Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Město zažilo masopustní veselí

Masopust 4

Ferdinandovský masopust 2009

V sobotu 24. ledna se Hejnicemi prohnal Masopustní průvod. To Sdružení osadníků Ferdinandova pořádalo druhý ročník obnoveného Ferdinandovského masopustu. Po loňském ročníku, kdy se nahoru na Ferdinandov přišla podívat na tento netradiční průvod spousta lidí z Hejnice se rozhodlo, že se průvod projde i centrem Hejnic. A tak se kolem 14 hodiny začala scházet kolem budovy Městského úřadu zajímavá stvoření, která zastupovala snad vše co se dalo či dá vidět. Po požádání o povolení průchodu městem a pořádání veselice ze strany masek ku představiteli nejvyššímu našeho města, panu starostovi, byly maškary odměněny z rukou starosty klíčem od města zdobeného diamanty. Jaká škoda, že byl po cestě neomaleně sežrán přímo z bábiny nůše jedním koněm.

Masopust 1, obrázek se otevře v novém okně

Masopust 2, obrázek se otevře v novém okněMasopust 4, obrázek se otevře v novém okně

Masopust 5, obrázek se otevře v novém okněMasopust 6, obrázek se otevře v novém okně

Veliké překvapení pro všechny byl velký počet masek a také civilních přihlížejících, kteří průvod doprovázeli po celou cestu. Po různých zastávkách u hodných občanů, kteří všechny pohostili dobrým jídlem a pitím, se začalo stoupat směrem na Ferdinandov, kde čekaly další občerstvovací stanice. Za odměnu bylo hostitelům vždy zahráno po nějaké té pěkné živé písničce, poděkováno a někdo si i zatančil s maškarami.

Masopust 7, obrázek se otevře v novém okněMasopust 8, obrázek se otevře v novém okně

Masopust 9, obrázek se otevře v novém okněMasopust 10, obrázek se otevře v novém okně

Cílovou stanicí byl po více jak dvouhodinovém pochodu plným písní, veselosti, dobrot a zábavy zvolen sál restaurace U Cimpla, kde se podávaly tradiční koblihy a něco k zahnání žízně. Také zde bylo připraveno občerstvení v podobě masových hodů. Tady také od 18 hodin pokračovala Masopustní veselice, která byla ve znamení veselících se masek či civilních tanečníků. K tanci a poslechu hrála hudební skupina Falco, která také dostala nelehký úkol vybrat nejlepší masku letošního Masopustu, po náročném rozhodování si nakonec krásnou cenu v podobě masového dortu odnesli domorodci z Afriky.

Masopust 11, obrázek se otevře v novém okněMasopust 12, obrázek se otevře v novém okně

Masopust 13, obrázek se otevře v novém okněMasopust 14, obrázek se otevře v novém okně

Můžete se zde podívat na pár fotek z průvodu, které nám laskavě zapůjčil pan Zdeněk Polívka. Další fotografie jsou umístěné na oficiálním webu Sdružení osadníků - www.osada-ferdinandov.cz Tam najdete také spoustu fotek z veselice U Cimpla. Takže děkujeme organizátorům za pěknou akci a zase za rok se můžeme těšit a do té doby třeba přemýšlet nad výrobou nového kostýmu.

Masopust 15, obrázek se otevře v novém okněMasopust 16, obrázek se otevře v novém okněMasopust 3, obrázek se otevře v novém okně

28.1.2009 15:48:20 | přečteno 4480x | demcak

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load