Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Sněženkové machrování slavilo nečekaný úspěch

Sněženkové machrování 2

Nečekaný výsledek kulturní akce v kině.

Na léta dávno minulá, kdy jsme ještě v osmdesátých letech chodili do kina na Vinetoua se vzpomínalo v sobotní podvečer v hejnickém kině, když sál praskal ve švech a lační diváci začali obsazovat schody. Opravdu, po podzimní Bathory se nám opět podařilo tak dokonale vyprodat kino, že jsme museli přidávat židle a další řadu z přinesených sedadel. Tentokrát se návštěvníci chtěli na vlastní oči přesvědčit o novém díle populární komedie Sněženky a machři po 25 letech.

snezenky, obrázek se otevře v novém okně

A pak že filmy netáhnou. Je vidět, že i česká kinematografie má co našinci nabídnout, i když poslední dobou vzniká spíše více těch filmů, které raději nikdy neměly opustit scénáristův šuplík.

Sněženkové machrování 1, obrázek se otevře v novém okněSněženkové machrování 2, obrázek se otevře v novém okně

V sobotu jsme pro diváky připravili dvojprogram, kdy byl nejdříve nabídnut snímek Sněženky a machři z roku 1983, pak následovala krátká pauza, kterou mohli diváci využít k občerstvení či prohlédnutí nové výzdoby vestibulu kina, kde se pod štětcem Pavla Koňaříka zrodily na stěnách nádherné filmové motivy. A potom začal hlavní program v podobě premiérového dílu o Cabadajovi, Máchovi, Marice a Kardovi. Byli jsme radostně zaskočeni, že pernamentku na oba díly si nakonec od pokladny odneslo a do sálu usedlo na sedmdesát filmových fandů. Večer je ještě doplnilo 194 dalších diváků, co přišli jen na novinku. Všichni pak mohli ještě před projekcí vidět dramatický výstup schopných (k čemukoliv) ochotnických nadšenců, kteří využili scénku z prvního dílu, aby mezi diváctvo podělili dárkové sety od pivovaru KONRAD a volné vstupenky na další představení. Zvláštní cenou byla originál sněhová koule z natáčení pokračování této komedie a zlomená lyže Převrátila, kterou má na svědomí instruktor Brťka.

Sněženkové machrování 3, obrázek se otevře v novém okněSněženkové machrování 4, obrázek se otevře v novém okně

Je vidět, že dobrý program a kvalitní film dokáže lidi přitáhnout, za což jsme vám moc vděčni. Jen tak dále, kino je tu hlavně pro vás všechny. Už nyní se můžete těšit na 28. února, kdy je přichystán projekt - Jára Cimrman přichází.

2.2.2009 17:12:09 | přečteno 2412x | demcak

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load