Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hejnický dřevorubec

fosna

Ohlédnutí za tradičním soutěžním klání mladých dřevorubců.

Ve dnech 14. a 15. října proběhl již 12. ročník mezinárodní soutěže v práci s motorovou pilou Hejnický dřevorubec. Pořádáním akce v prostoru náměstí před bývalým hotelem Perun se zaměstnanci a žáci lesnické školy snažili i letos Hejnickým předvést, jak si místní učni vedou v konkurenci jiných škol. Do soutěže se zapoji i žáci lesnických škol ze Šterneberka, Žlutic, Bílé, Křivoklátu-Písky a přijeli zahraniční zástupci z Německa a Slovenska.

Již v úterý odpoledne mohli všichni, kteří se ocitli v centru Hejnic, vidět, jak prostranství před Perunem mění svůj obvyklý vzhled. Část vozovky byla z důvodů bezpečnosti diváků uzavřena, obrovské balíky slámy vytvořily kulisu pro disciplínu hod sekerou a na trávníku se objevily zelenobílé pruhované altány, pod jejichž střechami se schovávali soutěžící při výměně řetězu, moderátor, rozhodčí, ale i účastníci divácké soutěže. Předpokládalo se, že ta letos přiláká Hejnické díky sekačce, kterou jako první cenu do soutěže pro diváky věnovala firma Mountfield. Očekávaný nápor diváků se ovšem nekonal, což bylo nepochybně důsledkem nevlídného počasí, které soutěž postihlo. První soutěžní den proběhly technické disciplíny výměna řetězu, kombinovaný řez a přesný řez. Soutěžící i diváci se ve středu potýkali s nápory větru, který přinášel tu déšť, tu sníh, ale největší překvapení čekalo všechny ve čtvrtek ráno, kdy se účastníci soutěže sešli k jejímu oficiálnímu zahájení. První letošní sníh, který napadl v noci a nepřestával padat po celý den, byl všechno, jen ne romantický. Rozhodně překvapil a zaskočil nejen soutěžící, ale i diváky, kteří se přišli dopoledne podívat na ukázku Timbersportu v podání několikanásobného mistra Evropy Martina Komárka. Výpadek proudu a praskot lámajících se větví v korunách vzrostlých stromů dovršily druhý soutěžní den.

Vyhlášení výsledků mezinárodního dřevorubeckého klání bylo pak přesunuto do prostor Zámečku v areálu školy, kde proběhlo i finále divácké soutěže. I když počasí zásadně poznamenalo průběh soutěže, konec vše napravil: tím nejlepším družstvem se stali zástupci hejnické školy Tomáš Burda a Jan Zajíček. A protože i třetí místo patří družstvu hejnických žáků, můžeme jim poděkovat za skvělou reprezentaci školy. Poděkování patří mistrům odborného výcviku, rozhodčím a všem ostatním, kteří se na organizaci soutěže podíleli a pomohli ji přes nepřízeň počasí dovést do úspěšného finále.

Michaela Bartošová

Výsledky - Hejnický dřevorubec

Družstva:

1. místo Hejnice 1 - Tomáš Burda, Jan Zajíček

2. místo Žlutice - Martin Cigánek, Matěj Jaroš

3. místo Hejnice 2 - Petr Třísko, Michael Pala

Jednotlivci:

1. místo Tomáš Burda Hejnice

2. místo Michael Pala Hejnice

3. místo Matěj JarošŽlutice

1. místo v technických disciplínách:

Výměna řetězu: Dominik Karliak Tvrdošín (SR)

Kombinovaný řez: Matěj JarošŽlutice

Přesný řez: Franz-Richard Müller SRN

Odvětvování: Tomáš Burda Hejnice

2.11.2009 8:42:15 | přečteno 4029x | demcak
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load