Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Sněhové přívaly ohrožují chod města

snehovani 6

Kalamitní situace po únorové noci.

Letošní zima dává jasně najevo, kdo je tady pánem. Vrcholem všeho je situace ve městě od včerejšího odpoledne. Během 12 hodin se tu vystřídaly všechny možné druhy počasí, co se nabízí, tedy až na sluníčko. Začalo to nevinným poletováním sněhu, přešlo do většího chumelení, ke kterému se přidal extrémně silný vítr, který hraničil s vichřicí. Jeho výsledkem pak byla zcela paralyzována doprava na některých místech města. Odříznutý zůstal Ferdinandov nebo třeba Zátiší. V ranních hodinách vystřídal vítr déšť a tak se ze závějí staly neproniknutelné masy těžkého sněhu.

Od brzkých ranních hodin se snaží o zprůjezdnění silnic a chodníků Středisko služeb. V terénu je veškerá technika a také všichni zaměstnanci, aby se pokusili zmírnit dopady tohoto řádění přírodních živlů. I tak je situace kritická, a proto velmi zvažte, jestli musíte vyrazit někam ven a hlavně jestli to musí být vaším automobilem. Když už není problém s průjezdem, tak nastává problém s parkováním, kde hlavně dbejte, abyste neblokovali cestu pro zasahující pluh.

Na následujících fotografiích si můžete prohlédnout ranní situaci po cestě z Ferdinandova do Hejnic a situace v Zátiší.

snehovani 1, obrázek se otevře v novém okněsnehovani 2, obrázek se otevře v novém okně
snehovani 3, obrázek se otevře v novém okněsnehovani 4, obrázek se otevře v novém okně
snehovani 5, obrázek se otevře v novém okněsnehovani 6, obrázek se otevře v novém okně
snehovani 7, obrázek se otevře v novém okněsnehovani 8, obrázek se otevře v novém okně
snehovani 9, obrázek se otevře v novém okně
Toto je komunikace - pokus o proražení nevyšel, musela nastoupit těžká technika - pro informaci, ten sněhový práh má výšku 150 cm.

3.2.2010 9:07:20 | přečteno 1889x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load