program.

Apr, obrázek se otevře v novém okněPořadatelský tým

Takže tanci zdar a Aprílu zvláště.

-DEM-

Můžete si zde prohlédnout fotogalerii z akce.

Širší galerii naleznete zde.

Jedna verze labutího videa je zde.

Další je zde video s předtančením a výherní tombolou.

A posledním videem je Labutí jezero kompletní.  

2011

Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
Apr

Apr

 
 
11.4.2011 16:22:17 | přečteno 4762x | demcak

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load