Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Aprílová zábava vyzkoušela Rytíře

zábava 2

Reportáž z první hejnické aprílové zábavy.

V sobotu 28. března pořádalo Město Hejnice svoji první Aprílovou zábavu. Zábava byla zvolena proti plesu proto, že přeci jen je již plesů v sezóně v tomto kraji hodně a hlavně nemáme zde v Hejnicích důstojný sál, kde by se ples mohl uskutečnit. A když mají i okolní města a obce své veselice, tak proč by Hejnice nemohly mít také vlastní slávu.

zábava 2, obrázek se otevře v novém okně zábava 3, obrázek se otevře v novém okně

Po znovuotevření restaurace U Rytíře jsme se domluvili, že bychom vyzkoušeli zdejší nový sál a tuto akci uspořádali tam. Vlastní sál má kapacitu kolem šedesáti míst což by bylo málo, proto se využily všechny prostory restaurace a vznikly tak tři oddělené salónky, kterým byly k dispozici dva bary a jedna kuchyň a v další místnosti byl taneční parket a pódium s kapelou. O muziku se staral S.P. Band (Sex Primalex Band), který po roční pauze a reorganizaci vlastních řad stál poprvé před publikem. Můžeme konstatovat, že i přes drobné mouchy a nějaké ty výčitky se své role zhostil s přehledem a předvedl výkon, který běžně na taneční zábavě nebo plesu neuslyšíte.

zábava, obrázek se otevře v novém okně

Postupem času se tak začaly naplňovat prázdné židle, servírky začaly mít více práce, někteří nelenili a brzy se vrhli na taneční parket, který postupem času praskal ve švech. Program večera byl jednoduchý, taneční zábava se vším všudy doplněná tombolou. A tak v čase, kdy hudba zavítala na pozdní večeři, se účastníci shromáždili na sále a v rukou „svírajíce“ číslované vstupenky doufali, že se zrovna na ně usměje štěstí. Nastalo losování tomboly. Po předání klasických cen, které nám věnovali naši sponzoři v podobě velkých koláčů, obrazu, dárkových piv, permanentek na koupaliště nebo volných lístků do kina, došlo na tombolu speciální, hodnotnou.

zábava 4, obrázek se otevře v novém oknězábava 5, obrázek se otevře v novém okně
zábava 6, obrázek se otevře v novém oknězábava 7, obrázek se otevře v novém okně

Vylosovaní výherci se shromáždili před pódiem a plni optimismu a radosti z výhry čekali, co dostanou za skvělou cenu, vždyť bylo avizováno, že první cenou je televizor. Úsměv na rtech možná někomu ztuhnul, když se začali jeden po druhém dovídat, co že to vlastně vyhráli. Ale publikum se bavilo skvěle a chvílemi ani mikrofon nepomáhal, aby bylo slyšet jednotlivé komentáře k výhercům. Zde jsou oni výherci i s jejich vzácnými cenami.

zábava 10, obrázek se otevře v novém okně Paní Štěpánová vyhrála památeční amplión ze starého drátového městského rozhlasu.

zábava 19, obrázek se otevře v novém okně Paní Honysová vyhrála památeční cihlu a parketu ze sálu hotelu Perun.

zábava 17, obrázek se otevře v novém okně Pan Polívka vyhrál pytel na odpadky od společnosti .A.S.A s vlastnoručním věnováním a podpisem pana starosty.

zábava 16, obrázek se otevře v novém okně Slečna Nová vyhrála exkluzivní večeři s panem starostou - pozor, večeři platí výherce.

zábava 11, obrázek se otevře v novém okně Paní Bernatová vyhrála možnost namluvení jednoho hlášení do městského rozhlasu.

zábava 13, obrázek se otevře v novém okně Tato paní vyhrála dva pytle naší nové ekologické štěpky.

zábava 14, obrázek se otevře v novém okně Tento pán vyhrál možnost strávení jednoho dne v kůži městského zametače na Službách, koště, lopatu, popelnici a parťáka zapůjčíme.

zábava 15, obrázek se otevře v novém okně Pan Špetlík vyhrál zapůjčení dvou kusů městské vánoční výzdoby, v období červenec až srpen.

zábava 12, obrázek se otevře v novém okně Paní Dytrychová vyhrála umístění své fotografie na webových stránkách města a v Hejnickém zpravodaji.

zábava 18, obrázek se otevře v novém okně Pan Šorm vyhrál hlavní cenu televizor. Nejdříve byl pozloben a byla mu nabídnuta možnost vybrat si jednu ze dvou televizí, které zůstaly na Službách po minulém svozu nebezpečného odpadu. Ale po chvilce mučení a pozorování rozčarování jsme mu předali opravdový televizor, který je naprosto funkční a nový.

zábava 8, obrázek se otevře v novém oknězábava 9, obrázek se otevře v novém okně

Zábava pak pokračovala až do ranních hodin, kdy ani posun na letní čas neubral tanečníky na parketu. Takže výhercům gratulujeme, ostatním děkujeme za účast a doufáme, že zase příště se uvidíme na dalším ročníku. To pak i vy ostatní můžete vyhrát nějakou z těchto skvělých cen.

3.4.2009 9:37:56 | přečteno 4255x | demcak

Diskuze

Aprílovka
Tonda  |  6.4.2009 16:58:22
 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load