Tyto stránky obsahuji funkci hlasového asistenta, který slouží ke čtení obsahu stránky. Pokud chcete hlasového asistenta používat, stiskněte klávesu: eS -. Pokud chcete znát podrobnosti o jeho ovládání zmáčkněte klávesu: N.
Používat hlasového asistenta | Nepoužívat hlasového asistenta | Trvale deaktivovat hlasového asistenta | Nápověda hlasového asistenta
Pro uzavření této informace klikněte zde.
Na hlavní menu se dostanete klávesou: Há ----. Na doplňkové menu se dostanete klávesou: eM ---- . Pro čtení článku stiskněte: Pé ----. Pokud budete procházet jednotlivé elementy klávesou TAB, budou se Vám názvy jednotlivých odkazů předčítat. Na obsah článku se dostanete klávesou: Cé ----. Jednotlivé položky menu procházíte klávesou TAB.
Aktuálně se nacházíte na stránce:
Čekejte prosím, než se načte zvukový soubor...

Zlaté hejnické jablko už zná své vítěze

prehlidka

Výsledky nové hejnické soutěže jablečných moučníků

Součástí kulturní akce Hejnické babí léto se od letošního ročníku stala i soutěž o Krále jablečných moučníků - Zlaté hejnické jablko. Pro pořadatele byl příjemným překvapením počet soutěžních koláčů. Ač se jednalo o první ročník, který byl spíše obestřen tajemstvím, tak se sešlo neuvěřitelných 26 moučníků. A skladba byla opravdu různorodá. Od různých druhů závinů a štrúdlů přes studené dorty a řezy až třeba po jablečné lodičky plněné salátem. Ostatně na přiložených fotkách se můžete pokochat pohledem i vy.

prehlidka, obrázek se otevře v novém okněprehlidka2, obrázek se otevře v novém okněprehlidka3, obrázek se otevře v novém okněprehlidka4, obrázek se otevře v novém okně

Porota to neměla vůbec jednoduché. Byla složena z následujících lidí. Zástupce diváků byla paní Leitnerová, zástupce sponzorů byla za Společnost Acera paní Malinská, zástupce soutěžících byla první vítězka Gumoběhu v Hejnicích paní Meinerová z Nového Města a jako zástupci pořadatelů a občanského sdružení Za lepší Hejnice byli Libor Štrom a Monika Machanová.
Každý dostal instrukce, jak se bude hodnotit, kolik bodů se rozděluje, aby nedbali na tom, na čem moučník leží (každý totiž řešil podnos v rámci možností - prkénko, talíř, tác, zrcadlo, krabice, papír), ale hodnotili vzhled samotného díla a chuť. Po 30 minutách práce a přeslazených žaludků nakonec vynesli ortel.

Takže vítězem a titul Zlaté hejnické jablko si odnesl Tomáš Exner z Hejnic.
Odnesl si plaketu pro vítěze, kterou vyrobil Milan Šikl, dárek od Konrada, nesměl chybět šumivý sekt a hlavně domácí pekárnu.

vitez, obrázek se otevře v novém okněvitez 2, obrázek se otevře v novém okně

Je pravda, že Tomáš to pojal trošku akčněji a že jeho moučníkový podnos byl trošku atypický, ale každý měl tu možnost také. Na druhou stranu nás přivedl k dalším úpravám pravidel pro příští ročníky, aby měli všichni stejné šance. Ať je to maximální velikost na klasický plech, či jednodruhová účast.

Na druhém místě se umístila paní Štorkánová z Ferdinandova.

druhe, obrázek se otevře v novém oknědruhe 2, obrázek se otevře v novém okně

Na třetím místě pak skončila paní Krejčová z Hejnic.

treti, obrázek se otevře v novém oknětreti 2, obrázek se otevře v novém okně

Po dekorování vítězů a předání cen se všechny moučníky vyjma vítězného nakrájely a začaly ty pravé hody, kdy si návštěvníci Babího léta mohli ochutnat výtvory všech soutěžících. Asi byly dobré neboť po necelých 15 minutách nezbylo nic než pár drobků na zemi a několik neuspokojených strávníků. Inu vidět některé jedince, kteří si nabrali kupu koláčů a urychleně mířili do tepla domova bylo trošku smutné.
Vítězný výtvor byl nakonec vydražen. Částka se zastavila na krásných 1300 korunách a tyto pak budou použity na ohňostroj pro děti na příštím ročníku.
Všem vítězům gratulujeme, všem zúčastněným děkujeme, porotě děkujeme za obětování a těšíme se na další ročník. Pokusíme se pro příště odměnit všechny soutěžící. I letos to tak mělo být, ale to jak rychle zmizeli moučníky i podnosy a tím i soutěžící nás překvapilo.

ikona souboruKompletní výsledky jsou zde

-DEM-

26.9.2008 9:26:53 | přečteno 3358x | demcak

Diskuze

Do diskuze zatím nikdo nepřispěl.

 

Město Hejnice

Nádražní 521
463 62 Hejnice

tel. +420 482 322 211
e-mail: info@mestohejnice.cz
Datová schránka ID: 6rsbedk
Bankovní účet: 19-0984938359/0800

Úřední hodiny

pondělí, středa
8.00 - 11.30 hod.
12.00 - 17.30 hod.

 
load