Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Výborné výkony na umělé stěně v Hejnicích

lezení

Reportáž z mládežnických závodů

Více než 80 závodníků a závodnic ve věku od 7 do 15 let se sešlo v úterý 31. března pod umělou stěnou v tělocvičně základní školy v Hejnicích na okresním přeboru školní mládeže ve sportovním lezení pořádaném místní ZŠ ve spolupráci s hejnickým horolezeckým oddílem. Všichni mladí horolezci absolvovali nejprve dvě kvalifikační cesty, které rozhodovaly o postupu do dalších kol. Cesty byly postaveny tak, aby i začínající a nezkušení lezci měli šanci a mohli si - leckdy poprvé v životě - zalézt na umělé stěně. Nejlepší z nich také bez problémů postoupili do dalšího kola. Tady je čekaly již cesty vyšší obtížnosti, které prověřily sílu a techniku všech závodníků a rozhodly o konečném pořadí. Mezi chlapci se celkově nejvíce dařilo domácím, v dívkách pak nejvíce titulů putovala do Liberce.

Přehled vítězů jednotlivých kategorií :

Do 11 let : T. Tužilová (Husova, Lbc) J. Patrný (Husova, Lbc)
Do 13 let : A. Sedláčková (Gymnázium Frýdlant) D.Vavřina (Hejnice)
Do 16 let : V. Kretschmerová (Husova, Liberec) T. Němec (Hejnice)

O den později lezli na stejné stěně, ale těžších cestách, studenti středních škol a učilišť. Účast sice byla o něco nižší, o to výraznější výkony jsme tu ale mohli vidět. V kategorii dívek bylo pořadí dlouho otevřené, a protože o konečné vítězce nerozhodlo ani superfinále, byla vyhlášena dvě první místa - obě pro GFXŠ Liberec (T. Ilenčíková, Š.Šedková). Mezi mladšími dorostenci se o první místo pro SPŠ stavební postaral Jan Janoušek. Vítězem nejsilněji obsazené kategorie starších dorostenců se stal Jan Kašpar (GFXŠ Liberec), který zároveň předvedl nejlepší výkon celého závodu. Oba vítězové jsou bývalými žáky hejnické školy a lézt začali právě zde, v horolezeckém kroužku. Fotografie jsou z úterního závodu.

8.4.2009 10:43:39 | přečteno 2133x | kaspiny
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load