Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

V Libereckém kraji startuje projekt Finanční gramotnost pro nezaměstnané

Projekt se skládá z cyklu seminářů, pořádaných Úřady práce Libereckého kraje pod záštitou Přemysla Sobotky, předsedy Senátu Parlamentu České republiky. Semináře budou probíhat během srpna a září v řadě obcí a měst Liberecka (viz. příloha).

První setkání se uskuteční 2. 8. 2010 na náměstí ve Frýdlantě od 10:00 za účasti Přemysla Sobotky. „Tento projekt nabízí pomocnou ruku lidem, kteří se dostávají do dluhové pasti díky půjčkám, dluhům a exekucím“, zdůrazňuje záměr projektu, nad kterým převzal patronát. Projekt bude pokračovat 3. 8. v Hejnicích, další setkání se uskuteční 4. 8. v Novém Městě pod Smrkem a 5. 8. v Českém Dubu.

Úřady práce v Libereckém kraji připravily pro následující dva měsíce projekt, pomocí kterého lidé mohou získat základní znalosti finanční gramotnosti, a to přímo v místě svého bydliště. „Myslím, že na celé akci je přínosná především dostupnost. Lidé budou mít možnost dostat se k důležitým informacím a ujasnit si řadu otázek, aniž by museli někam jezdit či složitě hledat na internetu, k němuž ani často nemají přístup.“ , zdůrazňuje ředitelka Úřadu práce v Liberci Kateřina Sadílková. Na vybraném prostranství v téměř šedesátce obcí bude uchazečům a zájemcům o zaměstnání, ale i široké veřejnosti, k dispozici mobilní učebna, veškeré technické zázemí včetně PC a přístupu na internet, a především tým kvalifikovaných lektorů.

V rámci jednotlivých bloků semináře získají účastníci projektu základní poznatky, jak nakládat s rodinným rozpočtem, jak se vyhnout exekucím a jaké kroky učinit, pokud již exekuce probíhá. Naučí se také vyhledávat informace nejen na Portálu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, ale i na dalších pracovních portálech.

30.7.2010 14:09:37 | přečteno 1544x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load