Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Hejnice mají svou královnu

 IGP7597

Soutěž o Zlaté hejnické jablko.

Letošní ročník Babího léta byl opět spojen s kulinářským kláním o krále jablečných moučníků „Zlaté hejnické jablko“. Otevřené soutěže se zúčastnilo třináct zájemců, kteří se chtěli pochlubit se svým výtvorem a vyhrát nějakou z hodnotných cen. Oproti loňskému prvnímu ročníku to byla poloviční účast, ale ta se dala čekat, kvůli tomu, že spousta zájemců se bála zúčastnit, neboť se bála, že nebude mít šanci bodovat proti profesionální účasti Tomáše Exnera. Obavy nemusely být na místě, již dopředu jsme hlásili, že letos se podobná moučníková variace jakou vloni předvedl Tomáš nemůže zapojit. Změna pravidel, kdy se mohly zúčastnit jen fyzické osoby s moučníkem o maximálním rozměru „plechu“ na pečení a jednodruhovým výtvorem vymezily jasnou skupinu soutěžících. Prostě letos měl šanci každý. Při registrování jablečných pochutin dostal každý účastník malé dárečky, které jsme pro ně připravili.

 IGP7584, obrázek se otevře v novém okně IGP7585, obrázek se otevře v novém okně IGP7587, obrázek se otevře v novém okně IGP7590, obrázek se otevře v novém okně IGP7593, obrázek se otevře v novém okně IGP7594, obrázek se otevře v novém okně IGP7595, obrázek se otevře v novém okně IGP7604, obrázek se otevře v novém okně

Pro zájemce z řad diváků byla připravena prohlídka soutěžních výtvorů. Poté přišla ke slovu porota. Její složení bylo zpestřeno zahraniční návštěvou, kdy jediný mužský zástupce byl jamajčan Paul Goulbourne. Pětici porotců dále tvořily dámy ve složení Hana Jirounková, Blanka Hořčičková, Eva Novotná a Ilona Hrdličková. Nejdříve porota vyhodnotila vzhled výtvorů a následně pak i chuť. Za každou kategorii dostávali soutěžící body, které nakonec po sečtení určily konečné pořadí.

 IGP7753, obrázek se otevře v novém okně

Prvních pět umístění bylo dekorováno před celým publikem. To se tak dozvědělo, že na pátém místě se umístila Lenka Zoreníková se svými Kremrolemi s jablečným sněhem.

 IGP7759, obrázek se otevře v novém okně  IGP7589, obrázek se otevře v novém okně

Na čtvrtém místě skončila Edita Dědičíková se svojí Jablečnou roládou.

 IGP7760, obrázek se otevře v novém okně  IGP7591, obrázek se otevře v novém okně

Bronzovou příčku obsadil jeden ze dvou chlapů ve startovním poli, Honza Hencl s Piškotovým dortem ala doma.

 IGP7761, obrázek se otevře v novém okně  IGP7596, obrázek se otevře v novém okně

Stříbro obhájila z minulého roku Lenka Štorkánová s Lenčiným jablečným dortíkem.

 IGP7763, obrázek se otevře v novém okně  IGP7586, obrázek se otevře v novém okně

A titulem královna jablečných moučníků 2009 a celkovou vítězkou se stala Iva Krejčová se svojí variací na jablečné řezy. Mohla se tak těšit z nádherné plakety, kterou vytvořil Milan Šikl, obligátního šampusu a hlavně domácí pekárny.

 IGP7764, obrázek se otevře v novém okně  IGP7605, obrázek se otevře v novém okně

Děkujeme všem za účast, děkujeme porotě za nasazení, děkujeme partnerům za krásné ceny, blahopřejeme vítězům a doufáme, že se ani v příštím ročníku nenechají naši „cukráři“ zahambit.

Kompletní výsledky jsou zde ikona souborujablko

Jelikož soutěžící měli donést k moučníku i recept, již brzy se budete moci seznámit s letošní Hejnickou zlatojablkovou kuchařkou.

Jaroslav Demčák

25.9.2009 10:00:43 | přečteno 3926x | demcak

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load