Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Frýdlantsko - ; zima bez pitné vody!

vodovod

Převzato z www.mesto-frydlant.cz

Ředitel Frýdlantské vodárenské společnosti, a. s. Ing. Petr Olyšar má zmapovány problémy s dodávkou vody na Frýdlantsku. V neděli 8. srpna 2010 - tedy den po povodni bylo bez dodávky pitné vody 14 415 obyvatel. Ve čtvrtek 12. srpna to bylo 3 779 obyvatel. Odhad škod k 12. srpnu 2010 jen na vodárenské infrastruktuře je téměř 51 milión Kč.

Nejvíce jsou postižené tyto oblasti:

Frýdlant - levý břeh řeky Smědé
Raspenava - levý břeh Smědé a okolí ulice Luhová
Višňová - osada Víska, část osady Poustka
Heřmanice - celá obec - zničena rozvodová síť!

V Heřmanicích je situace skutečně nejhorší. Funkční je pouze 1 hydrant nově umístěný pod vodojemem. V sobotu 21. srpna pravděpodobně začne montáž provizorního vodovodního řadu, který se povede po povrchu.

„Každý den mi mizí na mapě červená místa, kde není rozvod vody funkční. Jsem moc rád, že se mapa začíná už zelenat. Prosíme o trpělivost. Věřím, že za pomoci, která je nám nabízena a o kterou si říkáme, situaci snad zvládneme,“ říká Petr Olyšar.

Starosta města Frýdlantu Ing. Dan Ramzer a předseda představenstva FVS, a. s., se dívá ještě dál: „Jestli Frýdlantsko nedostane nějakou zásadní finanční pomoc na vytvoření infrastruktury, tak v zimě bude mít vážné problémy s dodávkou pitné vody do nyní postižených oblastí.“

13.8.2010 7:16:32 | přečteno 1680x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load