Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Rozsvěcení vánočního stromu se neslo v duchu vánoční ozdoby

Koledy

Tradiční předvánoční akce.

V pátek 4. prosince se v Hejnicích konalo tradiční rozsvěcení vánočního stromu. Letos trochu pozměněná akce se spojila s jinou novinkou, předvánoční nabídkou pro aktivní občany a to soutěží o nejkrásnější vánoční ozdobu. Pokusili jsme se změnit tento sváteční čas z minulých let, kdy jsme se pokusili zorganizovat vánoční trh spolu se zažehnutím světel na našem stromě. Trh se totiž asi neosvědčil, protože ani prodejci a hlavně ani místní občané si tam nenašli cestu. Rozhodli jsme se proto, že se celá akce pojme jako jeden takový svátečně-rodinný podvečer. Vše začalo již předcházející úterý, kdy byly odevzdávány soutěžní ozdoby, které se utkaly ve třech věkových kategoriích o vítězství. Na tento první ročník se sešlo kolem dvaceti výtvorů, které dokazovaly, jak rozmanité mohou být jednotlivé ozdoby ke zkrášlení vánočních stromečků. Součástí nesoutěžní části se staly i dva kolektivy, které se zúčastnily, jeden z MŠ 2 Zvoneček a druhý ze základní školy v rámci pracovního vyučování. Porota, která byla ryze dámského ražení ve složení Petra a Bohunka Melicharovy, Marta Sotonová, Liana Malinská, Hana Krčková, Lenka Zoreníková, Jaroslava Plášilová a Alena Kusá, měla dosti složitou práci, aby jednotlivé výtvory ohodnotila. Podařilo se a pak se mohl krásný statný smrk v hale kina ozdobit těmito výtvory. K vidění bude po celou sváteční dobu, oceněné výtvory jsou označeny stuhou, aby se každý mohl podívat, která ozdoba v té či oné kategorii zvítězila.

A jaké byly výsledky?

Kategorie nad 16 let

1. místo - Jitka Stehlíková
2. místo - Lucie Šubrtová
3. místo - Hana Jirounková

Kategorie 9 - 15 let

1. místo - Matěj Anton
2. místo - Kristýna Dvořáková
3. místo - Marian Machan

Kategorie do 8 let

1. místo - Adam Šubrt
2. místo - Jesika Freibergová
3. místo - Lucie Vladárová

Děkujeme všem za účast a gratulujeme výhercům. Fotky výherců a jejich výtvorů najdete níže.

V pátek vše začalo promítáním pohádky pro děti v kině. Vybrána byla moderní fantasy Hvězdný prach. Výběr byl těžký, protože pro věkovou skupinu od 3 do 16 let se těžko vybírá univerzální film. Proto teď víme, že příští rok se budou hrát filmy dva, nejdříve nějaké pohádkové pásmo pro nejmenší a pak nějaká ta filmová pohádka pro ty větší. Po skončení promítání se před kinem seskupil lampiónový průvod, který nádherní andělé provedli přes centrum města až do prostoru parčíku s vánočním stromem. Tam se již shromáždili další občané, kteří si zatím chvilku čekání zpříjemňovali teplým občerstvením a třeba i poslechem koled. Pro děti bylo připraveno drobné občerstvení v podobě horkého čaje, vánoček, lízátek, čokolád a jiných sladkostí.

Nastalo vyhlášení vítězů ozdobové soutěže, kdy první tři v jednotlivých kategoriích dostali nádherný vánočkový věnec z místní pekárny, diplom a pár drobností a sladkostí. Snad je to potěšilo. Následovala chvilka s živým zpíváním koled v podání dua Standa Budka - Alena Kopřivová, které dokázalo rozezpívat široké okolí. No a následovalo vlastní rozsvícení stromu. Libor Štrom ve spolupráci s početným kolegiem dětí přes kouzelnou formuli probudili po roce opět hejnický vánoční strom, který se jim odměnil rozzářením velkého počtu různobarevných světel.

Chtěl bych poděkovat hejnické pekárně za nádherné věnce pro vítěze a vynikající vánočky. Kolektivu školní jídelny za horký čaj, který byl dosti třeba. Standovi a Aleně za krásné koledy. A hlavně vám všem, kteří jste přišli, protože bez vás by to nebylo ono. A že vás přišlo opravdu hodně. Tak zase příště za rok a třeba se dočkáme trochu sněhu, aby ta vánoční atmosféra byla dokonalá.

Vánoční strom

Porota

Porota

Hodnotíme...
 
Porota 2

Porota 2

Stále hodnotíme...
 
Zdobení 2

Zdobení 2

Spadnu nebo nespadnu...
 
Zdobení

Zdobení

V nižších patrech je bezpečněji...
 
Zdobení 3

Zdobení 3

Nedá si pokoj a nedá...
 
Stromek

Stromek

V celé kráse ve vestibulu kina.
 
Stromek

Stromek

Až do stropu...
 
Hana Jirounková

Hana Jirounková

 
Hana Jirounková 2

Hana Jirounková 2

 
Lucie Šubrtová

Lucie Šubrtová

 
Lucie Šubrtová 2

Lucie Šubrtová 2

 
Jitka Stehlíková

Jitka Stehlíková

 
Jitka Stehlíková 2

Jitka Stehlíková 2

 
Marian Machan

Marian Machan

 
Marian Machan 2

Marian Machan 2

 
Kristýna Dvořáková

Kristýna Dvořáková

 
Kristýna Dvořáková 2

Kristýna Dvořáková 2

 
Matěj Anton

Matěj Anton

 
Matěj Anton 2

Matěj Anton 2

 
Lucie Vladárová

Lucie Vladárová

 
Lucie Vladárová 2

Lucie Vladárová 2

 
Jesika Freibergová

Jesika Freibergová

 
Jesika Freibergová 2

Jesika Freibergová 2

 
Adam Šubrt

Adam Šubrt

 
Adam Šubrt 2

Adam Šubrt 2

 
Koledy

Koledy

Standa a Alena.
 
 
14.12.2009 14:32:54 | přečteno 3715x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load