Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Aprílová zábava v obrazech

Aprílová zábava31

Fotografie z aprílové zábavy.

Poslední březnovou sobotu se konala Hejnická aprílová zábava. Pořadatelem tohoto vrcholu plesové a zábavové sezóny bylo Město Hejnice a jednalo se již o druhý ročník. Proti minulému roku, kdy jsme získali azyl v restauraci U rytíře pod kopcem, jsme se letos museli přesunout do sálu České besedy u raspenavského nádraží. Rytíře nám totiž zavřeli a hlavně bylo potřebné mít jeden velký sál, kde mohou všichni návštěvníci sledovat program akce a také něco co kapacitně vyhovuje poptávce. Beseda je ale strašná na ozvučení, proto jsme zvolili spolupráci se zvukařem panem Lžičařem, ale i tak mluvené slovo je v tomto „hangáru“ problém.

Aprílová zábava01, obrázek se otevře v novém okněAprílová zábava02, obrázek se otevře v novém okně

Po rozeslání pozvánek a plakátů do všech směrů nakonec dorazilo na 160 návštěvníků z celého širokého okolí od Frýdlantu, přes Nové Město až po Bílý Potok. Snad je na začátku při vstupu neurazilo, že byli požádáni o pomoc při výzdobě sálu, kdy každý účastník dostal nafukovací balónek, metr provázku, dodal několikrát svůj obsah plic a mohl si svůj výtvor umístit na některé z připravených míst k zavěšení.

Aprílová zábava03, obrázek se otevře v novém okně

Pan starosta Horák krátce po dvacáté hodině přivítal přítomné a zahájil tak večerní zábavu. Ještě nestačil ani domluvit, když se u něj objevil podle zjevu chovanec nějakého duševního sanatoria a snažil se mu uloupit jeho mikrofon. Ale vysvětlení přišlo záhy, kdy byl představen spolek B.O.B.R. a ohlášeno předtančení. Na programu byla vzpomínková kreace na Spartakiádu ´85 a sestavu Poupata na notoricky známou skladbu Michala Davida. Postaraly se o ní sličné dámy z B.O.B.R.a. Publikum si jistě nevšimlo, že je doplňovali jejich mužští protějšci, kteří si vyprosili účast na předtančení se slibem, že si i oholí nohy, aby se mezi holkami ztratili. Sice si je oholili, ale většina pozapomněla použít břitvu i výše, takže nebylo zajímavějšího pohledu než na část cvičenek, kterým pod dlouhými loknami vlasů zářil úsměv mezi plnovousem. Obzvláště poslední zástup vpravo evokoval pocit, že nám cvičenky od roku 1985 nějak zmužněly.

Aprílová zábava06, obrázek se otevře v novém okněAprílová zábava07, obrázek se otevře v novém okně
Aprílová zábava10, obrázek se otevře v novém okně

Ani spartakiádní vrah Straka-Špidla nechyběl. Svou práci stihnul, sice si mladou a přitažlivou cvičenku spletl s krutým cvičitelem, asi ho rozhodil účes, který měl, protože takové afro se dříve nosilo i mezi dámami. Ihned po činu však byl zpacifikován ostražitým příslušníkem VB. Dodnes vám může pachatel ukázat jizvy po poutech, jak byl na něj orgán vlídný.

Aprílová zábava11, obrázek se otevře v novém okněAprílová zábava13, obrázek se otevře v novém okně

Na programu pak byla volná zábava, o kterou se starala v podání krásných hudebních hitů kapela S. P. Band. Na desátou hodinu byla připravena speciální losovací tombola, která již dříve avizovala svou hlavní cenu v podobě motorové pily. Nezávislými prsty bylo vylosováno deset výherců, kteří ani po minulém ročníku, kdy asi tušili, jaké ceny je čekají se nelekli a dorazili na první výzvu všichni do jednoho. Nastalo předávání cen. Na začátek dostali všichni něco pro zdraví v podobě krásné cibule ve velikosti velkého grapefruitu. A že jsme mysleli i na to, abychom posílili jejich ducha a nejen tělo, připravili jsme si pro ně i kurz polštiny. Každý dostal ke studování letošní diář v polském jazyce, už v průběhu večera bylo z některých koutů slyšet základy polštiny v podobě porovnávání názvů měsíců a dnů.

Výherce Ota Pavlík. 10. cena - Výherce získává díru v komunikaci, která vznikla v letošní zimě v ulici Julia Fučíka. Výherci bude přidělena nějaká pěkná kaverna, bude označena, aby všichni motoristé věděli, že si právě urazili kolo v soukromé díře. Gratulujeme.

Aprílová zábava26, obrázek se otevře v novém okně

Výherce Dáša Domoráková. 9. cena - Výherce získává romantickou večeři pro dva při svíčkách ve francouzském stylu. Meny se skládá z kojenecké stravy Provensálská směs s masem a z francouzské brambory. Obligátní svíčky jsou součástí dodávky. Gratulujeme.

Aprílová zábava27, obrázek se otevře v novém okně

Výherce Míša Mirovská. 8. cena - Doufáme, že výherce netrpí závratěmi, jelikož získává výlet do nebe nad centrem města v naší vysokozdvižné plošině MP10. Jak již z názvu vyplývá, bude si moci prohlédnout Hejnice z desetimetrové výšky a dokonce ho necháme i mačkat páčky. Gratulujeme.

Aprílová zábava28, obrázek se otevře v novém okně

Výherce Irena Storchmannová. 7. cena - Výherce získává pamětní dlažební kostku z hlavní komunikace Hejnic. Po této kostce se léta proháněla auta různých generací, ještě tak tisíc let a má v rodině starožitnou relikvii. Gratulujeme.

Aprílová zábava29, obrázek se otevře v novém okně

Výherce František Chudoba. 6. cena - Výherce získává pamětní sadu na oslavy prvního máje. Jistě rád využije na výzdobu svých oken vlaječku českou a sovětskou a do průvodu se zapojí s originálním mávátkem. Gratulujeme.

Aprílová zábava30, obrázek se otevře v novém okně

Výherce Vlastimil Hradil. 5. cena - Po loňském úspěchu tu máme jednu cenu stejnou. Tento výherce byl vyfocen dohromady s panem starostou a tato fotka má privilegium ulpět na listech Hejnického zpravodaje a na webových stránkách města. Inu i takto vypadá vstup do mediální slávy. Gratulujeme.

Aprílová zábava31, obrázek se otevře v novém okně

Výherce Petr Chovanec. 4. cena - Výherce získává historickou relikvii z majetku města. Jedná se o nejstarší lampu veřejného osvětlení, kterou nyní disponujeme. Její vznik se traduje někdy do padesátých až sedmdesátých let minulého století. Když se mu nebude hodit jako starožitnost je možné ji využít podle její přezdívky - nočník. Gratulujeme.

Aprílová zábava32, obrázek se otevře v novém okně

Výherce Eva Chovancová. 3. cena - A pozor máme tady velice voňavou cenu. Výherce se tímto stává na jeden den závozníkem u fekálního vozu PV3S, takzvané vejtřasky. Nemusí se bát, jeho práce je lehká, většinou tahá ony špinavé hadice, otevírá brány, pak tedy utíká před rozzuřenými psy a v neposlední řadě po každé směně musí dovnitř cisterny a poctivě ji ručně vyčistit. Zde k tomu má symbolické pracovní pomůcky. Gratulujeme.

Aprílová zábava33, obrázek se otevře v novém okně

Výherce Dana Součková. 2. cena - Tohoto výherce si dobře zapamatujte. Počátkem července se s ním znovu setkáte při letošní pouťové slavnosti. Tato žena se totiž stává hlavní hvězdou kulturního pódia před Perunem. Je pro ni připraven PRIME TIME (hlavní čas) v sobotu večer od 18 do 19 hodin a jistě i ona se těší jak svým uměním potěší desetitisícový dav, který bude v publiku. Jsme zvědaví, jestli se můžeme těšit na hudební číslo, recitační nebo dramatické. Gratulujeme a upozorňujeme, že honorář za vystoupení bude vyplacen po vystoupení v naturáliích od diváků v podobě vajec, rajčat, a podobným, čím se dá házet.

Aprílová zábava34, obrázek se otevře v novém okně

Výherce Mirek Machan. 1. cena - Je to tu, máme tu hlavní výhru, kterou jistě všichni znáte, protože byla avizovaná na plakátech a pozvánkách. Tento výherce získává motorovou pilu. Pan starosta ji předal. Výherci gratulujeme a prosíme, aby krabici rozdělal a podělil se s námi závistivými o pohled na svůj nový stroj. Tato pila je opravdu funkční, na stlačení vrčí a také točí řetězem.

Aprílová zábava35, obrázek se otevře v novém okněAprílová zábava36, obrázek se otevře v novém okně

Abyste si ale všichni nemysleli, že jsme takové potvory, co si děláme jen srandu, tak náš asistent přinesl pravou výhru, kterou byla ona funkční a opravdová motorová pila.

Aprílová zábava38, obrázek se otevře v novém okně

Po předání opravdové, nové a funkční motorové pily od pana starosty si ještě výherci převzali pozornost od pivovaru KONRAD a za velkého potlesku se chvátali pochlubit ke svým blízkým. Ostatní již okupovali běžnou tombolu, protože ta se v tu chvíli začala vydávat.

Zábava byla rozjetá, takže až do půlnoci byl taneční parket zaplněn do posledního místa. Hodiny právě odbíjely magickou půlnoc a kapela hrála hitovku Mamma Mia od legendární ABBY, když se mezi hudebníky objevily tři tanečnice či zpěvačky a sestupovaly dolů pod pódium. Všichni správně pochopili, že je tu půlnoční překvapení. Po chvilce ticha, kdy hasiči vytlačili zvědavý dav do bezpečné vzdálenosti od třech grácií se prostorem rozezněly tóny další „pecky“ od ABBY Waterloo.

Aprílová zábava41, obrázek se otevře v novém okněAprílová zábava55, obrázek se otevře v novém okně

Po první sloce nastalo zděšení, za holkami se objevili tři chlapi, jejichž oděv v podobě třásní, volánů a přiléhavých kalhot pasoval k jednotlivým holkám. Znalí pochopili, půlnoční překvapení bylo vystoupením v podobě závěrečné scény z loňského úspěšného muzikálu Mamma Mia! Posledním tónem se ozval obrovský aplaus a skandování ještě jednou, což bylo vyslyšeno. V následující repríze se i šestice na place rozjela a odvázala, takže obměna nástupu v podobě labutího jezera vygradovala atmosféru.

Aprílová zábava44, obrázek se otevře v novém okněAprílová zábava51, obrázek se otevře v novém okně

Aprílová zábava49, obrázek se otevře v novém okněAprílová zábava59, obrázek se otevře v novém okně

Aprílová zábava56, obrázek se otevře v novém okněAprílová zábava67, obrázek se otevře v novém okně

Poté už opravdu byla v programu jen volná zábava a hlavně tanec do prvních ranních hodin. Kapela hrála jeden hit za druhým a tanečníci se předháněli ve svých kreacích. Nastala doba, kdy výzdoba sálu vzala za své a v jednom momentě létaly mezi tanečníky skoro všechny balónky, které rychlostí blesku mizely z okolních podhledů. Opravdu nezapomenutelný pohled, který svědčil, že se lidé úžasně baví. A co bylo pak? No pak byl konec, po druhé hodině se muzikanti rozloučili, osazenstvo se začalo balit a přemísťovat do připraveného autobusu a vyrazilo se směrem k domovu. Cestu zpříjemnil ledový jarní deštík v podobě průtrže mračen, ale to nemohlo nic změnit na zajímavě prožitém večeru.

Aprílová zábava21, obrázek se otevře v novém okněAprílová zábava18, obrázek se otevře v novém okně

Chtěl bych tímto poděkovat všem návštěvníkům za to, že dorazili, jak se dokázali bavit, jaký mají smysl pro humor a že byli skvělým publikem.
Chtěl bych poděkovat skupině S. P. Band a panu Lžičařovi za to, jak se starali o hudební doprovod.
Chtěl bych poděkovat panu Lamačovi a jeho týmu, jak se o všechny staral v podobě jídla, pití a dalších pochutin.
Taktéž bych chtěl poděkovat našim sponzorům, kteří nám věnovali ceny do tomboly.
A v neposlední řadě moc děkuji celému týmu pořadatelů a účinkujících za to, jak to pomohli celé zvládnout.

Na následujících fotografiích se můžete podívat jak celá akce probíhala. Originály fotek v plném rozlišení jsou u mě, když by někdo potřeboval. V blízké době tu přibude i video z akce, kde budou vidět hlavně ony kulturní vložky v podobě vystoupení.

Video z celého večera 1. část, 2. část.

Abych nezapomněl, copak je to ten B.O.B.R.? Hodně se ptali. Takže je to lehké - Banda. Ochotníků. Bez. Rozumu.

Takže těšíme se příště na dalším ročníku a již nyní si můžete zatrhnout v kalendáři datum 2. dubna 2011.

-DEM-

2010

Aprílová zábava01

Aprílová zábava01

 
Aprílová zábava02

Aprílová zábava02

 
Aprílová zábava03

Aprílová zábava03

 
Aprílová zábava04

Aprílová zábava04

 
Aprílová zábava05

Aprílová zábava05

 
Aprílová zábava06

Aprílová zábava06

 
Aprílová zábava07

Aprílová zábava07

 
Aprílová zábava08

Aprílová zábava08

 
Aprílová zábava09

Aprílová zábava09

 
Aprílová zábava10

Aprílová zábava10

 
Aprílová zábava11

Aprílová zábava11

 
Aprílová zábava12

Aprílová zábava12

 
Aprílová zábava13

Aprílová zábava13

 
Aprílová zábava14

Aprílová zábava14

 
Aprílová zábava15

Aprílová zábava15

 
Aprílová zábava16

Aprílová zábava16

 
Aprílová zábava17

Aprílová zábava17

 
Aprílová zábava18

Aprílová zábava18

 
Aprílová zábava19

Aprílová zábava19

 
Aprílová zábava20

Aprílová zábava20

 
Aprílová zábava21

Aprílová zábava21

 
Aprílová zábava22

Aprílová zábava22

 
Aprílová zábava23

Aprílová zábava23

 
Aprílová zábava24

Aprílová zábava24

 
Aprílová zábava25

Aprílová zábava25

 
Aprílová zábava26

Aprílová zábava26

 
Aprílová zábava27

Aprílová zábava27

 
Aprílová zábava28

Aprílová zábava28

 
Aprílová zábava29

Aprílová zábava29

 
Aprílová zábava30

Aprílová zábava30

 
Aprílová zábava31

Aprílová zábava31

 
Aprílová zábava32

Aprílová zábava32

 
Aprílová zábava33

Aprílová zábava33

 
Aprílová zábava34

Aprílová zábava34

 
Aprílová zábava35

Aprílová zábava35

 
Aprílová zábava36

Aprílová zábava36

 
Aprílová zábava37

Aprílová zábava37

 
Aprílová zábava38

Aprílová zábava38

 
Aprílová zábava39

Aprílová zábava39

 
Aprílová zábava40

Aprílová zábava40

 
Aprílová zábava41

Aprílová zábava41

 
Aprílová zábava42

Aprílová zábava42

 
Aprílová zábava43

Aprílová zábava43

 
Aprílová zábava44

Aprílová zábava44

 
Aprílová zábava45

Aprílová zábava45

 
Aprílová zábava46

Aprílová zábava46

 
Aprílová zábava47

Aprílová zábava47

 
Aprílová zábava48

Aprílová zábava48

 
Aprílová zábava49

Aprílová zábava49

 
Aprílová zábava50

Aprílová zábava50

 
Aprílová zábava51

Aprílová zábava51

 
Aprílová zábava52

Aprílová zábava52

 
Aprílová zábava53

Aprílová zábava53

 
Aprílová zábava54

Aprílová zábava54

 
Aprílová zábava55

Aprílová zábava55

 
Aprílová zábava56

Aprílová zábava56

 
Aprílová zábava57

Aprílová zábava57

 
Aprílová zábava58

Aprílová zábava58

 
Aprílová zábava59

Aprílová zábava59

 
Aprílová zábava60

Aprílová zábava60

 
Aprílová zábava61

Aprílová zábava61

 
Aprílová zábava62

Aprílová zábava62

 
Aprílová zábava63

Aprílová zábava63

 
Aprílová zábava64

Aprílová zábava64

 
Aprílová zábava65

Aprílová zábava65

 
Aprílová zábava66

Aprílová zábava66

 
Aprílová zábava67

Aprílová zábava67

 
Aprílová zábava68

Aprílová zábava68

 
Aprílová zábava69

Aprílová zábava69

 
 
8.4.2010 14:13:27 | přečteno 4484x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load