Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Babímu létu 2009 přálo počasí

snimek 51

Tradiční poslední letní akce ve fotografiích.

Je za námi čtvrtý ročník Hejnického Babího léta, které se konalo předminulou sobotu v centru města. Občanské sdružení Za lepší Hejnice, které akci pořádá, zvolilo pro toto rozloučení s létem podtitul Spartakiáda a tak se celé neslo v tomto pamětnickém duchu. Ze soboty se vyklubal nádherný slunečný den, který sliboval možnost pohodově strávit poslední letní víkend na této kulturní akci. Vše začalo promítáním v kině, které bylo určeno našim nejmenším, ale asi proto, že se jednalo o film s 3D technologií, bylo kino naplněno i staršími diváky, což nepotěšilo zbylá dítka, která se do sálu již nedostalá. Omlouváme se, ale uvádět druhé představení v sobotu nešlo, protože po skončení filmu byly připravené pro děti soutěže a odměny. Pokusili jsme se proto odehrát tento snímek znovu v neděli, kdy přišlo kolem stovky dalších diváků.

 IGP7491, obrázek se otevře v novém okně

V programu byla pak dále připravena taneční vystoupení, zahájila to děvčata s aerobikem a následovaly ukázky renesančních tanců. Ty byly v podání taneční skupiny z Liberce, která nás přenesla o několik století zpět. V rámci spartakiádního překvapení mohli návštěvníci shlédnout vystoupení ŠtromCompany se skladbou Poupata, kterou doplnil spartakiádní vrah Kryštof.

 IGP7523, obrázek se otevře v novém okně  IGP7618, obrázek se otevře v novém okně

 IGP7691, obrázek se otevře v novém okně  IGP7712, obrázek se otevře v novém okně  IGP7715, obrázek se otevře v novém okně

Během první části probíhaly dětské soutěže, kde si děti mohly vyzkoušet svoji zručnost, obratnost a rychlost. Dostávaly za své počínání odměny, které jim připravili sponzoři a partneři akce v podobě kalendářů, boxů na svačinu, hraček, sladkostí, sešitů a dalších věcí. Mohly také využít nafukovací skluzavku a nebo si vyzkoušet v parčíku před kostelem moderní sport Slackline, což je chůze po lajnách.

 IGP7534, obrázek se otevře v novém okně  IGP7543, obrázek se otevře v novém okně  IGP7550, obrázek se otevře v novém okně  IGP7563, obrázek se otevře v novém okně  IGP7639, obrázek se otevře v novém okně  IGP7736, obrázek se otevře v novém okně

V rámci celé akce probíhala i soutěž „Zlaté hejnické jablko“, kdy se hledal král či královna jablečných moučníků. Nakonec se královnou stala paní Iva Krejčová. Více se o tomto klání dozvíte zde.

 IGP7597, obrázek se otevře v novém okně IGP7764, obrázek se otevře v novém okně  IGP7605, obrázek se otevře v novém okně

Dětský blok byl zakončen parádním ohňostrojem, který rozzářil hejnické nebe na dlouhou dobu a potěšil tak zraky malých i velkých diváků. Pro dospělé bylo připraveno po setmění několik soutěží, které se odehrávaly před pódiem za bouřlivého povzbuzování diváků. Medailisté byli odměňováni hodnotnými cenami, aby měli památku na to, že se dokáží pořádně bavit. Soutěžilo se například v pití piva čtyřmetrovým brčkem, benchpressu se sudem, kroužení obručí kolem pasu či oblékání partnera do pyžama na „marodku“. Ke všemu hrála kapela S. P. Band, která svými hity uváděla do tanečních rytmů nejednoho návštěvníka.

 IGP7744, obrázek se otevře v novém okně DSC 0017, obrázek se otevře v novém okně DSC 0037, obrázek se otevře v novém okně DSC 0076, obrázek se otevře v novém okně DSC 0110, obrázek se otevře v novém okně  IGP7767, obrázek se otevře v novém okně

A samozřejmě bylo připraveno bohaté občerstvení v podobě steaků, klobás, buřtů, bramboráků, piva, mojita, svařáku, nealka a alka. Ani v nejrůžovějších snech jsme nepočítali s takovou návštěvou, která čítala kolem 2 tisíc lidí, proto se tvořily fronty a některé zásoby rychle docházely. Snažili jsme se doplňovat co šlo, ale po třetí dodávce mimořádného masa už nebylo co dovážet. Doufejme, že nám toto odpustíte a za rok zase dorazíte.

 IGP7510, obrázek se otevře v novém okně

Chtěli bychom poděkovat partnerům a sponzorům akce, kteří nám pomohli tuto slavnost uspořádat, vám návštěvníkům za to, že jste se přišli pobavit a celému týmu za to, že to takhle zvládnul.

Kompletní fotogalerii najdete zde

Video Poupata najdete zde

Jaroslav Demčák

1.10.2009 13:54:57 | přečteno 4485x | demcak

Diskuze

Babí léto
Lenka Meinerová  |  1.10.2009 21:01:34
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load