Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Skupina RWE pomáhá zasaženým povodněmi

rwe

Informace pro zaplavené domácnosti.

  • RWE různou formou do postiženého regionu posílá celkem více než 7 milionů korun
  • Všem postiženým odběratelům zemního plynu budou přerušeny platby za distribuci a ostatní služby
  • RWE umožní všem svým zákazníkům z postižených oblastí odložení platby záloh za měsíce srpen, září a říjen
  • Po finanční pomoci posílá RWE lidem do nejhůře postižených míst také věcnou pomoc

Skupina RWE schválila plán komplexní pomoci zákazníkům v Ústeckém a Libereckém kraji, kteří odebírají zemní plyn a byli zasaženi povodněmi. Nebude účtovat platby za distribuci a ostatní služby, odloží platbu záloh. Po okamžité finanční pomoci posílá lidem do šesti nejhůře postižených obcí také věcné dary v podobě nových domácích spotřebičů. Celková výše pomoci přesáhne 7 milionů korun.

„Chceme snížit a posunout finanční zátěž, se kterou se lidé musejí vyrovnat při obnově svých domovů. Od povodní jsme ve stálém kontaktu s havarijními a krizovými štáby a řešíme se starosty jednotlivých obcí, jakou pomoc lidé nejvíce potřebují,“ uvedl Martin Herrmann, šéf skupiny RWE v ČR a předseda představenstva RWE Transgas.

Plán komplexní pomoci RWE počítá s tím, že všichni zákazníci z postižených oblastí si budou moci na základě podání žádosti odložit platbu záloh za plyn za měsíce srpen, září a říjen.

Všem odběratelům v obcích, kde došlo k přerušení dodávek plynu, nebudou distribuční společností RWE GasNet účtovány platby za distribuci a ostatní služby v období od 7. 8. do 16. 8. 2010. Platby za distribuci a ostatní služby nebudou dále útovány těm odběratelům, kteří i po tomto termínu nebyli připojeni k distribuční soustavě a dále těm, kterým byla obnovena dodávka plynu, ale z důvodu poškození nebo nefunkčních plynových spotřebičů nemohou odebírat zemní plyn.

„V rámci urychlení oprav přípojek a obnovy dodávek plynu opravujeme a stavíme na náklady RWE na poškozených odběrných místech pilíře pro umístění hlavních uzávěrů plynu. Dále odběratelům montujeme a formou daru převádíme nové technické zařízení, jako jsou regulátory tlaku. Celkem do takové pomoci vložíme čtyři miliony korun,“ doplnil Miloslav Zaur, jednatel RWE GasNet.

Šesti nejvíce zasaženým obcím RWE už za dva dny po povodni poslala rychlou finanční pomoc ve výši 600 tisíc korun. Po konzultaci se starosty nyní RWE nakoupí lidem v těchto obcích elektrické vařiče, průtokové ohřívače vody a varné konvice v celkové hodnotě 2 miliony Kč. Obyvatelům Chrastavy, Chotyně, Bílého Kostela, Hrádku nad Nisou, Raspenavy a Frýdlantu je brzy předají zástupci občanského sdružení ADRA.

Martin Chalupský
tiskový mluvčí skupiny RWE
T 267 974 464, F 267 976 971, E martin.chalupsky@rwe.cz

23.8.2010 9:35:33 | přečteno 1593x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load